Підписуйся на наш канал в Telegram!

ВугорВугор звичайний (Європейський річковий вугор) - вид катадромних хижих риб, у 2008 році включений до Червоної книги МСОП (Міжнародного союзу охорони природи) як зникаючий. У деяких країнах Західної Європи мальки вугрів стали предметом експорту для зариблення річок, озер і водоймищ.

Як виглядає вугор


Тіло вугра нагадує за формою змію, в довжину досягає до 1,5-2 метра. Середня вага - до 4кг. Забарвлення - буро-зеленого кольору з жовтизною з боків і на череві, спина - темна. У задній частині тіла знаходяться непарні плавці, які зливаються в бахрому. Черевні плавці відсутні. Молоді рибки зовсім не схожі на дорослих. За виглядом вони нагадують скляні листочки верби, настільки вони прозорі. Спійманий вугор дуже слизький і виверткий, його дуже складно утримати в руках.

Де ловити вугра


В основному, зустрічається у водоймах, що входять в басейни Азовського і Чорного морів. Основні нерестовища знаходяться в районі Саргасового моря, куди з місць постійного проживання відправляються вугри, долаючи відстань понад 8000 км. На дорогу туди може піти півтора року. Всі вугри, що живуть на європейській території, належать до однієї популяції, але в силу міграції потомство норвезьких риб може запросто опинитися в одній з річок Північної Африки.

 

Спосіб життя вугра


Дуже рухлива риба, може долати великі відстані, переміщаючись з одного водоймища в інший. Причиною великої живучості на суші є особливий пристрій зябрових листочків і отворів, які довго залишаються вологими і підтримують дихальний процес під час сухопутного подорожі. Мешкає в замкнутих водоймах і воліє тихі місця, хоча нерідко зустрічається і при швидкій течії. Намагається триматися на глибині, в нижніх шарах. Заривається в укриття на дні, ховається під камені, корчі, густі зарості рослинності. Полює, в основному, по ночах, але може і вдень випливати на мілководді за своєю здобиччю. Харчується молюсками, личинками комах, жабами і дрібною рибою. Зрілість може наступати в різному віці (від 4 до 10 років), зустрічаються навіть особини, що досягають 25 річного віку. У період нересту змінює забарвлення: спина темніє майже до чорноти, черево і боки світлішають або стають сріблястими. Рило подовжується, очі стають дуже великими, а губи - тонкими. Ікру вони виметивают навесні, після чого гинуть. Личинки, що вилупилися з ікри, піднімаються теплою течією і прямують до берегів Європи, куди потрапляють через 2-2,5 року, ставши зовсім дорослими. Після чого вони розсіюються по своєму ареалу до місць постійних стоянок.

Як ловити вугра


Серйозного інтересу в нашій країні для спортивної риболовлі не представляє через дуже низькою чисельності популяції.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 2162 times