Рибалка на річці

Риболовля - один з найдавніших видів спорту і відпочинку. Раніше, це був один з основних способів прогодувати сім'ю і самого себе. Зараз же, це один з приводів для туризму і найпопулярніший вид активного відпочинку для чоловіків. Останнім часом, риболовлею почала захоплюватися і слабка стать, і ми бачимо, що біля водойм, на п'ять чоловіків з вудками стоїть одна жінка.

 

Коли ловити на річці


Найкраще клювання буде на початку літа. У міру настання спеки, клювання буде падати. Однак, у розпорядженні рибалки завжди є вечір і ранок, то час, коли риба виходить годуватися. Найшвидше вода остигає поблизу берега, так що закинувши снасті вчасно, в правильному місці, завжди можна зловити як мінімум плотву. Для цієї риби, основою кормів є прибережні водорості, і в прохолодний час доби можливий багатий улов.

 

Як ловити на річці


Риболовля на річках з бурхливою течією, має ряд особливостей, які слід врахувати. Перебіг створить вам кілька незручностей, з якими доведеться справлятися. Особливу увагу слід приділити прикормці, а саме її консистенції. Прикормка повинна розчинятися повільно, так як вона буде швидко нестися течією. Радимо, як можна сильніше ущільнити підгодовувальні кулі і взяти їх якомога більше. У прикормці повинні бути присутнім і живі організми, типу мотиля або опариша. Тут слід пам'ятати, що краще рибу недогодувати, ніж перегодувати. Перезакидати на швидкій течії здійснюються раз на 3 - 5 хвилин.

У цих умовах найкращим рішенням буде використовувати фідер, весь потенціал якого, можна оцінити тільки в річках. Тут є кілька особливостей. Тест вудилища повинен бути не менше 130 грам, щоб оснащення не зносити течією. Волосінь краще брати діаметром не менше 0.16 мм. Зручніше буде взяти полегшену котушку, так як вам доведеться часто перезакидувати. Вантаж для годівниці повинен бути в межах від 80 до 160 грам, повідець 1.5 - 2 метри, в прямій залежності від перебігу. Гачки підійдуть №12 - № 18. Масивні гачки значно збільшать подсекаемость риби. Оснащення в цілому підбирається під об'єкт лову.

 

На повільному плині можна використовувати вудки середньої потужності, довжиною від 3.5 метрів. Тест вудилища в ідеалі повинен складати від 30 до 45 грам. Не надто легка, не надто важка. Годівниця підійде і в 30 грам. Але це знову ж таки залежить від сили течії. Необхідно підібрати достатню вагу годівниці, щоб уникнути ковзання по дну. Багато рибалок відзначають, що чим далі закидається ліска, тим менше риба на неї реагує. Наприклад поводок в 0.15 на поплавок риба часто обходить стороною, тоді як на хорошому віддаленні від берега, риба стає до нього зовсім байдужою. Швидше за все, справа в тому, що чим далі від берега, тим менше лякана риба.

Для успішного лову риби в річці, головне - це правильно підібрати снасть, враховуючи силу течії і чистоту річки. Також важливо правильно підійти до підгодовування і наживки, і стежити щоб підгодовування не розчиняються занадто швидко, і щоб її не віднесло течією.

Правильний підбір снасті і приманки, плюс своєчасна підсікання, є те, що робить рибалки професіоналом своєї справи.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 6377 times

Контакти