Місячний рибальський календар на 2021 рік.

Кожен досвідчений рибалка скаже вам, що вдала рибалка залежить від безлічі факторів: від пори року, погоди, прикормки, снастей і навіть від фази місяця. Впливу місяця на Землю просто величезна, але ми часто про це забуваємо. А варто звернути увагу, що приплив і відплив прямим образів впливають на клювання не тільки морської риби, а й прісноводної.

У статті ви дізнаєтеся

У статті ви дізнаєтеся: як клювання риби залежить від фази місяця, ми розглянемо кожен певний місяць і розберемо детально сприятливі дні для риболовлі.


Всі ми з дитинства звикли бачити місяць на небі. Кожен раз, коли піднімаємо голову на небо вночі ми вийдемо різні фази місяця: молодик, зростаючу місяць, повний місяць, убуваючий місяць.

фази місяця

А якщо звернути свою увагу на певну фазу місяця, то ваша рибалка може пройти успішно, якщо будете знати кілька секретів, наприклад:

  • Риболовля буде вдалою в період молодика або на зростаючому Місяці;
  • У період повного місяця і на спадної Місяці - це не сприятливі для риболовлі дні;
  • За один день до повного місяця і один день після - на риболовлю краще не йти, в цей період риба не особливо активна.

Наші прадіди таким способом часто, просто подивившись на нічне небо могли визначити погоду і на скільки успішно пройде рибалка в той чи інший день.


Фази місяця на 2021 рік.

Місячний календар показує 4 фази місяця на нічному небі:

 місяць на нічному небі

  1. Молодий - новий місяць.
  2. Перша чверть - півмісяць
  3. Повний місяць - повний місяць
  4. Остання чверть - півмісяць

Залежно від фази місяця, варто збиратися на риболовлю.


Місячний рибальський календар на січень 2021 року.

 Місячний рибальський календар на січень 2021 року.

Якщо зима видалася холодною і сніжною, то все водойми вкриті льодом. У цей період для риби у водоймі дуже мало кисню, їжі і сонячного світла - тому риба малорухлива і майже не активна.

 прогноз на січень

Холоднішим за січень може порадувати хорошими поклевками: плотви, подлещика, пічкура, окуня, щуки, ляща, жерлиці, харіуса, уклейки, густери. А якщо зима видалася відносно теплою, то і риба буде більш активною.

Успішно можна рибалити теплою зимою на жерлиці, балансири і блешні. Для успішної риболовлі також краще використовувати прикорм тваринного походження: черви, шматочки риби використовуйте малька, личинки молі або мотиля. А також зверніть уваги не сприятливі дні для риболовлі за місячним календарем. І краще не варто йти на рибалку в дні поганого клювання риби - це з 15, з 11 по 15, і з 27 по 31 січня. У ці дні риба навіть в гарну, теплу погоду залишається мало рухомої і неактивній.


Місячний рибальський календар на лютий 2021 року.

Місячний рибальський календар на лютий 2021 року.

Буває так, що грудень і січень були відносно теплі місяці, не було снігу і сильних морозів. А ось в лютому може бути все - і кучугури снігу і мороз в -20, хуртовини, снігопади. Але також з кожним днем ​​повітря починає все більше перегріватися, світловий день помітно збільшується і справа йде до весни і тепла.

Лютий - це перехідний місяць від холодної пори року до теплого, останній місяць зими. Вдалою риболовля за місячним календарем вважається 4 і 5 лютого, а також з 15 і до 22 числа.

 прогноз на січень

У лютому ви можете зловити таку рибу: густеру, плотву, краснопірка, линя, ляща, щуку, окуня. Варто шукати рибу переважно в глибоких місцях, так як риба очікується закінчення холодів на дні водойми в болотистих місцях і ямах.

Щука підходить все ближче до берега в пошуках їжі. А ось уклейка збирається до кінця місяця у великі зграї. До місць скупчення уклейки можуть збиратися зграї судака. Також ближче до кінця місяця активізується: йорж, окунь, плотва, густера, синец, головень, ялець, підуст. Зі своїх зимових стоянок знімаються лящі і виходять на НЕ глибоководні місця в пошуках корму.

Несприятливий час для риболовлі в лютому з 9 по 13 і з 26 по 28 лютого. У ці дні краще не вирушати на риболовлю, так як риба мінімально активна в ці дні.


