Підписуйся на наш канал в Telegram!

Насадка червяк

Черв'як - це найкраща наживка для лову практично будь-якої риби. Зважаючи на свою доступності, а також любові у риб - черв'як бесконкурентно займає лідируючу позицію серед будь-який інший наживки застосовуваної в донних, поплавцевих та інших рибальських снастях.

Як правильно насаджувати хробака на гачок


Насаджувати хробака можна як уздовж тіла, так і в декількох місцях поперек тіла. Найкраще він буде триматися якщо почати насаджувати його з голови, це саме міцне його місце.

Зберігання хробака


Хробак кожній з перерахованих вище добре зберігається в невеликій пластиковій коробочці, бажано з більш широкою площею верхній поверхні в холодильнику. Всередині коробочки обов'язково повинна бути земля, а кришка повинна мати не менше десятка відрізків для провітрювання свіжим повітрям. У холодильнику найкраще місце для коробки з хробаками - це відсік з овочами та фруктами.  

 

Види черв'яків


Земляний черв'як. Його можна знайти в більшості місць прямо на березі водойми (за винятком піщаних і сильно кам'янистих ландшафтів). Якщо у вас немає совка або маленькою саперною лопатки - спробуйте підняти розташовані на землі предмети (каміння, дерева), велика ймовірність, що кілька черв'яків вдасться знайти під такими предметами.

Гнойовий черв'як. Відрізняється поперечними смужками і більше червоного відтінку, під час дотику виділяє жовту пахучу рідину, дуже часто продається в магазинах. Можна вважати найкращим з усіх представлених черв'яків для лову риби середніх розмірів зважаючи на доступність і пахучих властивостей.

Дощовий черв'як. Виповзає на асфальт і на поверхню землі після дощу. Є гарною наживкою для будь-якої риби середнього розміру. При лові дрібної риби необхідно насаджувати лише частина хробака. Зважаючи своїх часто великих розмірів часто використовується при лові сомів, миня, судаків.

Каліфорнійський черв'як. Дуже схожий на гнойового, але більш міцний і також володіє своєрідним запахом. У магазині купуючи хробака ви можете спитати і купити саме каліфорнійського хробака, це зовсім не погано, а навіть добре.

Білий черв'як. Більш щільний, менш рухливий. Також зустрічається в городах, під старими старими будівлями, під стогами соломи, там де росте мох. Риба охоче клює на такого черв'яка, але знайти його буває непросто.

Виповзок дощовика. Часто можна знайти під листям восени, під соломою влітку. Цей черв'як дуже схожий на гнойового і земляного не більше великого розміру. Погано тримається на гачку зважаючи на свою м'якості і неміцності, але риби його люблять.

Виповзок. Черв'як найбільших розміром до 10 см і більше толщиною приблизно з мізинець. Виповзає як у дощову так і ясну погоду вночі на поверхню парків, садів. Полювати на нього потрібно озброївшись ліхтариком і стрімко хапати його, поки він не заповз в нору. Тягнути з нори його потрібно дуже повільно, інакше порветься. Такий черв'як також продається в магазинах, найчастіше поштучно. Добре підходить для лову великої риби (сома, судака).

Підіб'ємо підсумки


Хробак - прекрасна і дуже доступна наживка для лову як мирної, так і хижої риби. Навіть якщо ви не купили хробака в магазині - його можна накопати безпосередньо біля водойми, якщо грунт не є пісочним. Ротан, карась, плотва, уклейка, піскар, окунь, лящ, підлящик, судак - всі ці риби дуже люблять хробака, потрібно лише правильно підібрати розмір наживки.
При копіюванні матеріалу, посилання на джерело обов'язкове: 

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 3448 times