Що робити якщо риба не клює

Незважаючи на щільний робочий графік, Ви змогли купити снасті і все необхідне для вдалої риболовлі. Вибивши пару деньків для улюбленого заняття, Ви нарешті виїхали до водойми, влаштувалися на березі, закинули вудки у воду і просиділи весь час без толку. З якоїсь причини риба не клювала і щоб уникнути подібних невдач, необхідно вивчити звички водних мешканців і знати, як поліпшувати клювання.

Як риба реагує на зміну погоди


Відсутність клювання може бути викликане погодними умовами і в цьому питанні необхідно вміти орієнтуватися. Риби дуже гостро реагують на всі зміни, і ці зміни впливають на її активність, а значить і на клювання. Тлумачний рибалка повинен вміти аналізувати всю наявну інформацію для вибору місця. Перший фактор, який слід враховувати, це температура повітря. Риба є холоднокровною, тому від температури води залежить дуже багато. Коли водичка тепла, риба перетравлює поглинену їжу швидше, а значить, активніше годується. У теплі дні клювання буде краще, однак коли спека дуже велика риба стає пасивною.

Також необхідно звертати увагу на хмарність. Якщо погода сонячна, то риба йде на глибину або ховається у водоростях. Коли на небі багато хмар, які не пропускають сонячні промені, риба буде збиратися на мілинах. Найкращим часом для риболовлі є слабкий або середній дощик, який створює умови для активізації її апетиту. Також позитивним явищем для вдалої риболовлі є вітер. При ньому риба виходить на мілину, а через перемішування водних шарів відбувається насичення киснем, а це добре позначається на клюванні. У такій риболовлі найважливіше - це вибрати правильні поплавки.

Особливо хороше клювання спостерігається перед настанням шторму або в момент, коли відбувається наближення холодного атмосферного фронту. У цей час відбувається різке зниження атмосферного тиску і у риби прокидається сильний апетит. Після того як фронт проходить, тиск починає підвищуватися і в цей час клювання очікувати не варто.

Прозорість води дуже важливий аспект при виборі місця для лову. Досвідчені рибалки, приходячи на водойму з чисто прозорою водою, намагаються вибирати замутнені місця, саме в них риба буде клювати найкраще. Якщо у водоймі відбувається поповнення води, то варто здійснювати лов на недавно затоплених ділянках, на яких з'являються нові корми для риб. Без врахування всіх цих природних особливостей вдала сучасна рибалка неможлива.

 

Як поліпшити клювання риби


Якщо риба не йде, насамперед необхідно поміняти місце і спробувати ловити в самих різних місцях, міняючи умови. Робити це слід, спираючись на погоду, стан води і природні умови. Також не варто нехтувати вибором приманки, якщо лов проходив з використанням штучної наживки, то необхідно використовувати живця. Коли мета риболовлі - хижак можна уповільнити проводку. Наситилася риба не буде гнатися за швидким здобиччю, а ось повільно рухається вона обов'язково спробує з'їсти.

Вирушаючи на водойму необхідно оснастити вудку більш тонкої волосінню. Таку волосінь риба не буде боятися та й закидати дрібні приманки на ній набагато легше, ніж на товстій. Риба не любить шуму, вона боїться його і веде себе дуже обережно, тому рибалка повинен ввести гранично тихо. Не варто закидати приманку прямо в місце попередньої прикормки, краще зробити це в троні і просто підвести гачок до потрібного місця. Якщо риба, на яку ведеться полювання тривалий час не ловиться, то доцільніше буде спробувати добути інший вигляд, який буде вести себе активніше.

Щоб клювання було хорошим, необхідна грамотна підгодовування, однак важливо не переборщити з її кількістю. Якщо використовувати занадто багато прикормки риба сильно наїсться, і не буде реагувати на гачок рибалки. Також бажано додати підгодовування в насадку, на яку буде відбуватися лов. Не варто боятися питати поради у рибалок, які вже ловлять на водоймі. У своїй більшості рибалки товариські люди, які завжди дадуть правильну пораду і підкажуть, на що ловити і які особливості є у місцевої риби.

Однак бувають моменти, що ніякі заходи не поліпшують клювання. Не варто впадати у відчай, перебуваючи на березі річки чи озера можна просто відпочити від міської суєти, забути про проблеми і набратися сил. Якщо рибалок кілька, можна приготувати на відкритому вогні смачна страва або пограти у волейбол. Якщо Ви самі, то вечір можна скоротати за читанням книги або, якщо є інтернет, пограти в онлайн покер, наприклад, скориставшись популярним покер румом FullTilt. Граючи в онлайн покер на ФулТілт можна гарненько розслабитися, а якщо знати правила ФулТілт покеру і вміти грати, то можна навіть спробувати зіграти на реальні гроші. Час за іграми пролетить непомітно, що допоможе швидше дочекатися вдалого моменту.

Перечекавши ніч, на ранок погода може змінитися, і риба почне активно клювати. Найкращим часом доби для лову є ранок з моменту сходу сонця і до того моменту, як вода нагрілася і з вечора до темряви. Однак якщо риба клює добре, то час доби не грає значення.

Коли ловити рибу заборонено


У вітчизняних водоймах стає все менше риби і часто це пов'язано з незаконними діями браконьєрів, які бездумно заради наживи знищують рибний фонд. Ловити рибу забороняється в період нересту, адже дії людини може порушити природний процес розмноження, що призведе до зменшення кількості риби.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 14817 times

Контакти