Наживка для ловлі сома

Сом. Коментарі про нього зайве. Найдостойніший і бажаний трофей для будь-якого рибалки сом. Щоб зловити його потрібно чуття справжнього мисливця і слідопита, велике терпіння і максимум зусиль. Є кілька способів, як зловити сома, але не менш важливим фактором є ще одне питання: "На що ловити сома?"

Сом має надзвичайно гострий нюх і не дуже вибагливий до їжі. Водиться він в нижніх шарах водойм і, в основному, там і харчується. Це, по суті, риба сміттяр, яка споживає в їжу все те, що для неї пахне як їжа.

Рибалки з задоволенням дають різні поради про те, на що ловити сома, але всі вони сходяться в одному: однією з кращих приманок для цієї риби є куряча печінка. Загальнодоступний, недорогий продукт, що продається практично в будь-якому магазині, володіє відмінним і стійким запахом, який легко поширюється в водному середовищі.

Великий шматок курячої печінки слід насадити на гачок. Потім міцними нитками потрібно обмотати кілька разів і саму наживку, і гак - це не дозволить рибі легко зняти ласощі. Іноді приманку навіть спочатку поміщають в тонку тканину або марлю, а тільки потім примотують до гачка. Такий спосіб не дає дрібним рибку обгризати наживку. Обов'язково слід на печінці зробити невеликі надрізи, щоб запах поширювався краще. Деякі рибалки використовують замість сирої печінки смажену і, до того ж, начинену часником. Наживки для сома.

 

Крім курячої печінки, сом добре йде на живця. Дуже добре підходять оселедець, сардини, анчоуси, практично будь-яка риба. Чим жирніше і свіже риба, тим краще. Також підійдуть великі шматки окуня, піскаря і коропа. Можна використовувати в якості приманки жабу або раку.

Живець насаджується на гачок цілком або вирізкою. На ньому обов'язково робляться надрізи, щоб аромат крові швидше і помітніше поширився в воді. Іноді живець або шматок курячого м'яса спочатку насаджується на гачок, а потім вже трохи обсмажується на багатті разом з гаком - це теж сприяє поширенню запаху. Наживки для сома.

Не бійтеся експериментувати з приманками. Дуже багато сомів спіймано на креветку або інших ракоподібних. Рибалки використовують смажене м'ясо, пахучі сорти сирів, тісто, в яке загорнута сосиска. Все, що дає запах, буде служити відмінною наживкою для цієї риби. Був випадок, коли сома примудрилися зловити навіть на шматок господарського мила. Неординарний підхід, терпіння і трохи удачі - всього цього вистачить, щоб цар річок і озер виявився в числі трофеїв.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1544 times

Контакти