Рибалка на язя

На що ловити язя

 

Язь є унікальною рибою: завдяки своїй всеїдності вона дає можливість насолодитися процесом виведення практично кожному рибалці - будь то любитель болонської снасті, спінінгіст, доночнік або нахлистовик. Вся справа в тому, що язь є умовно хижою рибою - він не гребує як підводними личинками і жуками, черв'яками та іншою живністю, так і невеликий рибкою. Саме з цієї причини питання «На що ловити язя?» Передбачає собою вибір актуального способу лову.

 

Ловля язя поплавцевими снастями


Один з найбільш захоплюючих і добутлива способів. Здатний принести максимальні результати у весняний час, коли риба рухається вгору за течією до місць майбутнього нересту. Для лову язя використовують досить довге болонське вудилище - 6-7 метрів. Для язя застосовуються практично всі насадки і наживки, що застосовуються рибалками - починаючи мотилем і закінчуючи личинкою ручейника і консервованою кукурудзою . Шукати рибу слід на прямих рівних прогонах з глибиною в 2-3 метри, береги яких заростають водною рослинністю.

Ловля язя спінінгом


Оскільки язь є всеїдною рибою і не пропускає навіть маленьких рибок, шанс піймати його мають і спінінгісти. Найбільш уловистими приманками для його лову вважаються невеликі обертові і коливні блешні, а також воблери. Відповідним чином вибирається і вудилище спінінга - легке, витончене, здатне легко анімувати приманку і надати їй реалістичну гру. Шукати рибу слід на кордоні річкових струменів, в різних затоках, вирах і «обратка». Гарні для лову перед і після пкрекатні ями. При застосуванні обертових блешень рекомендується робити повільну і рівномірну проводку, а воблери показують високу ефективність при лові твічінгом - скоєнні ривковой проводки з досить тривалими паузами.

 

Ловля язя нахлистом


Ловлять язя і нахлистовики. Сезон лову нахлистом починається ранньою весною - в цю пору рибалки застосовують різні мокрі мушки й німфи. З вильотом комах раціон язя дещо змінюється, а арсенал рибалки доповнюється емеджерамі і сухими мушками. Осіння ловля, крім перерахованих вище приманок, характеризується застосуванням стримерів, що нагадують дрібну рибку. Справедливості заради, слід зазначити, що нахлист є воістину універсальної снастю, яка дозволяє ловити язя на протязі всього сезону відкритої води.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Престижної рибою в європейських країнах вважається язь, який ловиться переважно в зимовий період часу. Плавці у язя червоні, спинка синьо-темна.…