Підписуйся на наш канал в Telegram!

Судак на джиг і воблер в середині осеніЖовтень - вельми вдалий місяць для лову такої активної риби як судак. Помітне похолодання місцями тільки підвищило його активність, він вже набрав свою максимальну річну масу і продовжує накопичувати сили до зимового сезону. Друга половина місяця, ознаменується хорошою поклевкой великих особин, варто лише вивчити місця, в яких він з'являється найчастіше, а також його сезонні повадки і снасті на цю рибу, про що і піде мова в даній статті.

Де шукати судака


Судак вельми жваво пересувається по водоймі, ближче до придонному прошарку, в пошуках підходящої ями для зимівлі. Під час пошуків він не гребує погнатися за рибкою-другий, які зустрічаються на його шляху. Також, хижак тепер плаває невеликими зграями, що помітно підвищує шанси на гарний улов. Судак плаває по всій площі водойми, але у нього є і улюблені місця проживання, такі як невеликі височини та майданчики, ями і коряжник, а також природні перешкоди течії у вигляді свала каменів на дні в руслі річки або в заплавах. Слід також пам'ятати, що найбільш великі особини мешкають ближче до дна водойми. Нерідко, зграї хижаків зупиняються в місцях проживання малька або дрібної риби, щоб як слід насититися. Такі місця можуть бути вельми перспективними.

 

Снасті для судака


Краща снасть на настільки активну рибу - звичайно ж спінінгова, в її різних варіаціях. Поки водойм не покрило льодом, на цю рибу можна рибалити як з берега, так і з човна. Довжина вудилища варіюється від 2 до 4 метрів. Лісочка потрібна міцна і жорстка, її діаметр буде залежати від вибору мети, для примірників середньої маси згодиться плетінка, перетином у 0,14 мм, для більших - до 0,22 мм. При виборі волосіні бажано звернути увагу на її колір, він повинен бути більш-менш схожий з квітів води у водоймі.

Серед приманок особливо великі результати приносять джигові варіанти, такі як твістери, спіннербрейти, віброхвости і обертові блешні. За колірною гамою, у жовтні судак віддає перевагу більш темні відтінки коричневого, маслянистого і бурого кольорів. Гачки повинні бути дуже добре заточені, так як у судака дуже костистий рот, отже і підсікання повинна бути моментальною.

Також, досить непогано показує себе ловля на воблер, але це більше залежить від характеру хижака конкретного водоймища. При лові на цю приманку доведеться поекспериментувати з проводкою, ведучи її то повільно, то швидко, то ривками. Сама проводка здійснюється поряд з потенційним місцем засідки судака, а не безпосередньо через нього. Хижак накинеться на приманку дуже різко, часто насажується на гачок без усяких зусиль з боку рибалки. Щоб витягнути її з води, в першу чергу слід відвести її від дна з потенційними укриттями, далі неспішно але наполегливо продовжувати виводити. Вкрай бажано захопити хороший підсак. Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 1648 times