Місячний рибальський календар на березень 2021 року.

Місячний рибальський календар на березень 2021 року.

Березень - символізує прихід весни і тепла. У першій половині місяця може лежати ще сніг, але в другій половині місяця стає помітно тепліше, починає танути лід на водоймах, сходить сніг, морози змінюються на теплі дні. З кожним днем ​​повітря прогрівається все більше, а світловий день стає помітно довше.

Найсприятливіші дні для риболовлі в травні вважаються 6, 7, 8 березня і з 17 по 23 березня.

 прогноз на березень

У березні ви можете зловити таку рибу: плотва, краснопірка, щука, судак, минь, окунь, підлящик, йорж, густера, головень, язь, карась і короп. У березні вся риба помітно активізується і жадібно клює на приманку, шукає корм і намагається заповнити свій голод за довгих 3 місяці зими, коли у водоймі практично не було їжі.

У березні риба також готуватися до нересту, тому в своїй більшості риба збирається в зграї, залишає зимові ями і пливе все ближче до берега в пошуках корму і свіжої, насиченою киснем води.

Найкраще ловити рибу в ясну, сонячну погоду. Але не варто також забувати про несприятливі дні для рибного лову - це з 11 по 15 і з 27 по 31 березня.


Місячний рибальський календар на квітень 2021 року.

Місячний рибальський календар на квітень 2021 року.

Квітень - це середина весни. У квітні вже всі водойми звільнилися від зимового льоду. Днем світить яскраво сонечко і все більше прогріває воду, ночі ще холодні і можуть бути навіть приморозки. Квітня символізує початок весняного нересту риби.

Сприятливими днями для рибного лову можна вважати дні з 4 і по 7 число, а також з 16 і по 22 квітня. У ці дні риба найбільше активна і ви принесете додому хороший улов.

 прогноз на квітень

У квітні ви можете зловити таку рибу: язь, йорж, окунь, краснопірка, ялець, піскар, головень, плотва, густера, підлящик, жерех. А до кінця квітня починається жор щуки після нересту. Тому ви можете зловити трофейну щуку на живця. Після щуки йде на нерест окунь, а за ним ялець і харіус. А ось вночі можна зловити миня. Під кінець місяця можна вирушати на риболовлю не тільки з берега, але і з човна.

Несприятливі дні для риболовлі в квітні вважаються - з 10 по 14 число і з 26 по 30 квітня. У ці дні риба найменше активна.


Місячний рибальський календар на травень 2021 року.

Місячний рибальський календар на травень 2021 року.

Травень - час нересту більшості риб. В основному відправляються не нерест - плотва, лящ, карась, підуст, головень, піскар, і інша риба У цей час відмінно ловиться на живця жерех і судак.

Хороші дні в травні, щоб відправиться на риболовлю вважаються 4, 5 і 6 травня, а також з 15 і по 21 число. Спокійно збирайтеся на риболовлю, і отримаєте відмінний улов, зможете зловити навіть трофейні екземпляри риб.

 прогноз на травень

У травні можна зловити такі види риб - синець, густера, ялець, лящ, язь і голавль, також активно клює плотва, яка на початку нересту продовжує активно харчуватися. Але припиняється в травні клювання крупного миня. Щука продовжує ловитися на блешню, донні і поплавочние вудки на живця. Кращий час для риболовлі в травні - це ранкові години до сходу сонця. У місцях з тихим плином на донку і поплавочны вудки беруть густера, окунь, плотва, язь, подлещик, хоча клювання не завжди надійні.

З другої половини місяця можна вирушати на риболовлю за сомом.К кінця травня починається нерест судака, клювання його слабшає. Щука йде в ями.

Погані дні за місячним календарем в травні - з 9 і до 13 травня, а також з 25 по 28 травня. У ці дні можете просто відправиться на природу, посмажити шашлики і відпочити з друзями, а ось великого улову не варто чекати, в ці дні риба малоактивна.


Місячний рибальський календар на червень 2021 року.

Місячний рибальський календар на червень 2021 року.

Червень - символізує перший місяць літа, тепло і навіть спеку. Нерідко місяць може бути дощовим і холоднішим, але все ж вода вже прогрілася до 18-19 ° С, а це означає, що риба стає все більш активною. У цей час починає нереститься - короп, сазан, лин і краснопірка.

