Перволедье – радость рыбака

Перволедье для рибалки це найсприятливіший час. Клювання, як правило, стабільний. Риба бере в будь-яку погоду. Ротан і окунь в цей час року проявляють найбільшу активність, тому розмова піде саме про цю рибу.

На початку зими риба тримається ще близько берега, тому не варто заходити далеко, та до того ж, і лід не зовсім надійний. Взагалі, перволедье досить небезпечний період. Збираючись на риболовлю, звертайте увагу на техніці безпеки. Не варто йти на великі водойми. Починайте з не глибоких кар'єрів, дрібних, не великих озер - лід на них встає раніше.

Оснащуючи вудки, зверніть увагу на волосінь і мормишку. Тонка волосінь вимагає обережного поводження, а при активному клюванні риба не особливо чутлива до товщини волосіні. Блешня повинна бути великою. Краще використовувати вольфрамову. Вона важча, добре працює на товстій волосіні і швидше доставить насадку. У цю пору року у ротана і окуня йде жор і велика блешня для них найбільш приваблива - простіше зловити для них, одну велику жертву, ніж женуться за дрібницями. У цей період навіть шум не перешкода для клювання. Часом шум більше привертає, ніж відлякує і у свіже просвердленої або вирубаної лунки частенько збираються цікаві зграї. До речі, в цей період, коли лід ще тонкий, пешня, або навіть топірець краще бура - справа йде набагато швидше.

Колір блешні не завжди має значення, хоча існуюче правило, відпрацьований за багато років говорить, що в похмуру погоду краще використовувати світлі блешні, а в сонячну - темні, про це знає кожен рибалка. Однак помічено, що червоні, помаранчеві, чорні з «вічком» блешні і золотистого кольору часто працюють набагато краще. Підсаджені на гачок кембрик або бісер, контрастні з кольором блешні, зайвими не будуть.

Варто спробувати замінити мормишку невеликий блешнею, так само підсадив на НЕ червону вовняну нитку або кембрік в місці з приманкою. Особливо для ротана. Великий ротан охочіше піде на неї або використовувати балансир.

 

З приманок, як правило, традиційний мотиль, насаджений пучком по 3-4 штуки, а для ротана це сало, печінку, легке, шматочки м'яса насаджені на блешню, Курінна шкурка.

Гра починається з середини води, з плавним опусканням насадки на дно. Постукування по дну частенько привертає рибу. Амплітуда гри не велика, а ось частота середня, вища за середню. Періодичні зупинки теж необхідні. В цей час частенько відбувається клювання. Далі повільне піднімання. Два - три проходи і якщо клювання не було, варто змінити місце.

Час лову це для окуня з 9 - 10 ранку і до 14 -15 дня, потім клювання починає спадати, і тільки періодичні нальоти можуть порадувати рибалки. Ротан може брати до заходу, а буває, що і в сутінках, при світлі ліхтаря він активний.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 104 times

Контакти