РучейникРучейник (шитик, водяник) - личинка комахи, схожа на маленького метелика, що живе у воді в будиночку-трубочці зі шматочків рослин, піску, паличок. У ручейника чорна головка і ніжки, біле або зеленувате тіло.
Ручейник є звичною їжею багатьох риб, вони до нього ставляться без «підозри», і клюють без страху.

На ручейник ловлять


Плотву, Ляща, Язя, Голавля та іншу білу рибу.

Ручейника використовують як на літній, так і на зимовій риболовлі.
До перетворення в дорослу комаху ручейники рік проводять під водою, потім заляльковуються, і через деякий час з будиночків з'являються метелики. Вдень вони сидять на прибережних кущах і траві, ввечері кружляють над водоймою. На ручейника - метелика ловлять в'язя, головня, чехоня, жереха, форель та інших верхових риб. Збирають їх рано вранці в прибережній траві.

 

Видобувають ручейника в струмках, дрібних протоках під камінням, корчами руками або за допомогою сачка. Взимку ручейника заготовляють наступним чином. Вологу мочалку натирають борошном або прив'язують до неї розрізану рибку. Підв'язують вантаж і опускають на волосіні на дно. Ручейники, залучені запахом борошна або рибки, зачіпляються за мочалку. Через 15 хвилин пастку виймають і знімають набівшіхся ручейників.
Зберігають ручейника, як мотиля - в холодильнику у воді або вологій марлі, на зимовій риболовлі тримають в теплі. При тривалому зберіганні шитика підгодовують мотилем.
На гачок ручейника наживляють «панчохою» під головку, щоб гачок був повністю закритий.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 2930 times

Контакти