Ловля жереха зимой

Жерех - один з найбільш часто зустрічаються хижих представників загону коропоподібних. Якщо ви маєте намір зайнятися ловом жереха в холодний період, то ви повинні будете дуже потрудитися, адже жерех недолюблює холодну пору року, а тому ховається в поглибленнях і чекає настання більш теплої погоди, наприклад, весни. Якщо ви вибрали водойму, який не насичений киснем, то навіть не сподівайтеся зловити там жереха. А ось якщо хижакові цілком достатньо кисню, у вас є всі шанси. Існує два основні методи лову жереха в зимовий час - лов спінінгом або стрімке блеснение.

 

Лов спінінгом жереха в холодну пору року


Незамерзаючі водойми надають набагато більше можливостей спіймати жереха взимку, ніж ті, що покриваються льодом. На відкритій воді жерех нікуди не попливе з літніх місць проживання і зимує трохи нижче рівня перекатів. Зазвичай за перекатом відразу ж йде спуск до поглиблення, де мешкає жерех, тут і потрібно намагатися його зловити. Улюблене місце цієї хижої риби - рельєфне дно, тобто потрібно шукати місця з великим розходженням глибин. Нерідко можна зловити жереха під мостами і у їх паль.

Улюблена їжа жереха - верховодка і уклейка, тому варто шукати хижака в місцях проживання цієї дрібної риби. Зазвичай вони живуть далеко від берегової лінії, там, де є підводні укриття, наприклад, корчі. У зимовий період найкраще полювати на жереха коли ще світло, найпродуктивніший час припадає на ранок, світанок. У холодну пору жерех мешкає виключно у дна, тільки зрідка випливаючи до поверхні водойми. Представники цього хижого сімейства живуть поодинці або зовсім маленькими зграйками.

 

Принади для лову жереха в зимовий час


Говорячи про спінніговой ловлі жереха в зимовий період, можна виділити кілька видів приманки, які будуть найбільш ефективні. Це можуть бути:

  • хиткі блешні;
  • обертові блешні;
  • джигові приманки;
  • воблери;
  • кастмастер;
  • девон.

Найчастіше улов приносить колебалка прогонистой форми кольору «срібло» або «металік». Проводити її потрібно у самого дна водойми, безперервно контролюючи швидкість. Швидше за все жереху сподобається швидко йде приманка, але, з огляду на особливості лову в зимовий період, можна спробувати вести приманку на більш маленькій швидкості. Болісно, ​​які швидше за інших допоможуть вам зловити хижака:

  • SmithHeaven 5-13 грам;
  • MeppsSyclops №№0-1, 8 і 12 грам, відповідно;
  • Pure 3,5 - 7 грам.

Деякі рибалки успішно ловлять жереха на джиг. При такому способі краще уникати всіляких перешкод, наприклад, паль моста або корчів. Найбільш підходяща приманка при лові на джиг - твістери і ріпери. Саме для зимового періоду краще віддавати перевагу приманок світлого відтінку з темними спинками.

Ще одним допоміжним засобом може стати кастмастер. Знову, тут найкраще вибрати виріб сріблястого відтінку. А якщо ви вирішили взяти з собою воблери, вибирайте ті, у яких велика глибина занурення, щоб можна було захопити поверхню дна, де і живе жерех взимку. Найефективніше працюватимуть воблери в колір природної їжі хижака (уклейки і верховодки).

 

Як спіймати жереха взимку на вудку з поверхні водойми


Куди більш складніше в зимовий період зловити цього хижака на вудку з льоду. Як вже говорилося вище, жерех мешкає в зимувальних поглибленнях і ніколи не підходить до поверхні водойми. Вкрай рідко для такого виду лову використовують підгодовування. А застати жереха в русі можна лише з ранку.

Щоб збільшити шанси зловити жереха на зимову вудку стрімким блеснением, беруть тонкі блешні, які повинні нагадувати хижакові уклейку. Кольорове рішення болісно, ​​знову ж таки, «металік» або «срібло».

Ще можна зловити жереха на великі блешні з мальком. В такому випадку також краще вибрати верховодку або уклейку. Якщо їх немає в наявності, можете просто купити тюльку в найближчому рибному маркеті.

Під час лову жереха з поверхні льоду при проводці блешні або блешні найкраще створювати каламутне хмара у дна водойми - просто постукайте по дну водойми приманкою. Бачачи це, жерех прийме хмара за малька, що копається в мулі. Особливість такого лову жереха полягає в тому, що після підсічки він спокійно йде до лунки, але прямо перед нею робить дуже сильний ривок, розриваючи рибальську оснащення. Для того щоб уникнути проблем, обов'язково візьміть із собою багорик.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1568 times

Контакти