Підписуйся на наш канал в Telegram!

Ловля судака зимой

Судак - специфічний хижак, зловити якого мріє кожен новачок, а рибалки, регулярно ловлять ікластого, вважаються справжніми гуру і професіоналами. Ловля судака взимку не є винятком і з наскоку таку рибалку не освоїти, доведеться запастися терпінням і вийти не один раз на лід, поки цей хижак почне потрапляти стабільно і регулярно при кожній поїздці на рибалку.

Судак не просто так цінується рибалками. М'ясо судака вважається шляхетним, воно дуже смачне і корисне. В середньому рибалкам-зимникам попадається ікластий вагою до 3 кг, а на великих водоймах, багатих судаком, нерідкі упіймання особин під 5-6 кг.

Успішна ловля судака взимку залежить від безлічі факторів. Щоб швидше зрозуміти цю ловлю і освоїти її техніку, рибалці потрібно мати:

 • Якісні і грамотно підібрані снасті і приманки.
 • Хороший легкий ледобур з гострими ножами.
 • Легку, але теплий одяг із сучасних функціональних матеріалів.
 • Зручні сани, рюкзаки або ящики, що не заважають тривалим переміщенням в пошуках ікластого.

Якщо новачкові вдається потрапити в компанію запеклих зимових судачатніков, то процес освоєння зимової ловлі ікластого проходить набагато швидше і цікавіше.

 

Особливості харчування судака взимку


Тільки вилупилося судак харчується зоопланктоном. Через 3-4 тижні невеликий ікластий починає вести хижацький спосіб життя, нападаючи на малька інших риб. У міру зростання судак переходить на більш велику здобич. Дорослий судак воліє харчуватися узкотелого рибами - ершом, окунцем, бичком, пліткою або піскарем. Іхтіологи пояснюють це особливостями будови пасти ікластого. Однак судак може спокійно поласувати густрекой, подустом або підлящика.

Найбільшу активність ікластий проявляє на світанках, виходячи з укриттів до місць скупчення дрібної рибки. У зимовий час, особливо в похмурі дні, судак може харчуватися і вдень. Зазвичай хижак полювати короткочасними виходами. Причому, ікластий досить пунктуальний хижак, що неодмінно слід враховувати при його лові.

 

Зимові місця проживання судака


Судак є осілим хижаком, який протягом усього року дотримується своїх улюблених місць:

 • Глибокі ями.
 • Закоряжені ділянки.
 • Перекати, бровки і звали.
 • Місця з нерівномірним рельєфом.
 • Вири і обратки.

У зимовий час судак практично не робить міграцій. Лише на водосховищах можна спостерігати переміщення ікластого, які залежать від руху кормових об'єктів хижака.

У глухозимье і ближче до останнього льоду судак може залишати глибокі ділянки і виходити на середні глибини або мілини. Тут хижак знаходить собі їжу, а також багату киснем воду.

 

Час лову судака взимку


В цілому ікластий досить активний протягом усього зимового періоду, але природно є пікові періоди, коли у хижака трапляється справжній жор. Перший такий пік Судакова жора відбувається по перволедку. В цей час ікластий може атакувати будь-які приманки без розбору. Цей період жора судака триває недовго і зазвичай клювання стихає через тиждень-два після встановлення крижаного покриву.

При наближенні глухої зими судак стає більш млявим і його все важче змусити взяти приманку. В цей час хижак відгукується тільки на приманку, яка виявилася прямо у його пащі. Зрідка трапляються сплески активності ікластого, але не завжди вдається потрапити на них.

Ближче до весни судак знову активізується. Хижак виходить на середні і дрібні глибини, стає на руслових ділянках перед звалюваннями, може заходити в затоки. По останньому льоду ікластий часто виявляється в товщі води, де полює на уклейку, плотвичку або густерка.

 

Снасті для зимового судака


Ловля судака взимку здійснюється з використанням удильников довжиною 65-80 мм з потужними і жорсткими вершинками, які дозволяють робити різку і потужну підсічку, просіки щільну пащу хижака. Судакові зимові удильники можна придбати в магазині, але досвідчені судачатнікі виготовляють їх самі, орієнтуючись на свої переваги і техніку лову.

Волосінь, що застосовується для зимового судака, повинна мати товщину в межах 0,25-0,35 мм. Використовують переважно нейлонові волосіні, оскільки зимові плетінки досі не прижилися в рибальських масах. Волосінь для лову судака взимку повинна мати хороший запас міцності і незначну розтяжність. Така волосінь дозволить надійніше підсікати ікластого і впевнено виводити його.

Кивки на Судакової риболовлі необов'язкові, все прекрасно відчувається тактильно. Застосування застібок для зміни судакових приманок також сумнівно. Деякі судачатнікі використовують їх, а хтось категорично не сприймає. Тим більше, застібки не завжди можна застосувати через особливості судакових приманок. В цілому, вирушаючи на зимового судака, бажано мати кілька споряджених вудок, призначених під ловлю різними типами приманок.

 

Принади на судака


Зимова ловля ікластого здійснюється переважно на різні блешні. Перевагу віддають узкотелого приманок довжиною 5-9 см. Вага судакових зимових приманок залежить від умов лову, глибин і сили течії. Найбільш відомими приманками, які застосовують для лову судака взимку, є:

 • Балансири.
 • Класичні вертикальні блешні.
 • Донні болісно.
 • Оси, вертольоти, бокоплави, штопор і інші види спеціалізованих судакових блешень.
 • Силіконові приманки.
 • Мертва рибка.

В цілому вибір приманки на зимового судака залежить від регіону лову і конкретного водоймища, оскільки переваги ікластого в різних місцях можуть істотно відрізнятися.

 

Техніка лову судака взимку


У стрімкому блеснении ікластого головним є практика. Рибалці необхідно відточити помахи і навчитися підбирати тривалість паузи. Кожен тип зимових судакових приманок має свою гру і, природно, вимоги до її анімації. Деякі приманки вимагають різких коротких помахів і мінімальних пауз, якісь проявляють себе на плавних розгонистих підйомах і затяжних паузах. До будь-якої приманки потрібно підбирати ключик, а це може зробити тільки цілеспрямований судачатнік.

 

Клювання судака


Сплутати клювання ікластого практично неможливо. Клювання зимового судака зазвичай передається в руку характерним стусаном, після якого слід зробити негайну розгонисту підсічку. Нерідко судак повисає на приманки, що відчувається в момент чергового помаху. В цьому випадку судака можна просечь повторно, зробивши різкий короткий ривок, оскільки часто ікластий може у самій лунки виплюнути приманку.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 2511 times