Ловля нахлистомНахлистом називають вид лову риби на штучну мушку з використанням спеціального вудилища, котушки для нахлисту і шнура. Завдяки тому, що приманка закидається м'яко, імітується потрапляння у воду комахи. Спочатку, такий спосіб використовували для ловлі форель, лосося і харіуса, проте згодом, так почали ловити практично всієї риби: щуки, язя, окуня, плотви.

Техніка лову риби


Закид мушки починається з того моменту, коли рибалка захоплює рукоятку нахлистового вудилища. Є кілька способів з яких найбільш часто використовується метод «захоплення», при якому палець рибалки знаходиться на верху рукояті. Якщо воно не володіє великою вагою, то застосовують інший спосіб - коли на місці великого пальця знаходиться вказівний. Що стосується шнура, то зазвичай його фіксують в лівій руці (проте лівші можуть його тримати в правій).

Після захоплення, нахлистовик здійснює помахи вудилищем назад і вперед, завдяки чому шнур знаходиться в повітрі і не опускається на землю. У деяких випадках, для прискорення шнура використовують так зване «підтягування» (через яке можна закинути наживку на відстані від 15 до 25 метрів).

 

Снасті для нахлисту


Умовно, снасті можна розділити на кілька видів (з них ми зупинимося тільки на двох):

  • Вудлище
  • Котушка
  • Шнур
  • Мушка

Перший вид - вудилища, бувають дворучні і одноручние, довжина яких становить від 2,5 метрів у стандартних і до 6 метрів у дворічних. Цікавим фактом залишається те, що такі вудилища значно менше важать в порівнянні зі спінінгів. А сучасні моделі вже оснащуються катушкотримач, кільцями і коркової рукояткою. Якщо раніше їх робили зі склопластику або бамбука, то тепер використовують вуглепластик.

Якщо ви відразу зважилися купити котушку для нахлисту (другий вид снасті), то вам буде корисно знати наступне - це звичайна інерційна кашутка, яка не бере участі в закиданні, а просто служить сховищем для т.зв. Бекінгем і шнура і витаскуванню спійманої риби. Класифікація у цій снасті повинна відповідати класу вудлища і навпаки (останнє має відповідати котушці). Якщо нахлистовик не врахує цього при виборі рибальських приладь, то снасть куплена ним буде незбалансована і через неї будуть втомлюватися руки і не будуть виходити хороші занедбаність. Що стосується гальмівної системи - вона буває двох типів - трещетка і фрикційна. Першою оснащують легкі класи вудок для лову дрібної риби, другу - для великої і сильної.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 3630 times

Контакти