Горохова каша "мандула"

Горохова каша- це відмінна насадка для лову більшості коропових риб.

На мандулу найчастіше ловлять ляща і густеру на кільцівки і донку, підпускаючи. Плотву, карася, лина, на горохову кашу "мандулу" ловлять в основному поплавцевими і донними вудками. Хороші результати мандула в якості насадки показує при лові коропа і сазана.

 

Як варити горохову кашу для риболовлі

Спосіб приготування горохової каші "мандула" для насадки. Сухий горох в кількості 500 грам висипати в каструлю. Налити води, щоб вона покривала горох на 3-4 сантиметри. Додати по чайній ложці солі та соди. Залишити розмокати не менше 2-х годин (краще на 4 години). Потім поставити на вогонь, довести до кипіння. Вогонь зменшити, варити, постійно помішуючи, не менше 1,5 години. Горох повинен стати м'яким, і почати розвалюватися. Вимкнути вогонь, розім'яти горох м'ялкою. Всипати в каструлю 250 грам манки, ретельно перемішати, дати охолонути. Вийняти масу з каструлі на стіл. Додати ще 250 грам манки і столову ложку нерафінованої соняшникової олії. Добре вимісити. Все, горохова каша "мандула" готова для насадки.

Можна збільшити або зменшити обсяг складових у відповідній пропорції. З метою експерименту замість соняшникової олії можна додати анісова або конопляну олію для кращого залучення риби.

 

Так само є старовинний рецепт приготування волзької мандули, про який мало хто знає. Його досі потомствені рибалки тримають в секреті і передають з покоління в покоління. На відміну від звичайної мандули, в мандулу волзьку додають деревне гриб чаго. Він може бути свіжим, або сушеним. Шматки чаго кладуть у каструлю перед замочуванням гороху, і виймають, коли той звариться. Додавати масло не треба, щоб не перебити запах гриба. Така мандула використовується при лові ляща на течії на донну вудку "кільцівки".

Інколи в магазинах продається гороховий порошок (такий же входить в комплект офіцерського сухпайка). Його використовувати ще простіше - не треба молоти. Однак горохова мандула з нього менш ароматна. Зате для приготування прикормки гороховий порошок - саме те.
Якщо колись замочувати і довго варити горох, то його можна розмолоти кавомолкою або млином в порошок. Замочувати не треба зовсім, і вариться значно швидше.

Прикормка для лову на горохову кашу мандулу. Горох висипати в каструлю, налити води на 10 сантиметрів вище нього, замочити, зварити. Коли горох звариться, його розім'яти, додати вівсяні пластівці (геркулес) або пшёнку масою рівною гороху, варити до готовності. Остудити. Додати стільки панірувальних сухарів, щоб вийшла щільна маса. Цю підгодовування насипають в годівницю при лові риби на мандулу.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 3127 times
Tagged under
More in this category: Черв'як »

Контакти