Підписуйся на наш канал в Telegram!

Чим відрізняється короп від сазана?

Часто між рибалками виникає суперечка - як же відрізнити коропа від сазана?! Рибалки спираються на свій досвід, і від цього часто сперечаються, знаходять все нові докази та підтверджують обгрунтованими фактами. Але як же насправді відрізнити коропа від сазана?

У статті ви дізнаєтеся: як відрізнити коропа від сазана по зовнішнім особливостям, звичкам, середовищі проживання, харчовій поведінці. Розберемо докладно види коропа і сазана, і порівняємо в чому вони так схожі. Також ви отримаєте фото порівняння коропа і сазана та корисне відео.

Чим відрізняється короп від сазана?

Також цікава стаття: "Прикормка для ловлі коропа: рецепти, специфіка, секрети."

У давній суперечці рибалок: "чим відрізняється короп від сазана?" - винні біологи, так як вони заощадили на назві цих видів. Судіть самі, обидві риби - і короп і сазан - відносяться до Родині Коропові, Род - Карпи.

Далі - увага! Риба "сазан" - це біологічний вид. Назва на латинській мові Cyprinus carpio. А ось короп є одомашнений формою сазана, підвидом Cyprinus carpio. Тому на латині його ім'я в міжнародній систематики імені Карла Ліннея виглядає як Cyprinus carpio carpio. Схоже на "сазан Сазанович" або "син сазанів".


Видео: “Чим відрізняється короп від сазана?”


Зовнішні відмінності коропа від сазана:

Рибалки з досвідом відразу ж зможуть розрізнити коропа від сазана за формою тіла і характерною забарвленням луски.

 Зовнішні відмінності коропа від сазана

Форма тіла. Досвідчені рибалки відразу ж дізнаються, якщо покласти дві рибини поруч, де короп, а де - сазан. Типовий сазан - риба з товстим, довгим тілом, розвиненою мускулатурою. Короп - рибина з товстим, але широким тілом. Мускулатура у нього розвинена гірше, ніж у його "дикого" предка. На питання, чим відрізняється короп від сазана - відповідь одна: сазан довше, а короп - ширше.

 • КОРОП:

КОРОП

Наявність луски. У сазана луска завжди є. Щільна, гладенька, глибоко сидить. В основі кожної лусочки добре помітно темне плямочка. Кожна лусочки облямована темної плоскою. Загалом, на боках вона має золотистий, перламутровий або срібний колір. На спині темніша. Відтінок залежить від конкретного місця проживання. При цьому у коропа луски може не бути. Може бути тільки чітко виражена бічна лінія. Або одиночна велика луска в районі спинного і хвостового плавників, в районі голови. Через це шкіра "голого" коропа більш щільна, ніж у його далекого предка сазана.

 • САЗАН:

САЗАН

Забарвлення. Сазан - сріблясто-сірий. У коропа колір шкіри залежить від конкретного підвиду. Це можуть бути красиві дзеркальні коропи, чиї тіла переливаються всіма відтінками жовтого і сріблястого. Червоні, чорні, жовті, яскраво-помаранчеві - у японських або коропів коі.


Харчові звички і поведінка.

 Харчові звички і поведінка.

Читайте також статтю: "Як правильно прив'язати гачок до волосіні."

Харчові звички і коропа і сазана залежать від місцевості, в якій вони проживають. При цьому обидва види із задоволенням поєднують рослинну і тваринну їжу.

 • Навесні об'їдають молоді пагони водних рослин. Плюс - ікра жаб і інших видів риб, які рано нерестяться.
 • Влітку - листя водних рослин в комплексі з п'явками, хробаками, равликами. Восени воліють білкову дієту з молюсків і комах. Їдять багато, їдять постійно, крім періоду в стані зимового анабіозу. У малюків обох видів основою харчування служать личинки комарів. Пізніше вони переходять на придонних безхребетних.
 • Взимку обидва види залягають в ями на дні своїх водойм. Тіло покривається слизом. Дихання сповільнюється - риби впадають в анабіоз.

З цікавого в поведінці коропів і сазанів - груповий нерест. Навесні, коли температура води прогрівається вище 10 ° С, сазани (або коропи) збираються в групи. Одна "нерестовий група" - це самка і близько 3-5 самців. Одна самка продукує близько півтора мільйона ікринок. Ікрометаніе - порційне. А вже запліднена "групою самців" ікра дозріває протягом 4 днів.

Окремо варто згадати про "комунікацію" тварин з іншими видами риб. У сазана в його природному середовищі існування завжди є вороги. Наприклад, соми. Тому в поведінці сазани більш полохливі - лякає.

Карпи, як інвазивний вид, за кілька років повністю розправляються з усією хребетних живністю класу лучеперих риб в замкнутому водоймі. Для цього вони просто виїдають навесні ікру риб, які нерестяться раніше. Після цього вони стають справжніми господарями водойми. Пасуться, ростуть, і досягають в розмірах 80 см, а у вазі - 14-20 кг.


