Пузанок (Alosa)Пузанок (Alosa), також відомий як Алозі - риба сімейства оселедцевих, поширена в басейнах Чорного та Азовського морів, а також у Дніпрі. Є цінним об'єктом лову.

Як виглядає пузанок


Окрасою риби темний у верхній частині голови, далі переходить у світло-зелений відтінок. У дорослих особин за зябрової кришкою знаходиться характерне темна пляма. Тіло пузанка подовжене, трохи стисло з боків. Для цієї риби характерно злегка відвислими черевце, завдяки якому вона і отримала таку назву. Очі великі. У підстави її хвостового плавника можна виявити злегка подовжені крилоподібні лусочки. Зуби дуже слабкі, ламкі і непримітні навіть на дотик. Довжина тіла досягає 28 см, але найчастіше трапляються екземпляри близько 20 см завдовжки. Середній вет 120 грам. Максимальний вік - 9 років.

Де ловити пузанка


Пузанок найбільше поширений на півдні Європи, де мешкає в Каспійському, Чорному, і Азовському морях, а також їх басейнах. У травні у азоли починається сезонний сход по Дніпру, де її ловля проходить найактивніше. Коли температура води прогріта до 15 градусів, риба збирається у великі зграї.

Спосіб життя пузанка


Пузанок - стайна риба. Найбільші скупчення можна виявити під час весняного сходу. Який спостерігається в травні. У Чорному морі і Середньому Каспії зазвичай плавають невеликими групами. Зустрічаються по всій площі морів, де мешкають. Статевої зрілості досягають після 3 років, самці раніше самок. Нерест в перебігу життя проходить 2-3 рази, ікрометання проходить з середини квітня до середини червня, в залежності від ступеня прогріву води. Молода риба затримується біля нерестовищ до кінця липня, після чого спливає на південь. Дорослі ж покидають нерестовища відразу після ікрометання. Зимівля проходить на півдні Чорного і Каспійського морів, у місцях низхідних течій. Повертаються в північні ділянки в кінці березня.

 

На що ловити пузанка


Основа годівлі пузанка - планктонними ракоподібними. Жор настає під час нерестових і посленерестовий міграцій. Непогано ловиться на черв'яка і мотиля. Прикормка для цієї риби, як правило не використовується через непотрібність. Під час травневої міграції по Дніпру підійде практично будь дрібна насадка. Гачок для лову цих риб повинен бути гранично дрібним, так як вона найчастіше заковтує приманку відразу. В якості волосіні найкраще взяти тонкий шнур. Ловлять зазвичай на фідер або спінінгом в проводку. Найбільші результати приносить використання самодура. Найкраще привертає цю рибу дрібно нарізане м'ясо ракоподібних або шматочки м'яса інших риб.

Як ловити пузанка


Проводка при лові пузанка повинна бути середньої швидкості, без ривків. Для цього до вудилища найкраще причепити якісну безінерційну котушку. Самодуром також ловлять в проводку. Кількість виловленої риби досягає піку у першій-другій тижня травня. В залежності від температури води та повітря ця риба може знаходиться на різній глибині, в основному тримаючись зграями. На рослинні приманки клювання дуже слабка, тому в якості приманки зазвичай беруть рубаного черв'яка або мотиля або дрібних ракоподібних.

Коли ловити пузанка


Березень / Квітень / Травень / Червень / Липень / Серпень / Вересень / Жовтень

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 360 times

 

Контакты

Email: info@fishergo.com.ua

Телефон: (093) 90-83-977

Top