Снасті для зимової рибалки

З початком зимового сезону, після льодоставу, починається новий сезон зимової риболовлі. Холодна погода не повинна стати перешкодою для справжнього рибалки. Крім загальної підготовки, вивчення техніки безпеки вудіння на льоду, добре одягнувшись, слід нарешті звернути увагу на снасті, за допомогою яких можна буде без зусиль витягнути пару-трійку примірників щуки чи окуня. У цій статті ми розповімо вам про те, які снасті для зимової рибалки краще підібрати, що на що ловиться, а головне, чим.

Перш за все ви повинні відчувати коливання вудки, а для цього вам доведеться тримати її голою рукою, без рукавички. Для цього існує особливий розряд вудилищ для зимової риболовлі, створений з нетеплопровідного матеріалу, який дозволяє не відморозити руки при довгому очікуванні кльову. Таким матеріалом може послужити звичайне дерево або спеціалізований пластик з низькою теплопровідністю також вони повинні бути гранично легкими, що збільшує їх чутливість, а також перешкодить втоми руки. Рукоятку вудки іноді покривають пінопластом, який слабо проводить температури і зовсім не додає у вазі. Потім увага звертається на довжину вудилища, можна взяти як довге, так і коротке. В основному, для підлідної риболовлі воліють останній варіант.

 

Волосінь для зимової рибалки повинна бути достатньої довжини, щоб приманку можна було опускати в глибші шари водойми. Вона також повинна добре ковзати по снігу або льоду, що не рватися об гострий лід по краях лунки.

Поплавочні снасті також не втрачають свої позиції на зимовій рибалці. При риболовлі зимою на лунці, вони відмінно підходять для лову ляща зимою. Від поплавковою вудилища в інші сезони, зимове вудилище відрізняється вагою, матеріалом, а також довжиною. В основному використовують коротке вудилище, так як це грає занадто малу роль, коли риба знаходиться прямо під вами. Особливою популярністю користується жилкова волосінь, яка не намокає, ні краплі не боїться морозу і при цьому володіє дуже високою щільністю. Зазвичай діаметру на зрізі в 0,15-0,20, вистачає для більшості видів зимової риби.

При лові зимою без поплавця, також увагу варто приділити ківку. Від величини вашої мети залежить його чутливість і довжина. Він повинен робити гру приманки більш плавною і показувати, коли риба зачепилася на гачок. Рибалка повинен чітко бачити і відчувати клювання.

Вибираючи поплавок для зимової рибалки, варто насамперед звернути увагу на його чутливість і вантажопідйомність. Тут існує один невеликий нюанс. Якщо поплавок для зимової рибалки буде довго перебувати на поверхні води, то він може просто вмерзнути в якусь кірку льоду, зовсім перестаючи при тому відзначати клювання. Щоб цього не відбувалося, за допомогою важків, потрібно тримати нього на кілька сантиметрів під водою. Якщо поплавець досить легкий, то замість важків, можна використовувати мормишку достатньої маси.

Гачок кріпиться на одному або відразу на кількох повідків, довжина яких повинна бути не менше 30 см. Розмір самого гачка безпосередньо залежить від вашої мети і приманки. Якщо гачок досить гострий, то риба зазвичай зачіпається моментально, тому при сильному вигині кивка або углядівши потопаючий поплавець виводити потрібно моментально, проте без різких рухів. Особливо це стосується стайних риб, таких як окунь чи лящ. Виводячи приманку занадто часто можна сполохати решті косяк риби. Бажаємо вам приємного проведення часу на природі.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 2863 times

Контакти