Ловля судака влітку

З настанням літа судак змінює свою поведінку, і багато рибалок на час перестають полювати за цим хижаком. Влітку клювання судака не настільки стабільний, і на звичних типових місцях він рідко виявляє активність. У цей період ікластого можна зловити, застосовуючи іншу тактику і приманки. Зараз джиг не настільки актуальне і у багатьох випадку на перший план виходять воблери і інші типи приманок спінінгів. Ловля судака влітку.

Щоб успішно ловити річного судака, потрібно розуміти особливості його поведінки в цей період, орієнтуватися в його харчових перевагах і, природно, добре знати акваторію лову, оскільки без доброго знання місць полювання та стоянки річного ікластого, розраховувати на стабільний улов не варто.

 

Місця для риболовлі на судака влітку


Влітку судак дотримується типових місць проживання. Однак теплий період вносить суттєві корективи в поведінку хижака. Це обумовлено не тільки досить високою температурою води і кисневим режимом, а й наявністю і локалізацією кормової бази, якою живиться ікластий. Більшість дрібної рибки влітку дотримуються мілководних ділянок. У такі місця підтягується хижак, в тому числі і судак.

Активність судака залежить і від часу доби. У денні години хижак практично не харчується, відстоюючись в ямах і коряжнике. Спіймати його літнього дня дуже важко. Винятком бувають похмурі дні з невисокою температурою. Любить судак і вітряні дні, коли піднімається сильна хвиля.

Вранці і ввечері річний судак виходить на мілководні ділянки. Зазвичай любить ікластий коси з піщаним дном. Тут в достатку накопичується дрібна уклейка, голавлик та інша риб'яча молодь. Найбільш перспективними мілинами є ті ділянки, які розташовані поблизу закоряженних місць або руслових ям, де і мешкає судак протягом усього року.

Ще одним характерним місцем для лову судака влітку є перекати з середніми глибинами. Зазвичай в таких місцях йде звалювання з 3-4 метрів на 5-7, а хижак розташовується якраз на зваленні і чекає зазевавшуюся видобуток. На перекатах часто можна розраховувати на піймання ікластого середнього розміру і вище. Вірогідність упіймання судака на перекаті буде ще вище, якщо тут є затоплена корч або дно всіяне камінням і галькою.

Влітку можна проходити повз обривистих берегів. Зазвичай такі місця розташовані на крутих поворотах річок, і біля берега відразу починається різкий звалювання в глибину. Часто тут зустрічаються затоплені корчі, стовбури дерев або великі гілки. У літній період судак намагається триматися на ближній бровці у її нижній частині практично впритул до самого берега. Тут протягом кілька сповільнено, є ділянки з обратка, зустрічаються «кишені», де можна зачаїтися в очікуванні здобичі або просто перепочити.

 

Принади для лову судака влітку


Судакова літня рибалка дуже цікава тим, що змушує ламати стереотипи про цю хижої риби. Техніка лову судака влітку відрізняється від звичного класичного джига, який звикли використовувати судачатнікі протягом весняного і осіннього сезону. Влітку гідну конкуренцію силіконовим приманок починають складати воблери, які найбільш ефективні на мілководді. В цілому судака влітку можна ловити такими приманками:

  • Мілководні воблери і поверхневі приманки.
  • Блешні, що обертаються.
  • Глибоководні воблери.
  • Джигові силіконові приманки.

Воблери з мінімальною глибиною занурення використовують на косах. Це часто воблери-мінно, що мають довжину 7-10 см. Важливим вимогою до Судакова воблеру є його здатність стабільно працювати на сильному або хоча б середній течії. Пластикова приманка повинна бути галасливою, щоб судак її помічав, оскільки ловля на мілинах ведеться переважно в сутінках або вночі. При ловлі на косах вночі можна використовувати і топвотери. Найкраще проявили себе Волкер.

Глибоководні воблери потрібно застосовувати на перекатах. Тут бажано використовувати плаваючі приманки. Воблер підбирають таким чином, щоб він лопаткою чиркав по дну, піднімаючи хмарку муті. Це привертає навіть пасивного судака, який неодмінно атакує копошаться на дні «малька». Кращою проводкою глибоководних плаваючих судакових воблерів буде stop & go.

Під джиговой ловом розуміється рибалка на полегшені силіконові приманки. Потрібно прагнути підібрати таку огрузку, щоб змусити приманку підлягає опускатися на дно. При цьому вона не повинна «повисати» в товщі води. Джиговая ловля судака влітку найбільш актуальна уздовж берегових бровок на обриву, а також на закоряженних ділянках із середніми глибинами.

 

Як ловити: Висновок


Вирушаючи влітку за судаком, не можна бути впевненим у результаті риболовлі. Проте цей красивий хижак ловиться і в літній період, причому часом результативно. Запорукою успіху в літній Судакової ловлі буде грамотний вибір місця лову і приманок, а також цілеспрямованість і наполегливість спінінгіста.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1324 times

Контакти