класифікація маломірних суден

Не так уже й складно класифікувати дрібні судна на сьогоднішній день. Давайте розберемо з вами класифікацію маломірних суден за типом, призначенням, характером руху, за матеріалом та іншою класифікацією. Практично кожна людина відрізнить катер від гребного човна, і тут не справа в спеціальній освіті. Просто гребний човен виглядає просто, так що навіть дитина впізнає його, адже це звичайнісінька човен з парою весел на борту.

Маломірні судна можна класифікувати за типом:

класифікація суден за типом

 • Катер - це судно з мотором, у якого встановлений самий стандартний двигун.
 • Моторний човен - це маломірний човен, який рухається по воді за допомогою підвісного човнового мотора;
 • Вітрильне судно - це судно у якого є вітрила, і рух по воді здійснюється за допомогою вітрильного озброєння на борту. Найчастіше в русі допомагає вітер, але людині, яка управляє вітрильним судном потрібно правильно виставити всі вітрила.
 • Парусно-моторне судно - в цьому випадку судно обладнане не тільки вітрилами а й укомплектовано спеціальним підвісним мотором і самим стандартним двигуном.
 • Не самохідне - таке судно саме не плаває по воді, його рух по воді здійснюють за допомогою буксирування. Під цю класифікацію підпадають також і інші водні засоби, які не можуть пересуватися по воді без буксира.
 • Гідроцикл - це водний транспортний засіб, безкорпусний. Пересування по воді здійснюється за допомогою рушія.
 • Гребний човен - це судно, яке управляється вручну, за допомогою пари весел.

Також маломірні судна можна класифікувати і за іншими ознаками.

 • За способом руху - маломірні судна бувають самохідні (які оснащені додатковим засобом пересування: мотор, вітрила, весла) і не самохідними (суда, які не можуть пересуватися по водній гладі без буксира або додаткової допомоги).

Класифікуються маломірні судна також і за призначенням:

класифікація за призначенням

 • Прогулянкові судна - данийзасіб пересування по воді призначений для прогулянок по воді, екскурсії, відпочинку і не гучних вечірок. На такому судні можна читати, засмагати, рибалити, займатися спортом, полюванням і просто подорожувати з міста в місто.
 • Комерційне судно - такі судна призначені для різноманітного перевезення матеріалів, вантажів. Як правило, таке судно належить підприємству, яке може використовує за своїм призначенням для виконання робочих завдань. Наприклад, таке судно може перевозити працівників підприємства з точки "А-дім" в точку "В-робота". Або ж працівники будуть виконувати свою роботу безпосередньо на комерційному судні, наприклад, проводити очисні або водолазні роботи.
 • Службові судна - такі спеціальні судна призначені для виконання спеціальних цілей і завдань. Наприклад, охорона території, нагляд за виловом риби в заборонених місцях, проведення рятувальних робіт, патруль, дослідження, вивчення різних зон водної гладі.

Маломірні судна також можна класифікувати за характером руху:

класифікація за характером руху

 • Водовитісне судно - при русі такі судна витісняють своїм корпусом обсяг води.
 • Глісирующе судно - це як правило, швидкохідні судна, які рухаються по водній гладі, як ніби ковзають. При русі на дно судна діє гідродинамічна підйомна сила, яка і забезпечує швидке ковзання судна по воді.
 • Рух на підводних крилах - у таких судів є під корпусом спеціальні "крила", тому при русі вода виштовхує судно і корпус піднімається над водою. З боку може здатися, що судно рухається, як ніби за допомогою підводних крил.
 • Рух на повітряній подушці - такі судна, як правило, додатково обладнані потужними вентиляторами. Вентилятори працюють і подають повітря під саме дно судна, цим самим вони підвищують повітряний тиск, що допомагає підняти судно над водою. Такі судна можуть рухатися з великою швидкістю, а з боку здаватиметься, що навколо судна утворилася повітряна подушка або хмара.

Також маломірні судна можна класифікувати за матеріалами корпусу самого судна. Часто використовують дерев'яні, класичні корпусу. Але також популярні і корпусу з алюмінієвих сплавів і навіть з пластмаси.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 34 times Last modified on Четвер, 05 листопада 2020 12:37
Татьяна

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Контакти