Выбор якоря для рыбацкой лодки

Проводиться безліч видів якорів. Є дорожче, є дешевше, але вибрати потрібно правильно. Човни для рибалок бувають алюмінієвими і надувними, пластиковими та дерев'яними. З основних конструкцій якорів можна назвати: адміральський, якір Холла, вильчатий, якір Портера, грибоподібний, плуг, якір Нортілла і якір Денфорта.Каждий з них відомий широко і визнаний мореплавцями, річковиками, деякими рибалками, але найпопулярніший - якір кішка. Його використовують повсюдно, особливо рибалки-любителі, що виходять на своїх «певехашках» на річках і озерах.

Форма якоря відповідає умовам використання, а саме донним грунтам, течією і розмірами човна.

М'які грунти можуть затягнути якір, що ускладнить його підняття через деякий час. Для таких умов підійдуть якоря з вузькими частинами, які будуть довго занурюватися в мул і при витягуванні легше проходити крізь нього.

Тверді ґрунти в цьому відношенні менш проблематичні, але на них не завжди можна зачепитися адміральському якоря, що утримує сила якого і так не велика. Точно так же неефективною може виявитися і кішка. Ось для таких місць і створено якоря Денфорт і Нортілла. Однак, у них є невеликий мінус - тенденція до заклинювання рухомих частин. Але при належному догляді така проблема не виникає.

Оскільки для невеликих гумових човнів і маломірних катерів сильно великі якоря не потрібні, то і форми для них використовують відповідні: якір Денфорт, Нортілла, вильчатий, грибоподібний і кішку.

 

Для розрахунку маси використовують просту формулу розрахунку:


З квадрата водотоннажності (в тоннах) витягти кубічний корінь і помножити на 8, після чого виходить вага якоря в кілограмах.

Для тих же, хто не женеться за абсолютною точністю ваги, є просте правило - якір становить 1-2% маси від повністю спорядженої човна.

Звичайно ж не можна забувати і про тросі, хороший трос Ви зможете підібрати на сайті Водник 1000 розмірів. Ланцюг для невеликого човна не підходить зовсім просто через свою вагу, а мотузка - відмінне рішення. Довжина регулюється певним значенням глибини, а саме трос повинен становити 5-6 значень глибини (в метрах).

Але не все так однозначно, оскільки так само важливо враховувати і силу вітру і течії, особливо для надувних човнів. У разі, якщо місце вибрано на річці і вітер оцінюється в 3 бали, то довжина стравленнимі мотузки повинна дорівнювати семи глибин, тоді як на стоячій водоймі при незначному вітрі або його повної відсутності буде досить навіть трьох.

Матеріали для тросів існують різні, але найкраще - синтетичні. Вони не схильні до швидкого зносу, гниттю і легко витримують часте тривале перебування у воді. Розривна маса троса повинна в 70 разів перевищувати масу якоря.

Товщина троса залежить від ваги якоря. Рекомендовані співвідношення виглядають так

Споряджена маса судна, кг Маса якоря, кг Діаметр перетину троса, мм

До 150 1,5 2
150-200 2,3 2,5
200-500 3,5 3
500-700 5,5 5,5
750-1000 7,5 6,5
1000-1250 9 7
1250-1500 11 7,5

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 192 times Last modified on Середа, 15 липня 2020 10:49
Женя

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Контакти