Підписуйся на наш канал в Telegram!

Ловля судака на блешню осінюПерші осінні місяці ознаменуються підвищенням клювання у такої риби, як судак. Великий, екземпляр судака, виступить чудовим уловом для будь-якого рибалки, від дилетанта до професіонала. На відміну від літнього, жаркого сезону, ця риба стане частіше вибиратися на годівлю, однак не стане менш обережною. У цю пору, як ніколи, буде популярна спінінгова рибалка, а основна увага приділяється підбору снасті і наживки. У цій статті, ми розповімо вам про звички судака на початку осені, а також про особливості лову цієї риби на блешню.

Де і коли ловити судака


З першим похолоданням, коли ртутний стовпчик опуститься нижче позначки в 16 градусів, більшість риби буде триматися дна, і судак не стане винятком. Перш ніж почати ловлю, слід провести ретельну розвідку водойми на предмет донних ям, які служать місцем стоянки судака. Особливою популярністю у цієї риби будуть користуватися кам'яні розсипи, бровки, звалища і закоряжені місця водойми, особливо там, де донний рельєф утворює течія.

Виявити місця проживання судака вам допоможуть характерні сплески на поверхні води, а також переляканий мальок. Також, над місцями годівлі цієї риби, часто кружляють чайки, в пошуках пораненого малька на поверхні. Слід зауважити, що з початком осені, судак рідко затримується на одному місці, тому пошук цієї риби, буде злегка утруднений. Також, риба дуже гостро реагує на найменший шум, тому закидання повинні бути акуратні й професійні, а снасті максимально непримітні.

 

Як ловити судака


Найбільші результати, принесе лов спінінгом з човна. Вудилище не повинно бути великим, вистачить і метрового. Це одна з небагатьох риб, лов якої навіть з похолоданням, вимагатиме великої обережності, так що кращим вибором буде використання плетеної жилки. Заброси робляться на відстань до 60 м, і притому на досить велику глибину, чому повинен відповідати запас волосіні в котушці. Глибина закидання досягає 15 метрів. Вага закидається блешні, повинен бути не менше 40 грам, щоб приманка з потрібною швидкістю, йшла на дно.

При виборі блешні, особливу увагу варто приділити посрібленим або латунним, також можна використовувати і саморобні, зроблені зі свинцю. Блешні такий розмальовки, працюють на відмінно, через свою схожість з піскарем, який переважає в раціоні судака. Полірувати болісно аж ніяк не обов'язково, найкраще привертають судака як раз-таки матові варіанти. Гра блешні повинна бути неспішною і ледачою, з певною періодичністю дна повинна стосуватися дна.

На лову судака блешню, зазвичай одягається трійник, розміром від 6 до 10, з короткою цівкою. Клювання цієї риби відчувається як невеликий, але сильний поштовх, після якого слід зробити коротку, але швидке підсікання, щоб гак, зміг пробити кістлявий рот судака. Після того, як ви будете впевнені, що риба зачепилася, можна її витягати, при підсіканні, тримаючи її якомога далі від дна. Вересень досить продуктивний місяць для лову хижої риби. Ми бажаємо рибалкам удачі, і чудового улову.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 2351 times