Підписуйся на наш канал в Telegram!

Ловля судака на спінінгДо появи силіконових принад, оснащених джиг головками і джига як такого, ловля судака спінінгом була справою запеклих професіоналів. На сьогоднішній день розвиток приманок орієнтованих на цього хижака дає певну фору нашим рибалкам. При полюванні крім зору і бічної лінії активно користується своїм нюхом. 

Де шукати судака


Судак - стайна риба, і знайти його можна тільки в проточній воді, на стоячі воді зустрічається дуже рідко. Судак любить корчаки, глибокі місця з виходом на мілину. Кращий час для лову судака це ранок та вечір, не припиняє полювання і з настанням темряви. Часом нічна ловля дає кращий результат.

Спінінг на судака


Так як ловля відбувається в природніх умовах, то для його лову вибирають спінінг з розрахунком на глибину ділянки річки, а також швидкість течії води. Все просто - зі збільшенням глибини використовуються більш важкі джигові головки, а глибоководні воблери мають велике лобове опір. Відповідно треба вибирати досить потужний спінінг з швидким ладом, а також якісну спиннинговую котушку з розумною по діаметру волосінню або плетінкою. Терпіння і витримка не завадять, так як зачепів і обривів уникнути не вийде. 

 

Принади на судака


Основний використовуваної технікою проводки по судакові є джиг, актуальна і ловля на живця. Кращими штучними приманками вважаються сіліконкі, поролонові рибки і величезна маса воблеров. Поролонові рибки можна вмочати в кров, це збільшить кількість клювань. При лові на блешні, що обертаються вибирають подовжені пелюстки з маленьким кутом відхилення від осі. Я віддаю перевагу блешні фірми MEPPS третього номера (AGLIA LONG №3). Повідка зазвичай не ставлять, за винятком, якщо тільки є можливість клювання щуки, в такому випадку його наявність просто викликано цією необхідністю. Також нежданими гостями можуть стати щука і сом, але особливо розраховувати на успіх в затриманні сома не варто. По перше спінінг слабенький, а по друге при клюванні він намагається знайти найближче укриття на дні. Якщо його відразу ж не підняти (а підняти не вийти з тієї простої причини, що це більшою мірою схоже на спробу зупинити на ходу локомотив), то шнур зрізає про бровку, камені або плутається в корчах. Виняток становлять маленькі соми до п'яти-десяти кілограмів, з якими ще реально поборотися. В цілому судак - благородна риба, яка заслуговує нашої уваги, і вже точно не буде шкода витраченого на риболовлю часу!

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 2711 times