Ловля раків на поплавкову вудку

Раків ловлять різними способами. Яких тільки конструкцій не придумали рибалки, щоб добувати смачний делікатес - ніжне м'ясо раку. Рачевні і раколовки всіляких розмірів і форм, часом химерних, дозволяють успішно (масово) ловити донних членистоногих. Але це пасивна ловля: прийшов, поставив, погуляв трохи, витягнув і задоволений повернувся додому з уловом. Нудно! Куди цікавіше полює на раків зі звичайною поплавковою вудкою.

 

Снасть і насадка


Вудка для лову раків нічим не відрізняється від будь-якої іншої поплавочков, призначеної для лову риби. Єдине, що можна в ній замінити, це гачок. Якщо поставити трійник, то ризик сходження видобутку знизиться практично до нуля. До речі, ловити можна взагалі без гачка. Деякі умільці просто обмотують волосінню насадку і закидають її в воду. Рак впивається в неї клешнями і починає тягнути на глибину. Якщо акуратно підсікти і потихеньку підтягти його до берега, він так і залишиться висіти на волосіні, намертво вчепившись в насадку.

Раків ловлять на хробака, кукурудзу, хліб, мертвих жаб, протухшее м'ясо, підв'ялені рибу. Вони тягнуть усе, що вважатимуть їстівним. Але найулюбленішою їх їжею завжди була і залишається риба, а точніше, риб'яче м'ясо. Рибу можна використовувати будь-яку, однак за спостереженнями досвідчених раколовов плотва і карась залучають членистоногих найкраще.

 

Перш, ніж піднести раку спійману рибку, її потрібно підготувати - підсушити на сонці. Якщо вона дуже маленька, тоді насаджувати краще цілком, зробивши кілька надрізів на спинці. Рибу побільше бажано розрізати на шматки - так її вистачить надовго, та й раку буде легше схопити насадку. Клаптик риб'ячого м'яса можна розташувати на гачку поперек, уздовж або якось ще (на свій розсуд). Від положення насадки нічого не залежить.

 

Особливості лову


На одну вудку багато раків наловиш, їх повинно бути не менше десятка. Снасті розставляють на відстані декількох метрів одна від одної, але загальна протяжність ділянки лову не повинна перевищувати 50 метрів, інакше буде складно тримати їх в полі зору. Зазвичай раки живуть поблизу берега, тому закидати треба на 2-3 метра, що не далі. Якщо клювання нечасті або відсутні взагалі, тоді є сенс перейти на інше місце.

Про клювання раку просигналізує незвичайна поведінка поплавка. Коли повільне тварина починає тягнути насадку, поплавок потихеньку відходить у сторону і одночасно занурюється. Необхідно дати йому пару секунд, щоб він надійно зачепився, а потім можна витягати, намагаючись не робити різких ривків і не послаблювати натяг волосіні.

Варто сказати, що раки мають гарну живучістю, але сонце і сильно прогріта вода діють на них згубно. Тому під час риболовлі слід тримати улов в досить глибокому притінку.

Ловля раків на поплавкову вудку здатна доставити чимало задоволення. Після першого спійманого екземпляра з'являється такий азарт, який не порівняти ні з чим.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 2576 times

Контакти