Головень(Squalius-Cephalus)Головень(Squalius-Cephalus) - прісноводна риба сімейства коропових.

Як виглядає головень


Масивна голова трохи приплюснута зверху, лоб широкий, луска велика, туловище - майже циліндричне. Спина темно-зелена, ближче до чорного, боки сріблясті з жовтуватим відтінком, краї окремих лусочок відтінені блискучою темною облямівкою, що складається з чорних крапок; грудні плавці оранжеві, черевні і анальний - з червонуватим відтінком, а спинне і особливо хвостове перо - темно-сині, іноді кілька червонувато; очі порівняно дуже великі, блискучі, з буро-зеленою плямою зверху. У бічній лінії 44-46 луски; є 8-11 коротких і дуже грубих тичинок. Глоткові зуби дворядні, на вершині загнуті в гачок. У спинному плавці 3 Не гіллястих і 8 - 9 гіллястих променів, в анальному, відповідно 3 і 8 - 10. Звичайна вага риби 300-800 г, але не так уже й рідко зустрічаються екземпляри вагою більше 1 кг, в окремих випадках - і до 4 -5 кг. Нерест головня відбувається при температурі води + 12-17 градусів, на півдні Європи - у квітні, на півночі - у травні-червні, недалеко від місць проживання. Плодючість головня від 9,7 до 200 тисяч ікринок. Статевої зрілості досягають в кінці 2-3 роки життя, при вазі 100-200 г.

Спосіб життя головня


Головень тримається на ділянках з швидкою і помірним перебігом. Часто відвідує мілини з піщаним, кам'янистим або просто нерівним дном, зустрічається у вирах на кордоні швидкого і зворотної течій, в гирлах швидких річок. Дуже любить триматися під крутоярами, навислими над водою гілками дерев або чагарника. Харчується головень самої різної їжею, і його в цьому відношенні можна віднести до розряду всеїдних риб. Їжею йому служать: комахи, черви, молюски, раки, жаби, ікра і молодь риб, а також все, що потрапляє у воду, включаючи ягоди, плоди вишні та черемхи. Крупний головень - серйозний хижак, у великій кількості поїдає дрібну рибу і все що потрапляє у воду, бабок, мишей, хрущів і т.д.

 

Де ловити головня


Влітку в теплі і ясні дні голавли часто плавають у поверхні води, щоб пополювати за дрібними комахами. У пошуках їжі головень обстежує весь водойму, як влітку, так і взимку. Годується він рано вранці і пізно ввечері. Головень не гребує нічим, не нехтує навіть харчовими відходами, що викидаються в воду. Може харчуватися опинилися у воді ягодами черемхи або вишні. Головень дуже ненажерливий, він буквально вистачає пропливають повз дрібних рибок і комах.

Як ловити головня


Кращі насадки на головня це коник і джміль. На них головень клює краще і активніше, ніж на малька. На грубу снасть головня зловити практично неможливо. Ліпшого головня на снасть з тонкою мононитки витягнути також непросто, оскільки при виведенні головень робить сильний опір. Ловиться головень всіма відомими способами. Багато хто віддає перевагу вудити головня на поплавкову вудку з берега. Для лову головня з човна необхідно невелике легке і жорстке вудилище. Котушку краще брати безінерційну, яка полегшує виведення великих риб. Особливу увагу потрібно звернути на волосінь, так як головень дуже чуйна риба, вона бачить підступ і не бере насадку. Крім того, головень є об'єктом риболовлі нахлистом. Ще його ловлять на спінінг дрібними Верушка, водяним змієм і спареними спінінгами

Коли ловити головня


Квітень / Травень / Червень / Липень / Серпень / Вересень

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 335 times
Top