Прикормка соняшникова макуха

Соняшникова макуха - дуже популярний елемент підгодовувань для мирної риби.

Соняшник - одна з найпопулярніших сільськогосподарських культур в середній смузі і особливо на Україні. Прикормки на основі макухи дуже популярні при лові карася,коропа, ляща.

Соняшникова макуха має дуже привабливий для риби запах. Справжня макуха - це відходи від отримання рослинного масла (оліі) з соняшнику. Це класичний варіант, але в якості прикормки і ароматизатора можна застосовувати макухи та інших олійних культур: рудий, кользи, і.т.п.

Зовні макуха виглядає як тверді, спресовані диски. З насіння видавлюється масло, а залишки м'якоті і лушпайки - потрапляють на дно маслобойки і спресовуються. Найкращі диски макухи виходять на старих олійницях, ще радянського виробництва. Вони вже й досить міцні, тверді, але і в той же час - мають дуже сильний запах і містять залишки масла. Сучасні маслобойки вичавлюють з макухи все до останньої краплі. Відповідно, запах не такий сильний. Зате макуха твердий і його зручніше використовувати в макушатники. А ось макуха з ручних маслоробок, якими ще іноді користуються селяни в своїх приватних господарствах дають не тверді, досить розсипчасті кола макухи. Вони мають найсильніший запах і дуже гарні для додавання в підгодовування.

 

Де дістати найкращий соняшникова макуху?


На ринках, особливо сільських і в невеликих містечках, сільськогосподарських регіонах - не рідкість зустріти кола макухи. Бачив я макуху і на ринках у великих містах, столиці. Як варіант, макуха можна купувати і в спеціалізованих рибальських магазинах. Тут він, як правило, обійдеться вам значно дорожче, ніж якщо ви купите його на ринках у селян ... Продають упаковану крихту макухи, для підгодовувань, а також вже порізані "цеглинки" для макушатники.

Якщо немає можливості купити макуху, або якість, запах машинної макухи не задовільні - ніщо не заважає зробити аналогічну добавку для підгодовування із звичайних насіння соняшнику. беремо насіння, обсмажуємо до легкого пригорання на сковороді або на листі в духовці. Потім перемелює в м'ясорубці або товчемо в ступі - отримуємо повноцінний замінник макухи. Навіть з більш сильним ароматом! Правда, цей запах менш стійкий, так як макуха все таки твердий і спресований, а значить, поступово розпадаючись у воді, довше видає аромат.

 

Прикормка на основі макухи


А тепер, власне, про застосування макухи в риболовецьких цілях.
Основні шанувальники макухи, соняшникової макухи - короп, карась, лящ, плотва.

Готувати прикормлюючу суміш, можна на основі пакетів прикормки, що продаються в риболовецьких магазинах, можна на основі звичайних каш, круп (вівсяні пластівці, перловка, пшенична каша і.т.п.). В якості ароматизатора застосовуємо макуху. Макуха треба подрібнити. Розмір фракції макухи залежить від завдань прикормки. Якщо це привада для завчасного залучення риби до зони лову - беремо досить великі, цільні шматки макухи. Якщо потрібна прикормка в процесі лову для швидкої дії - розмелюємо макуху до дрібних частинок або застосовуємо мелене насіння. Додаємо 10-15% макухи від загальної маси прикормки (без води).

З отриманої суміші формуємо кулі. Підсохлими кулями підгодовування "бомбордируїм" потрібну ділянку.

Також можна застосовувати досить великі шматки макухи, в якості ароматизатора, в годівницях фідерної оснастки.

При лові крупного коропа, сазана використовують цільні шматки макухи і спеціальну снасть макушатнік.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 3500 times
Tagged under

Контакти