Скільки потрібно пити води в день?

Вода - необхідна частина нашого життя. Адепти правильного харчування закликають пити не менш 2 л звичайної води в день. А що робити, якщо не виходить стільки пити? Забути про красу і здоров'я назавжди? Все не так просто.

 

Що таке вода?

Вода - це сполука водню і кисню. Вона дійсно потрібна кожній живій створення. Вода бере участь в обмінних процесах організму, регулює теплообмін, виводить токсини. Вона потрібна клітинам, продовжує молодість і зберігає пружність шкіри. Що й казати, якщо навіть кров складається на 83% з води. Багато хто вважає, що чим більше води пити, тим краще для здоров'я. Це не вірно.

 

Надлишок води в організмі.

Пити воду через силу для того, що б ставити над-рекорди, не потрібно і небезпечно. Надмірне накопичення організмом рідини призводить до розбухання внутрішніх органів. В результаті розвивається інтоксикація водою або гіпергідратація. Її симптоми:

  • часте сечовипускання, при цьому сеча практично безбарвна;
  • нудота і блювота;
  • слабкість в м'язах, судоми в ногах, тому що вимиваються потрібні мікроелементи;
  • блідість;
  • психологічна залежність від наявності води.

Це патологія, яку повинні лікувати фахівці.

 

Нестача води в організмі.

Мала кількість рідини, що випивається теж погано. Воно призводить до зневоднення. Ознаки зневоднення:

  • сухість в роті;
  • сухість шкірних покривів;
  • темний колір сечі;
  • проблеми зі стільцем.

Як рослина сохне без води, так і у людини погіршується самопочуття при нестачі рідини.

 

Як дізнатися добову норму?

Так як же дізнатися, скільки чистої води потрібно пити? Як завжди, найкраще золота середина. Важливо підтримувати водний баланс. Рідина втрачається з людського організму при сечовипусканні, при випаровуванні з шкіри, при потовиділенні. Ці втрати треба компенсувати. Питна вода - без неї обійтися і дня, просто неможливо. У наш час небезпечно постійно пити неочищену і навіть фільтровану воду з-під крана, так як це може призвести до небажаних наслідків. Краще замовити воду перевіреної компанією якщо ви з Києва замовити можна у eden.com.ua.

Один з найбільш популярних методів обчислення заснований на співвідношенні мл і ваги людини. Добова норма на 1 кг дорівнює 30 мл. Метод не поганий, але він не враховує як зовнішні фактори, так і кількість рідини, яка надходить з їжею.

При жаркій погоді і перебуванні на відкритому просторі треба пити більше рідини, щоб уникнути теплового удару. При інтенсивних фізичних і спортивних навантаженнях потреба в воді теж збільшується. Після солоної або гострої їжі, організму потрібна вода, що б впорається з наслідками такого меню.

Взимку навпаки бажання пити зменшується. Вживання рідкої їжі, наприклад суп або йогурт, заповнює потребу організму в рідині.

Тіло саме регулює, скільки води йому потрібно. Варто рівнятися на братів наших менших. Поведінка тварин інтуїтивно. Вони орієнтуються на свої потреби і п'ють, тільки коли дійсно відчувають спрагу. При цьому вони прекрасно себе почувають.

Кожна людина унікальна, як і його фізичні особливості. Хтось не уявляє свого життя без кількох склянок звичайної води, комусь вона зовсім не потрібна і здається несмачною і прісною. Наприклад, дівчина з Індонезії. Вона повністю відмовилася від питної води. Рідина отримує з їжі, а п'є виключно свіжовичавлені фруктові соки. При цьому вона стверджує, що позбулася набряків, алергії і проблем з суглобами і травленням. Звичайно, такий стиль життя швидше для екстрималів.

До речі, корисними вважають сиру профільтровану, мінеральну і талу воду. Особливо корисною вважається тала вода, тому що при замерзанні вона очищається від шкідливих речовин. При її регулярному використанні активуються захисні властивості організму. При кип'ятінні у воді вбиваються всі бактерії і погані, і корисні. Тому вона не рекомендується для пиття.

Вода потрібна, але норми кожен повинен визначити для себе сам. Не треба відчувати докори сумління, якщо випито менше, ніж банальні 2 л.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 107 times Last modified on Четвер, 14 травня 2020 10:00
Виктор

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Контакти