як ловити сома взимку

Професійні рибалки стверджують, що для лову сома в зимовий період часу потрібно не тільки терпіння, а й вправність. Для лову цієї риби потрібно бурити лунки в льоду, що вже говорить про професіоналізм рибалки. Природно, для такої справи треба завчасно підготувати снасті, щоб в потрібний момент витягти з ополонці різну за вагою рибину. Крім того, для зимової риболовлі на сома треба підбирати вдалі місця ще в літній період часу, коли можна все ретельно розглянути і ознайомитися з особливостями цього рибного призу. Ловля сома взимку.

 

Мрія рибалки


Мрією кожного рибалки вважається великий сом, який борсається на льоду. Природно, щоб зловити таку рибу, потрібно витратити багато часу на підбір наживки, а також вибір способу для його затримання. Існує думка, що соми досить швидко набирають свою вагу і до зими можуть вирости до 200 кілограмів. Однак зростання такої риби залежить від водойми, в якому він мешкає і харчування, яким він нарощує свою вагу.

Особливо популярною риболовлею вважається ловля сома взимку. І навіть якщо мете заметіль, все одно заради заповітної мети - зловити сома і витягнути його з лунки - рибалка сидить і терпить всі погодні негаразди. Особливо активні соми вночі, коли шукають собі під водою їжу. З настанням весни вони відчувають нестачу їжі, від чого удов такої риби може бути максимальним.

Щоб зловити сома великого розміру, потрібно його не лише підсікати, а й терпляче чекати, поки він дійсно зачепиться на гачок. Коли сом потрапляє на гачок, він досить сильно пручається. Якщо рибалка виловив більшу рибу, то йому можуть знадобитися всі сили, щоб утримати її на гачку.

 

Коли ловити сома взимку


У зимовий період часу соми ховаються в ями різних водойм. Часом в одній ямі може бути одночасно кілька особин. Саме тому, зробивши в льоду отвір, можна виловити кілька рибин, не змінюючи місце клювання. У зимовий період часу соми зазвичай обділені їжею, що дозволяє їх ловити на різні наживки. Таку рибу з легкістю може спокусити будь-яка приманка. Ловити сома найкраще у вечірній час, коли він максимально активна. Однак, якщо на вулиці мете заметіль або досить похмуро, то для лову сома підійде і денний час доби.

Величезне значення для лову сома грає розмір лунки, яка зроблена рибалкою. Найскладніше вгадати місце, де може бути яма з рибою. Вчені зафіксували, що чим глибше яма в водоймі, тим легше зловити здобич, оскільки сом поступово йде на наживку, насолоджуючись при цьому приманкою. Однак, якщо рибалці вдалося зловити сома, то при витягуванні риби з водойми потрібно не зменшувати темпи, оскільки вона може зіскочити з гачка за рахунок своєї ваги.

 

Використання самодером для лову сома


Ловля сома взимку відбувається за рахунок правильного використання самодером. Це пристосування, яке має товсту волосінь із закріпленими гачками і грузиком. Спочатку самодером треба закидати в лунку гранично акуратно, щоб не злякати рибу. На одному самодером знаходиться кілька гаків. Саме тому якщо бути гранично уважним рибалкою, то одночасно можна зловити кілька сомів, якщо потрапити в яму, де вони мешкають. Очікувати клювання сома потрібно тривалий час. Якщо місце вибрано правильно і в водоймі є глибока яма, куди сховався на зиму сом, то можна очікувати улов.

 

Приманки для сома


Рибалками підтверджено, що таку рибу як сом найкраще приманювати на штучні приманки. Переважно всього вважаються силіконові приманки, які робляться важкими за рахунок прикріплення до них частки свинцю. Колір таких приманок дозволяє поліпшити видимість риби, тим самим зробивши основний акцент на їх місцезнаходження. Так, наприклад, якщо вода, в якій водяться соми, досить каламутна, то найкраще використовувати приманки яскравого жовтого кольору. Для прозорої води підійдуть приманки сріблястого або зеленого кольору. Додатково рибалки можуть використовувати фосфористі приманки, які вночі можуть світитися, тим самим вказуючи сому на їжу. Розміри приманки не повинні бути більше 20 см. В іншому випадку сом не зможе її проковтнути, а, значить, не підпливе до місця лову.

У зимовий період часу сон не дуже рухливий. Це дозволяє рибалкам вільно приманювати його до місця лову, і вішати на гачок наживку, якої може поласувати риба. Головним фактором для успішного лову сома в зимовий період вважається температура водойми, в якому на дні ховається сом.

В даний час ловля сома заборонена. Однак браконьєрські способи лову такої риби сьогодні можна побачити досить часто. Люди просто не перестараються таким заняттям, виловлюючи рибу для своїх цілей і потреб.

Якщо попередньо ознайомитися з інформацією, яка може знадобитися рибалці, то можна взимку ловити достатню кількість сомів, щоб насолодитися смачним м'ясом такої риби. Зимова риболовля на сома не може здійснюється в будь-якому місці водойми, тому до такого складного процесу потрібно готуватися з літа.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 2055 times

Контакти