Підписуйся на наш канал в Telegram!

У статті ви дізнаєтеся: що таке Шок-лідер, монтаж і як його правильно використовувати і застосовувати на рибалці, як правильно виготовити Шок-лідер, а також як правильно зав'язати вузол. Сідайте зручніше, заваріть чай або смачну каву і читайте всі секрети про риболовлю на Шок-лідер.

шок-лідер це

І так, для початку ми розберемо що ж таке Шок-лідер і для чого його використовують рибалки? Шок-лідер - це поширений монтаж рибальської оснастки. Використовують цей метод оснащення там, де звичайна, звична для всіх рибалок оснащення може не витримати і порватися.

Шок-лідер - це відрізок волосіні або плетінки, більш міцний по відношенню до основної жилки, з якої він з'єднується вузлом. Його основне завдання - взяти на себе пікове навантаження при закиданні, тим самим уберегти від розриву основну, більш тонку волосінь або плетінку.

Часто рибалки користуються правилом в своїх колах - чим тонша волосінь, тим далі потрібно закинути наживку.

 

ЗАСТОСУВАННЯ ШОК-ЛІДЕРА В РИБОЛОВЛІ:


 • Шок-лідер застосовується при фідерної риболовлі, коли потрібно максимально далеко закинути наживку і зробити це точно, без єдиного промаху;
 • Застосовують також Шок-лідер при риболовлі на водоймі з глибоким, крутим дном з ракушками, або кам'яним берегом з великим обривом;
 • Також рибалки застосовують Шок-лідер, тоді, коли основна волосінь дуже тонка і може не витримати навантаження і обірватися;
 • Часто рибалки використовують Шок-лідер також, при уникнені "відстрілу" оснастки, що часто буває коли волосінь заплутується при закиданні наживи;
 • Також Шок-лідер зручніше закинути, так-як волосінь досить товста і надійна, її зручніше притримувати;

виготовлення шок-лідера

 

ВИГОТОВЛЕННЯ ШОК-ЛІДЕРА. Головні правила.

Для початку, кожен рибалка повинен знати, що довжина Шок-лідера повинна складати приблизно дві довжини вудилища і залежати від ваги вантажу, або годівниці, яку рибалка збирається використовувати на рибалці.

Так, наприклад, якщо ваш вантаж або годівниця будуть важити від 30 до 100 м, то вам буде цілком достатньо довжини волосіні 8 - 9 м. А для важких вантажів від 150 до 200 г. візьміть довжину з запасом - від 15 - 17 м. У спортивній рибалці, коли більш важлива дальність і точність закидання, можна використовувати коротку волосінь, всього 5 - 6 м.

 

З чого можна виготовити Шок-лідер для риболовлі?


 • З відрізка плетінки, плетеного шнура;
 • Зі шматка моноліски, яка буде набагато міцнішою за звичайну волосінь;
 • З флюорокарбоновую волосіні;
 • З конусної волосіні;

У кожного з цих матеріалів є свої переваги і недоліки. Так давайте ж детально розберемо кожен з матеріалів.

переваги та недоліки матеріалів

Так, наприклад, моноліска має свої плюси в тому, що цей матеріал досить дешевий і доступний буквально в кожному магазині. Товщина монолески дозволяє витримати значні навантаження і досить стійка при перетирання. Так як моноліска товщі, ніж звичайна волосінь, то вона не пошкоджує пальці рибалки при закиданні прикормки у водойму. Але, використання монолески має свої недоліки: так товщина моноліски огрубляє саму снасть і вузол при з'єднання з товстою волосінню виходить великим, що призводить до проблем при закиданні.

У плетінки, плетеного шнура є ряд своїх переваг: при зав'язуванні вузол виходить акуратним і не таким великим, як з монолески. А також при закиданні, плетінка має меншу парусність. Але і тут є свої недоліки: недосвідчений рибалка при закиданні може легко розрізати собі палець, а також плетений шнур коштує не так дешево, як моноліска;

Більш оптимальним варіантів при оснащенні є конусний шок-лідер, який має товщину всього 0,28 - 0,5 мм. Тому вузлик виходить дуже тонким і акуратним. А коли рибалка буде вивуджувати рибу, яка попалася йому на гачок, такий вузол "підстрахує" волосінь і не призведе до розриву і пошкодження снастей в цілому. Але кожен рибалка в праві експериментувати і підібрати матеріал для шок-лідера індивідуально.

недолік шок-лідера

Головний недолік при монтажі оснащення з Шок-лідером: не завжди з'єднувальний вузол з основною жилкою буває міцним і надійним. Так що рибалка повинен звернути посилену увагу на цей фактор і перевірити ще раз правильність і міцність свого монтажу. Якщо міцність вузла не перевірити, то рибалка втратить не тільки дальність і точність закидання прикормки, але і надійність всієї снасті в цілому.

 

ВУЗОЛ ДЛЯ ШОК-ЛІДЕРА.


Всі рибалки використовують три різновиди вузла, щоб прив'язати міцно шок-лідер до основної жилки. І ми навчимо, покажемо і розповімо, як правильно зробити кожен вузол.

3 види вузлів для Шок-лідера:

 1. Морквина;
 2. Подвійний Юні;
 3. Олбрайт.

А тепер розберемо кожен вид зав'язування вузлів окремо і подивимося схематично, як правильно зав'язати кожен з них.

 • Вузол Mahin Leader Knot («Морквина») - один з найпопулярніших вузлів для прив'язування шок-лідера. За своїм виглядом дійсно нагадує морквину, яка має потовщення з одного боку. Вузол компактний і легко проходить через пропускні кільця фідерного вудилища. Велика перевага є ще і в тому, що кінчики цього вузла дивляться в одну сторону, протилежну напрямку закидання, а значить і не будуть заважати ввезенню. 

Вузол Mahin Leader Knot («Морквина»)

 • Вузол Double Uni Knot (Подвійний Юні) - універсальний і дуже популярний рибальський вузол, яким можна прив'язати не тільки гачок, але і з'єднати 2-е волосіні або плетінки. Добре підходить для зв'язування лісок одного або різного діаметру, а також в комбінації волосінь-плетінка. Вузол має високу міцність і не складний в техніці зав'язування. Відомий також під найменуванням Подвійний Гріннер.

Подвійний Юні

 • Вузол Albright (Олбрайт) - також добре підходить для зв'язування лісок, плетінок, або їх комбінації різного діаметру (але не більше ніж в 3 рази). Вузол надійний, досить компактний, довгастої форми, а значить легко проходить через пропускні кільця фідерного вудилища.

Олбрайт

Від того, наскільки правильно рибалка зав'яже вузол, залежить надійність снасті в цілому. Тому пропонуємо кілька відео, для закріплення отриманих знань. При необхідності потренируйтесь будинку в'язати кожен з цих вузлів. Нікуди не поспішайте, дотримуйтесь вказівок на відео і у вас все вийде.

Як прив'язати Шок-Лідер. Що таке Шок-лідер, монтаж, як використовувати:


 

Бажаємо вам навчитися швидко і правильно в'язати вузли для Шок-лідера. А також хорошого Вам рибного улову і відмінною погоди!

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 1525 times Last modified on Понеділок, 13 вересня 2021 13:15
Татьяна

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.