Підписуйся на наш канал в Telegram!

Карась золотий

Карась золотий - прісноводна риба сімейства коропових. Його ще називають карась звичайний. Це один з найпоширеніших мешканців наших водойм і об'єкт любительської риболовлі.

Як виглядає карась золотий


Довжина тіла карася звичайного, в середньому, 45 см, вага 500-600 грам, але зустрічаються і більші риби, що досягають 3 кг. Від срібного карася він відрізняється не тільки забарвленням, але і меншою кількістю на одній дузі зябрових тичинок. У срібного карася їх 39-50, а у золотого 23-33. Його тіло високе, помірно стисле з боків, з товстою спиною. Спина, найчастіше, темно-коричневого кольору з красивим зеленуватим відливом. Бока - золотисті, іноді з відтінком кольору червоної міді. Парні плавці злегка червонуваті. Свою назву він отримав через золотистої забарвлення. Такий вид карася вважається самим живучим з усіх карасів.

Де ловити золотого карася


Ця риба мешкає у багатьох водоймах Середньої і Східної Європи. На території Сибіру його ареал поширюється аж до річки Лена. Багато карасів цього виду мешкає в басейнах Балтійського і Чорного морів, а також Північного Льодовитого океану.

Спосіб життя золотого карася


Віддає перевагу жити в болотистих водоймах, порослих рясною рослинністю, заплавних озерах, річках з повільною течією. Там де течія сильна - його навряд чи виявиш, тому він практично ніколи не зустрічається в гірських річках.

Карась золотий відрізняється особливою прихильністю до мулистому ґрунті. На зиму карасі, щоб вижити, закопуються в мул. Вони здатні залишатися живими, навіть якщо водойми промерзають наскрізь. У сильну спеку, коли болота і озера повністю пересихають, мул також допомагає їм вижити. Вони можуть заглиблюватися в мулистий грунт на глибину до 70 см.

 

Ця риба дуже стійка до несприятливих умов зовнішнього середовища і тому зустрічається частіше за інших в багатьох водоймах. Іноді може бути єдиним представником всіх риб в деяких озерах і річках. Карась дуже легко пристосовується до змін зовнішніх умов існування і дуже добре розвивається там, де ці умови найбільш сприятливі. Його часто розводять в північних регіонах, там, де не приживається менш стійкий до холодів короп.

Він дуже любить замкнуті водойми - ставки, озера, наповнені водою ями, заболочені водойми, торф'яні кар'єри і, взагалі, тихі заводі, в яких глибина не менше двох метрів. Цікава особливість цього виду риб: карась звичайний може утворювати різні форми аж до карликових залежно від населеності водойми іншими видами риб. Харчується дрібними рибками, личинками, водною рослинністю, зоопланктоном.

Як ловити золотого карася


Час активного лову - з лютого по грудень, практично цілий рік, поки не наступають сильні морози. У січні, найчастіше, він закопується в грунт і перечікує холоду. Він взагалі не любить холод, і навіть влітку, якщо похолоднішає, може не брати наживку. Найкращий кльов - в теплу похмуру погоду в літній час. Його дуже часто використовують як живця, щоб зловити щуку. Сам він рідко може мешкати в тих місцях, де водяться хижі риби, тому стає відмінною приманкою для них.

Коли ловити золотого карася


Квітень / Травень / Червень / Липень / Серпень / Вересень / Січень

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 3234 times