Класифікація рибальських лісок, їх недоліки та переваги

Зараз є просто величезний вибір різних пристосувань і аксесуарів для рибного лову, щоб риболовля була в задоволення і істинним відпочинком. Однією з головних складових риболовлі є волосінь.

Детальніше про її різновидах: 

  • монофіл - прозора нейлонова нитка, або пофарбована в який-небудь колір;
  • флюкарбон - "невидимка" (абсолютно, хоч я знаю в воді);
  • плетена - волосінь, сплетена в одне ціле з декількох ниток.

монофільная волосіньПерший вид - монофільная волосінь - використовується в основному для поплавковою лову, але деякі рибалки застосовують монофіл і при лові з спінінга. Вона відносно дешевше інших видів волосіні, придбати її можна в будь-якому спеціалізованому магазині, ринку або в великих гіпермаркетах. Фірм, що виготовляють монофільную нитка, багате безліч, тому будь-який, навіть самий примхливий рибалка може вибрати собі товар, який сподобався за ту суму, що його влаштує. Міцність волосіні - середня, тому не потрібно покладати великих надій на даний вид волосіні. Досвідчені рибалки знають, що не варто застосовувати волосінь занадто маленького діаметру, якщо має бути ловити великі екземпляри риб. Заплутується при кидках з спінінга по мінімуму, але якщо дана неприємність все ж сталася, дозволити її все ж легко. Особливий недолік саме цієї волосіні в тому, що вона досить легко розтягується, адже нейлон - вельми м'який і пластичний матеріал.

флюкарбоновая волосінь

Другий вид - флюкарбоновая волосінь - дуже хороша для поводочной лову. Вона дорога в порівнянні з попереднім видом волосіні, але величезний плюс - абсолютна невидимість в воді; завдяки цьому можна обдурити і зловити навіть саму обережну рибку. Особливо хороша така волосінь, якщо рибна ловля планується на водоймі з дуже чистою водою - волосінь "зникне", позбавивши рибалки від дум того, що риба може її помітити.

Знову ж таки, мінус є в тому, що волосінь погано тримає вагу, але рибалки вирішують цю проблему, купуючи нитка більшого діаметру, яка не втрачає своїх властивостей і особливо не ускладнює вудилище.

Недосвідченим рибалкам на замітку - флюкарбон погано тримає вузли, тому потрібно навчитися прив'язувати гачок особливим способом, характерним саме для цього виду волосіні. У практикуванні зав'язування вузлів допомагають книги, інтернет і родичі старшого віку, які є шанувальниками рибного лову.

І ще момент - волосінь дуже чутлива і "запам'ятовує" перегини і раніше зроблені вузли, розпрямити її практично неможливо, хіба що тільки оновити, позбувшись такого, що використовувалося ділянки волосіні. Тому використовувати таку волосінь потрібно обережно, змотувати акуратно. Недбало належать до снастей рибалкам доведеться або використовувати "криву" нитка, зі слідами минулих вузлів і згинів, або часто витрачатися на покупку нового відрізка волосіні.

 

 

плетена волосінь

Третій вид - плетена волосінь - використовується для джиговую способу лову риби (Заброс спінінга з насадкою з імітації наживки, наприклад, силіконова рибка, в яку вставлений гачок. Наживка опускається на дно, потім піднімається на деяку відстань від дна і знову опускається, дратуючи і ваблячи , таким чином, велику рибу. У подібному вигляді лову досить багато модерних прийомів, тому досвідчені рибалки примудряються приносити багатий улов за допомогою своєї вправності). Завдяки такій волосіні, сплетеною з декількох ниток, можна абсолютно спокійно почувати, коли опустилася на дно наживка і що з нею відбувається. Можна керувати гачком, не бачачи його, а лише за допомогою однієї руки, що тримає спінінг.

Недоліків, звичайно, цей вид волосіні теж не уникнув - коштує дорого, причому дорожче всіх видів, дуже часто плутається - особливо у недосвідчених рибалок, тим самим ускладнюючи процес рибної ловлі, волосінь видно в воді і їй дуже легко порізатися при неакуратному занедбаності спінінга. Подібно нитці, з часом, "куйовдиться" і плутається ще більше, але ті, хто вибирає плетену волосінь, задоволені своїм вибором і не слухають думки оточуючих.

Незважаючи на те, що кожен вид волосіні призначений для певного виду лову, все ж рибалки вибирають собі снасті, щоб було зручно, не випливаючи моді і правилам. На спінінгу може бути присутнім монофіл замість плетених волосіні, на самій простацькою вудці використовуватися плетінка - аби власнику подобалося. "Помилившись раз - будете розумніші надалі" - кажуть рибалки. Тому вибір завжди залишається за вами! Будь-рибальський інтернет магазин запропонує вам багато варіантів!

 

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 461 times

Контакти