Підписуйся на наш канал в Telegram!

Сом канальнийСом канальний - велика прісноводна хижа риба сімейства Ікталурові із загону американських сомів-кішок, найбільш добувається з усіх промислових видів сома. У Сполучених Штатах його ловом займаються понад 8 мільйонів риболовов.ежегодно займається приблизно 8 мільйонів рибалок. 

Як виглядає канальний сом 

Зазвичай досягає до 70 см в довжину, його маса може доходити до 70 кг. 

  • Забарвлення сріблясто-коричнева, неяскрава, іноді зустрічаються альбіноси. 
  • На боках є велика кількість дрібних цяток, що нагадують «крап». 
  • Анальний плавець широкий і довгий, що досягає хвостового плавника. 
  • Має отруйні колючі промені, якими можна поранитися, здійснюючи маніпуляції з рибою. 

Самець має велику широку голову, самки - більш округлі повні форми. 

Де ловити канального сома 

Основний ареал - річки, озера, водосховища і центральні канали США, південні території Канади, і Північна Мексика. З 1972 року активно розлучається на Кубані, звідки потрапив в довколишні річки, Дон і його притоки. Часто зустрічається в теплих водах поблизу гідроелектростанцій і ТЕЦ. Штучно розводиться в ставках центральній частині Росії, Підмосков'я і уральських водосховищах. 

Спосіб життя канального сома 

Активна, багато плаваюча риба. Воліє триматися у великих річках і великих озерах з кам'янистим або піщаним дном. Здатність до відтворення з'являється в 2-3 роки. Нерест починається в червні, коли температура води піднімається до 22-26 градусів, намагається піти на нерест в більш спокійні притоки. Будує гнізда під корчами і колодами або серед рослинності. Самка відкладає порядку 10 тисяч клейких ікринок, які потім охороняє самець. У рибних господарствах сома канального розводять у великих масштабах, застосовуючи гормональні стимулятори. У штучних умовах його харчування складається з комбікорму, зробленого із зернових, або їжі тваринного походження. На волі ця риба - поліфаг, що харчується комахами, рослинами, рибою і дрібними організмами, що живуть на дні. 

Як ловити канального сома 

Цікавий об'єкт для спортивної та аматорської риболовлі в будь-який час року.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 1615 times