Все о ловле канального сома

Для багатьох рибалок канальний сом є екзотикою, через місця проживання. В основному він зустрічається в південних регіонах. Це Північноамериканський виходець, завезений на початку ХХ століття в Європу.

Що з себе являє


Зовні канальний сом не схожий на звичайного сома. В основному це відносно невеликий сом, вага становить від 1,5-4 кг, а по довжині від 35-50 см. Поверхня плямиста і темна, з боків сіра. Знизу розташований великий рот. Навколо розташовані вуса, що нагадують котячі. Шкіра сома гладка і покрита слизом, лусочки відсутні, з боку і зверху колючі плавники. Верхній і нижній мають гострі і отруйні шипи, укол якими дуже болючий.

Сом НЕ розбірливий до місць проживання. Навіть знижений вміст у воді кисню не може виступати в йому перешкодою. Кормова база сома різноманітна, майже всі, що знаходиться в водоймі і падає на неї, є їжею. Це, корм тваринного походження: дрібна рибка, личинки, жаби і ін. Чи не відмовиться і від рослинного корму: очерету, ряски, насіння рослин.

Місця стоянки


У денний час сом знаходиться в глибоких ямах, під корчами і камінням. У нічний час і на вечірній зорі починається полювання. Молодь сома збирається в зграї, а люди похилого в основному одинаки. Полює, сом воліє на одній території. Зростання сома залежить від кормової бази та температури середовища проживання.

 

Способи лову сома


Ловля канального сома досить проста і доступна навіть починаючому рибалці. Активність сома не вщухає протягом усього літа, особливо зростає після закінчення нересту, в липні. Вибір знаряддя лову сома найрізноманітніший, від донки до спінінга і вудки з поплавком. Клювання сома різка, гачок з наживкою в основному заковтує. Необхідно вибрати палицю для вудилища з жорсткими характеристиками, так як сом має силу і активно чинить опір при виведенні.

Вибір приманок різноманітний: жаба, ручейник, куряча печінка, черв'як і ін. При ловлі вудкою з поплавком, необхідно домогтися, щоб оснащення повністю перебувала на дні. Кінець поплавка повинен виступати на половину з води. Цим досягається висока чутливість, навіть незначна клювання буде помічена. Результат дають штучні приманки: дрібні блешні, гума. Знімати сома необхідно в рукавичках, для запобігання поранення шипами. М'ясо сома схоже за смаком з м'ясом форелі.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 570 times

Контакти