Підписуйся на наш канал в Telegram!

Ловля судака весною

Похвалитися затриманням трофейного судака зовсім недавно могли тільки досвідчені рибалки. Сьогодні завдяки появі багатого вибору штучних приманок, а також надчутливих вудилищ, цього хижака успішно зможуть ловити, і тільки початківці спінінгісти.

Відзначимо, що зможуть, а не гарантовано зловлять. Важливо знати, що наявність якісної екіпіровки тільки збільшує шанси на піймання великого судака. Остаточний успіх буде забезпечений тільки за умови дотримання всіх правил щодо вибору місця, а також уміння визначити найбільш сприятливі для лову умови і вміти правильно подати приманку. Як правильно підготуватися до лову судака? Розглянемо основні моменти, що дозволяють підвищити шанси на успіх.

 

Підбираємо снасть для лову судака весною


Отже, почнемо з того, що зовсім не обов'язково купувати найдорожче вудилище і котушку. Досить купити середній по вартості варіант, головне правильно налаштувати придбану снасть. На що звернути увагу при виборі спінінга?

Купуючи спінінг важливо відразу визначитися, як переважно здійснюватиметься ловля. Якщо з берега, то купуємо спінінг довжиною від 2,7 до 3,1 метра, для лову з човна рекомендується купувати вудилище довжиною до 2,1 метра. Хорошим вибором для лову з човна буде спінінг Premier Graphite від St. Croix, для лову судака з берега можна розглянути варіант Whisker виробництва компанії Daiwa.

Наступний важливий момент - це жорсткість бланка. Для лову судака рекомендується зупинятися на вудилищах з високою жорсткістю. Тільки таким спінінгом вдасться якісно виконувати проводку приманки на великій глибині, а також завдяки жорсткості з підсіканням, яка виконується різко, проблем ніколи не виникне.

Щодо котушки. Отже, розглядати варто тільки варіанти, вага яких не перевищує 190 грам з розміром шпулі 2000 або 3000. Відмінним варіантом для оснащення снасті для судака можна відзначити Crossfire 1000A або Exist від Daiwa.

Вибір волосіні залежить від багатьох факторів, наприклад, умов лову, прозорості води, розміру передбачуваного трофея, а також розміру шпулі котушки. Відразу відзначимо, що волосінь нехай вона буде навіть найвищої якості краще відкласти в сторону, а використовувати краще плетений шнур, наприклад, PE Ultra Arctic Olive ", товщина 0,12 мм, розривне навантаження 8,3 кг.

 

Принади для лову судака навесні


У періоди високої активності судака, а саме жора, який починається навесні приблизно в середині березня і триває 2-3 тижні, зловити хижака вдається на будь-які приманки. Якщо судак буде перебувати на обраної вами точці, то зловити його великих труднощів не складе.

Використовувати можна:

  • потопаючі воблери середніх розмірів;
  • поролонові рибки;
  • віброхвости і твістери;
  • хиткі і обертові блешні.

Залежно від типу обраної для лову місця підбирається проводка, відзначимо, що найкращих результатів вдасться досягти, використовуючи ступінчасту або рівномірну проводку. Під час лову приманка повинна постійно торкатися дна і проходити над поверхнею не вище ніж 10 см.

 

Як визначити перспективне для лову судака місце


Судак відноситься до активного хижакові, він не стоїть в засідці, як це робить щука. Судака потрібно постійно шукати, незалежно від пори року. Навесні судака частіше вдається знайти на ділянках з різкими перепадами глибини, за умови наявності малька. Якщо прийшовши на водойму, буде виявлено скупчення чайок над водою, сміливо можна відправлятися ближче до цього місця, оскільки саме там годується окунь або судак.

Практично завжди судака можна знайти на сильно закоряженних ділянках, а також поряд з опорами, затопленими гідроспоруди, біля гребель. Відмінним місце для лову судака завжди залишається ділянка на кордоні глибини і мілини, за умови, що дно буде твердим глинистим або кам'янистим.

Важливий момент - судак не любить мулисте і заросле травою дно, тому на таких ділянках шукати його не слід.

 

Особливості та тонкощі весняного лову судака


Навесні під час весняного ходу, а саме перед нерестом у судака починається жор. Якщо зуміти правильно визначити місце годування хижака, то клювання буде просто відмінним.

Завжди починати пошуки активного судака потрібно з ділянок на кордоні основного і зворотної течії. Відзначимо, що на такій ділянці хижак може перебувати в кількох метрах від берега, звичайно якщо глибина буде перевищувати хоча б два метри. Здійснювати ловлю на таких ділянках рекомендується з використанням джигових приманок і застосуванням ступінчастої проводки.

Ближче до літа судака слід шукати на ділянках з різкими перепадами глибини, а саме на брівках. Для лову відмінно підійдуть блешні і тонуть воблери, проводка виконується рівномірна або ступінчаста.

Якщо прийнято рішення зупинити вибір на воблерах, то відмінним варіантом буде Deep Runner, проводку виконують рівномірну. При лові доріжкою підійдуть суспендери Husky, Rapala, Smithwick, Rogue.

Незалежно від використовуваної приманки при лові судака слід постійно переміщатися. Зробивши кілька закидів, якщо клювання не послідувало, місце потрібно міняти, причому від обловлюваних точки потрібно відійти мінімум на 15 метрів. Починати облавливать будь перспективне місце рекомендується з виконання трьох коротких закидів.

При лові судака на протязі можна використовувати проводку на знесення. Все що потрібно від рибалки це виконати максимально дальній кидок, після чого у міру зносу приманки виконувати підмотування. Важливо щоб волосінь постійно перебувала в натягнутому стані.

 

Відео: Ловля судака навесні


Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 2882 times