Ловля мирної риби на макушатнікТе, що на макушатнік ловлять коропів - знає кожен. Але сьогодні спробуємо показати цю снасть з іншого боку, а саме в якості оснащення для лову карася, ляща, плотви, та іншої риби. Так, білу рибу можна ловити на макуху, але для цього потрібно злегка змінити оснащення.

Багато рибалок використовують в прикормці насіння соняшнику і терту макуху. Причому роблять вони це і коли націлені на коропа і коли йдуть за білою рибою. Давно помічено, що підсмажені перед риболовлею і перетерті насіння соняшнику здатні оновити навіть «полежати» підгодовування і привернути увагу до неї практично будь-якої риби. Вся справа в присутності ваблячого запаху і масла. Макуха володіє цінними поживними властивостями і припадає до смаку будь рибі, от тільки ловлять на макушатнік найчастіше коропа, великого карася і ляща.

Гачки для макушатники прийнято ставити немаленькі №4-6 (за міжнародною системою), от і попадається на них в основному велика риба.

 

У деяких регіонах короп взагалі дуже рідкісна риба, але при цьому не варто забувати про чудові властивості макухи. Для лову білої риби макуха на макушатники використовується в якості прикормки, а рибу ловлять на більш дрібні гачки з насадкою. Причому неодноразово було відмічено, що на річці подлещики і плотва краще клюють саме на макушатнік з макухою, ніж на снасть з фідерної годівницею або пружиною. Чому так риба реагує невідомо, може насичений запах макухи соняшнику краще і стабільніше привертає до себе рибу, ніж розсипчаста підгодовування.

Гачки для білої риби краще ставити з номером №10-14, залежно від планованої насадки. В якості насадки можна використовувати практично все, на що ловиться риба без макухи. Єдина умова при цьому: насадка повинна добре триматися на гачку. Гноївковий черв'як, гранули, виповзок, сало, кукурудза, - ось основні насадки для макушатніка. Макуха при цьому відіграє роль прикормки, а велика насадка не зіб'є дрібною рибою. Не рідко і сазан або карась охочіше бере на макуху, коли на гачок насаджений черв'як або кукурудза. Воно й зрозуміло: привабливий запах і, наприклад, спокусливий черв'як просто не можуть пропустити рибу повз себе.

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 603 times

Контакти