Ловля жереха на кастмастер на початку літаЛовля жереха літом при правильному підході завжди результативна і захоплююча. У червні у нього починається активний післянерестовий жор. У цей час він найближче підходить до поверхні, а тому сильно полегшується підбір місця лову. Не дивлячись на все це, жерех дуже обережна риба, а тому до тактики лову потрібно підходити з розумом. У цій статті ми розповімо про звички жереха літом і про способи лову його на кастмастер.

Де шукати жереха на початку літа


З початком літа, жерех починає активне полювання на малька. Після нересту, з глибоководдя він перебирається на мілини із середнім і слабким перебігом і круговоротами, в особливо жарку погоду перебираючись в коряжники, де не припиняє своє полювання. Дізнатися точне місце розташування риби можна по колам на воді, які виробляє жерех при атаці хвостом малька або дрібної риби. Найбільш активний бій проходить в ранкові та вечірні години, коли сонце не так припікає.

Не дивлячись на постійну активну полювання, жерех риба гранично обережна, до того ж у неї дуже розвинений зір і сприйняття кольорів. Під час свого полювання він плаває у верхніх шарах водойми, а тому йому дуже добре видно що відбувається на поверхні. Окрасою човна і ваш одяг при лові цієї риби не повинні містити яскравих відтінків. Ще краще, якщо все ваше обладнання забарвлене в камуфляжні кольори.

 

На що ловити жереха на початку літа


Жереха в цей час можна ловити на велику кількість різноманітних приманок: різні блешні і воблери, колебалки, поппери, джигові, бомбарду і живця. Ловити в переважній більшості випадків доведеться з човна, а закидати доведеться далеко, тому найкращою приманкою в цю пору стане кастмастер, бажано жовтих відтінків. Рекомендується використовувати приманки вагою від 14 до 30 грам. Також нам знадобиться вудилище спінінга довжиною до 3 метрів, безінерційна котушка, бажано з розміром шпулі від 3000, а також волосінь, монофільна або плетені, від 0.2 до 0.25 мм в діаметрі, повідець нам не знадобиться.

Насамперед, вийшовши на потенційне місце годівлі риби, потрібно дочекатися поки вона не покаже видасть себе своїм боєм. Жерех не підпустить до себе рибалки ближче ніж на 70 - 100 метрів. Кастмастер закидають вгору за течією або поперек, трохи далі місця, де з'явилися кола на воді. Перед тим, як приманка вдариться об воду, котушку потрібно притримати, щоб зменшити вібрацію від сплеску. Проводку слід починати відразу ж, з великою швидкістю. Приманка ведеться прямо через або поруч з місцем бою риби, майже біля самої поверхні водойми. Спінінг при цьому, слід тримати майже вертикально, не даючи приманки заглибитися. Підсікати потрібно стрімко, відчувши зачіп, який повинен пройти в момент.

Підсумок. На початку літа у жереха починається жор, він буде триматися біля самої поверхні води, де зазвичай полює на малька. Жерех буде вкрай обережним, і не підпустить близько рибалки, так що варто застосувати маскування. Ловити найкраще з човна за допомогою спінінга на таку приманку як кастмастер, через необхідність далекого закидання. При правильному підході, вибравши підходяще місце, ви зможете виловити кілька справді великих екземплярів. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленим заняттям і до зустрічі на риболовлі.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 982 times

Контакти