Ловля риби на балансир

Балансир є штучною приманкою, яка має форму маленької рибки. Окрасою балансира може бути будь-яким, зазвичай яскравий. У голові і хвості приманки знаходяться впаяні одинарні гачки. Зверху і знизу розташовані дві петельки, одна для кріплення волосіні, а інша для додаткового трійника. Деякі моделі оснащені мушкою червоного кольору. У хвостовій частині приманки знаходиться стабілізатор. Розмір приманки варіюється в межах 2-9 см.

Снасть для лову на балансир повинна бути ретельно продумана. Так, потрібно вудлище довжиною 65-75 см. Це дозволяє ловити стоячи без проблем. Матеріалом найкраще вибрати склопластик, та як він здатний витримувати великі температурні перепади. Вудлище повинне бути жорстким і порожнистою. Що стосується структури удильника, то обов'язково наявність пропускних кілець, подвійних для забезпечення фортеці конструкції. Котушку краще вибрати середніх розмірів. Обов'язково повинен бути фрикціон, щоб можна було згладжувати різкі удари великої риби. Якщо говорити про тактику лову риби на балансир, то треба відзначити, що вони у своїй більшості універсальні. Гра приманкою може змінюватися залежно від водойми і від пори року. У всіх випадках діє універсальне правило - потрібно спочатку намацати дно приманкою. Потім приманку піднімають на 10-15 сантиметрів над дном. Далі вудку з невеликим прискоренням піднімають на висоту 20-30 сантиметрів. Так для приманки забезпечуються оптимальні умовиі. При підйомі балансира на 40 см вгору енергії вистачає на один розворот приманки. Після того як балансир описує в русі вісімку, повернувшись в початкову точку, потрібно знову зробити розмаху. Часовий інтервал між помахами становить 2-5 с.

 

Способи лову на балансір різноманітні. Існує таке правило. Потрібно раз підняти і потім скинути приманку з висоти 40-50 см об дно. Після цього балансир потрібно підняти на висоту 60 см і струсити.

Існують прийоми лову для зимової пори року. Оскільки активність хижаків в цей час знижується, потрібно застосовувати нові прийоми гри. Потрібно піднімати балансир вгору повільно, щоб не налякати рибу. При лові водоймах зі слабкою течією при грі балансиром підйом, і скидання повинні бути виконані з зупинкою 8-10 с. Якщо період зовсім безклевний, потрібно балансир 5-7 разів підтягти на висоту до 1 метра, і потім повільно опустити до дна. На початку весни, коли в водоймах низький рівень кисню, прийоми лову починаються з того, що балансир кладуть на дно і з паузою в 20 с піднімають.

Глухою зимою ловля на балансир також може принести свої результати. Так, потрібно враховувати, що в цей час хижаки атакують приманку збоку. Щоб приманити окуня до балансира, часто додають силіконові приманки. Вони діють і на нього безвідмовно. Існують універсальні підсадки на балансир. Серед них рибка уклейка, тюлька, плотва.

Якщо говорити про те, які риби полюють на балансир, то це, звичайно ж, хижаки. Так, балансир безвідмовно діє на окуня, судака і щуку. Однак при лові потрібно враховувати індивідуальні особливості кожного виду риби. так, одна техніка лову може повністю підходити для лову окуня або судака, але абсолютно не підходить для лову щуки. Всупереч розповідям про те, що на балансир ловлять сома, такі твердження є невірними. Якщо говорити про зимовий час року, то в цей період на балансир найлегше зловити окуня, так як він є найбільш активним хижаком наших водойм. Судак і щука в цей час ведуть себе більш обережно.

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 566 times

Контакти