Ловля жереха на спінінгЗнання звичок жереха, це основа ефективної лову цього хижака.

Жерех - мабуть, сама обережна риба наших водойм. Єдиний час, коли його обережність зменшується це осінь, тоді збившись у зграї, він полює за дрібною рибою.

Коли ловити жереха


Починати ловити жереха потрібно навесні, але прозорість води сильно ускладнює риболовлю. Якщо ви ловите спінінгом на невеликих водоймах, головною умовою видобутку хижака служить дальній кидок, може виявитися, що одного єдиного точного закидання вистачить для упіймання. Повадки і місця проживання жереха знати просто необхідно. Хижак воліє харчуватися в одному місці, обчислити яке досить просто за характерними ударам по воді і сплесків. Так що якщо ви хочете успішно половити жереха, місця харчування жереха слід дізнатися заздалегідь.

Якщо ловля проводиться з берега, то рибалці слід подбати про маскування, чекаючи появи жереха. Активізується хижак частіше рано вранці або пізно ввечері, але й протягом дня він буде годуватися. Сутінки допоможуть приховати рибалки від хижака, і жерех буде більше сконцентрований на приманки. Закид в ранкові або вечірні сутінки, також слід робити, по можливості, дальній. Помітивши рибалки, жерех відразу намагається піти, і приманка його в цей момент не зацікавить. Тому основним фактором вдалою лову жереха буде, точний і, головне, дальній кидок. Для цього знадобиться снасть не менше 2.7 метрів завдовжки.

 

Приманки для ловлі жереха


Жерех добре атакує всі приманки спінінгів, воблер,  колебалку, відмінно бере на силікон (твістер або виброхвост). Володіє хижак і деякими перевагами, це приманки, на манер судачьих, витягнутих і вузьких форм.

Крім вибору форми приманки для жереха, слід звернути увагу на її польотні властивості. Так обертові блешні літають значно гірше, ніж довгі магнітні воблери і колебалки. З м'яких приманок у твистеров польотні властивості краще, ніж у віброхвостів. Не слід забувати, що ловлячи цього хижака додаткові кілька метрів при занедбаності ніколи не завадять.

Тактика ловлі жереха


Проводку рибалці необхідно робити на глибині не більше півтора метрів. Дуже важливо щоб гра приманки не збивати на течії. Це стосується воблерів. Вискакує з води воблер, під час вашої проводки, зводить нанівець можливість клювань жереха.

Зверніть увагу на пару тактик лову жереха.

Перша, це не посередньо закид з побаченого сплеску води, яка зажадає від рибалки відмінною реакції і точного закидання.

Друга тактика, це закид трохи вище за течією від сплеску, таким чином, приманку плином знесе до місця бою жереха.

Значно простіше ловити з човна, на великих водоймах, риба дозволяє підібратися набагато ближче. Іноді хижак підпускає настільки близько, що можливий навіть середній кидок. Триматися великими зграями характерно більше осіннього періоду, і великих водних просторів, тоді кількість клювань збільшується значно.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 745 times

Контакти