Найсприятливіші дні для риболовлі на початку літа вважаються дні з 1 по 5 число, а також з 14 по 19 червня. У цей період риба максимально активна, і ви зможете зловити відмінний улов.

 прогноз на червень

Решта видів риб, у яких вже закінчився нерест, на початку літа шукають собі відповідні місця на літо, де є доступ до корму, не сильно жарко і не сильно холодно. Зазвичай у таких місць риба мешкає вся тепла пора року.

У червні відмінно ловиться сом і щука на живця, вугор на черв'яків. На раку можна успішно зловити - язя, сома, голавля, окуня та інших риб. На початку літа хороша рибалка залежить не тільки від прогнозу за місячним календарем, а ще й від погоди і прикорму по місцевості.

А ось найгірші дні для риболовлі в 1 місяць літа за місячним календарем вважаються дні з 8 і до 12 червня, а також з 23 по 27 число.


Місячний рибальський календар на липень 2021 року.

 Місячний рибальський календар на липень 2021 року.

Липень - середина літа, один з найспекотніших місяців літа. Коли сильно жарко - клювання риби помітно слабшає, кращі годинник для риболовлі вранці, і вже під вечір, коли спадає денна спека.

Хороші дні для риболовлі в середині літа зважають на 1 по 5 число, і з 19 по 19, і 31 липня.

 прогноз на липень

Клювання на донку, спінінг і гуртки в цей період млявий і посилюється тільки в похмуру погоду або після дощу, коли починають брати окунь і судак, іноді невелика щука. Судака краще ловити на живця в сутінках на мілинах, куди він виходить полювати за мальком. Продовжує ловитися спінінгом жерех на кордоні тихого мілководдя.Отлично ловиться вночі лящ і сом на живця.

В кінці місяця починає активно клювати - карась, сазан, лин, короп, піскар, ялець, підуст, окунь, судак.

Поганими днями для риболовлі вважаються дні з 8 по 12, і з 23 по 27 липня. У ці дні помітно поганий кльов всієї риби.


Місячний рибальський календар на серпень 2021 року.

 Місячний рибальський календар на серпень 2021 року.

Серпень - останній місяць літа, вдень ще відносно жарко, але ось ночі вже холодні. Ті хто відправляються часто на нічну риболовлю, знають що не завадить тепло одягатися.

У серпні клюють відмінно хижаки - окунь, щука, судак, жерех, сом. А також прекрасно ловляться - короп, сазан, карась, головень, язь, лящ і плотва, краснопірка. Добре ловиться велика риба перед світанком, і в першу годину після світанку, поки ще не стає день жарким. А також добре ловити рибу під вечір, перед заходом сонця.

 прогноз на серпень

Сприятливі дні для риболовлі за місячним календарем вважаються - 1, 2, 3 серпня, а  також з 12 по 17, і 29, 30, 31 числа. А ось абсолютно поганий кльов риби буде помічений - з 6 по 10 число, і з 21 по 25 серпня. У такі дні краще просто відпочити на природі, клювання буде мінімальним або зовсім відсутні.

В останній місяць літа відмінно ловиться йорж і піскар, хоча оснащення для пічкура повинна бути трохи менше, ніж для йоржа. Для лову пічкура слід брати легку снасть з маленьким чутливим поплавком, невеликим грузилом, крючками № 3-4, волосінню 0,1- 0,15 мм. Ловлять з дна, пускаючи по ньому наживку: хробака, опариша, мотиля, а іноді і рослинні насадки. Йоржа і пічкура зазвичай використовують в якості наживки для лову крупного окуня, щуки, судака і миня. До кінця серпня ночі холодні, на грунті можливі заморозки, поведінка риби все менш активно.


Місячний рибальський календар на вересень 2021 року.

 Місячний рибальський календар на вересень 2021 року.

Вересень - перший місяць осені, вдень може бути ще відносно тепло і навіть спекотно, а ось вночі можуть бути вже перші невеликі морози. Найкращими для риболовлі в вересні вважаються дні, коли погода стійко похмура, але тиха, а ще краще тепла, особливо якщо потепління настало після значних холодів.