Види коропа і сазана.

Давайте розберемо окремо види коропа і сазана. І знайдемо ще більше відмінностей між цими видами.

Види коропа:

 Види коропа:

Селективний відбір, вироблений людиною, мав на меті вивести з сазана таку породу риб, щоб її було зручніше розводити в промислових масштабах. Таким чином на світ з'явився короп.

Існують наступні види коропа:

 1. звичайний;
 2. дзеркальний;
 3. Голий або ще "шкірястий";
 4. Короп КОЇ;

 Звичайний.

 • Звичайний. Даний вид коропа найчастіше плутають з сазаном, так як в їх зовнішньому вигляді дуже багато спільного - все тіло звичайного (також його називають лускатим) коропа покрите лускою, колір якої багато в чому залежить від особливостей водойми, в якому він мешкає - від золотистого до світло коричневий.

 Дзеркальний.

 • Дзеркальний. Цей вид легко відрізнити від сазана відсутністю луски на більшій частині тіла - розташована вона тільки лише на спині, у зябер і хвостового плавця, а також уздовж середньої лінії тулуба. Зустрічається я дзеркальний короп рідше, ніж звичайний, також він, як правило, меншого розміру.

 Голий.

 • Голий. На тілі цього виду коропа луски ще менше, ніж у дзеркального, що виключає його переплутання із сазаном. Зустрічається рідше, ніж дзеркальний короп, також вважається найменш пристосованим видом до проживання в умовах середовища, наближених до природних.

Короп КОИ. 

 • Короп КОИ. Парчевий короп або короп коі (Koi) - одомашнена декоративна різновид звичайного коропа. Категорія «які» присвоюється тільки ту рибу, яка проходить шість особливих селекційних відборів. Розведення коропів які - дуже цікаве і популярне сьогодні хобі. Всього в світі короп коі налічують понад 80 порід. Всі ці породи, в свою чергу, діляться на 16 груп, в яких особин об'єднують схожі характеристики. Найпоширеніші з груп: уцурімоно, кохаку, Тайсе сансёку, сюсуй, Коромо, Беккі, каварімоно, огон, Хикари мойомоно та інші.

 Короп КОИ види

Цікава стаття: "Прогноз клювання риби від пори року."

Види сазана:

 Види сазана

Сазан, як і звичайний короп, має тіло, повністю покрите лускою, колір якої залежить від особливостей середовища проживання. Луска має світліше забарвлення на череві і значно темніший на спині, причому з віком контрастне відмінність тільки посилюється.

Залежно від місць нересту розрізняють наступні види сазана:

 • Осілий. Живе в річках або ж в морях в місцях впадання в них річок, де вода не дуже солона. Нереститься там же, де і живе.
 • Напівпрохідний. Даний вид сазана відрізняється тим, що під час нересту він мігрує з морів в річки.

Сьогодні відомо про існування п'яти основних видів риби сазан

Сьогодні відомо про існування п'яти основних видів риби сазан:

 • Європейський. Ареал проживання - річки Західної Європи і Європейська частина Росії.
 • Амурський. Область поширення - водойми Китаю і Монголії, басейн Амура.
 • Аральський. Місце проживання - Аральське море, річки Амудар'я і Сирдар'я.
 • В'єтнамський. Водиться переважно в Індокитаї.
 • Cyprinus carpio yilmaz. Можна побачити в турецьких водоймах.

Користь сазана:

Користь сазана:

М'ясо цієї риби - нежирне, смачне, малокалорійне. У його складі є вітаміни A, B, E, PP, мікроелементи, такі як фосфор, кальцій, залізо. Багато воно і ненасиченими жирними кислотами.

 • А також рибалки знають, що сазани життя-і волелюбні. Вони будуть битися до останнього, щоб зірватися з гачка.

Особливості риболовлі:

 Особливості риболовлі:

Досвідчені рибалки знають, чим відрізняється короп від сазана. Сазана зловити складніше. А ось любителі коропів, які приїхали на зарибнений водойму, гарантовано відвезуть додому шикарний улов. І той, і інший вид ловиться за допомогою звичайної донної вудки (донки) або поплавцевою, за допомогою фідерних і коропових снастей.

Ловля сазана або коропа практично нічим не відрізняється - так раціон і поведінку цих риб багато в чому схожі, однак перший проявляє велику акуратність при годуванні, він сильніше лякається гучних звуків, тому на рибалці потрібно дотримуватися граничної тишу. Не слід також нехтувати візуальної маскуванням - камуфляжний одяг і обережне поводження на березі значно підвищують шанси на клювання.

 Стаття: "Місячний рибальський календар на 2021 рік."


Відео: "Як відрізнити коропа від сазана, основні відмінності"

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 7372 times