Хороші дні для риболовлі в вересні - це 1, 2 вересня, а також з 11 по 16, і 28, 2, 30 число. У ці дні рибалка буде більш результативною з відмінним уловом.

 прогноз на вересень

Риба в вересні обережніше, але плотва, підлящик, язь і голавль все ще добре беруть на тваринні насадки: опариша, короїда, червя або мотиля. Триває ловля пічкура і Єльцов, йоржа і ротана. Ловити їх найкраще днем, але і ввечері вони непогано беруть на хробака і мотиля. Активність перед зимівлею проявляє короп.

Якщо вересня дощовий і холодний - то гарного улову можна і не чекати, риба в такі дні перестає харчуватися, мало рухається і ніби впадає в сплячку.

У теплі дні ще можна зловити трофейного сома, ніч миня. А також починається осінній жор щуки. У вересні ще можна зловити - окуня, плотву, ляща, густеру, голавля, язя, в теплу погоду добре клює жерех і судак.


Місячний рибальський календар на жовтень 2021 року.

Місячний рибальський календар на жовтень 2021 року.

Жовтень - середина осені. По більшій мірі вже холодний місяць, вже можуть бути вночі морози і навіть сніг. Але також місяць може бути і більш теплим з сонячними днями, але вночі вже досить холодно.

Відмінні дні для риболовлі в жовтні - 1 число, а також з 10 по 15, і з 27 по 31 число.

 прогноз на жовтень

У жовтні ще добре клює - йорж, ротан, піскар, підуст, вночі непогано клює минь. Все менш активними стають - жерех, краснопірка, лящ. З берега можна зловити - язя, окуня, плотву і густеру.Хорошій результат дає ужение з човна, встановленого над глибинами.

У жовтні ще відмінно клює щука на будь-які штучні приманки. А під кінець місяця зменшується і клювання щуки.

Краще не вирушати в ці дні на риболовлю - з 4 по 8 жовтня, і з 19 по 23 число риба найменше активна.


Місячний рибальський календар на листопад 2021 року.

Місячний рибальський календар на листопад 2021 року.

Листопад - останній місяць осені. І в цей місяць вже цілком може лежати сніг, а водойми покриваються тонкою кіркою льоду. Але осінь не завжди така холодна. Ще може не бути снігу і сильного морозу, але температура повітря помітно охолола, а світловий день стає все коротшим.

Хороші дні для риболовлі в листопаді - це з 9 по 14 число, а також з 26 по 29 листопада.

 прогноз на листопад

У листопаді можна ще зловити плотву на поплавкову вудку з човна, якщо погода нормальна. Тому що коли на вулиці вітряно або йде дощ з мокрим снігом, рибалка буде менш успішною.

У листопаді готується до нересту минь, і нагулює жир, харчується дрібною рибою. Можна миня зловити на дрібного окуня. Ще відмінно ловиться йорж, ротан і окунь.


Місячний рибальський календар на грудень 2021 року.

Місячний рибальський календар на грудень 2021 року.

Грудень - перший місяць зими. У звичайний час в грудні вже все водойми вкриті товстим шаром льоду і всюди лежить сніг. Але іноді видаються і теплі зими, а максимальна температура вдень може досягати +15 градусів за Цельсієм.

 прогноз на грудень

У холодну зиму вся теплолюбна риба впадає в сплячку. Хоча можна активно порибалити в грудні на - густеру, йоржа, ляща, окуня, плотву, судака і щуку. Судак воліє передгирлової ями, а щука - більш дрібні ділянки біля впадіння струмків, річок, в місцях виходу ключів.

 У грудні також залишається активною найменувань і харіус. Минь готуватися до нересту і тому дуже активно харчується. У річках активна риба тримається на середньому і тихому плині, на невеликих - до 3 м - глибинах і недалеко від берега. Найглибші ями - вотчина судака, ляща, язя і густери. На ставках і кар'єрах риба поки ще досить активна, і її можна ловити на ямах біля обривистих берегів, біля кордону рослинності і біля гирла струмків.


календар прогнозу риболовлі на 2021 рік

Кращі дні для риболовлі за місячним календарем на 2021 рік:

 Кращі дні для риболовлі за місячним календарем на 2021 рік:

Пропонуємо вам подивитися цікаве відео.

Відео: "Вплив місяця на клювання риби".

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 66 times

Контакти