Ловля сома на закритих водоймахВеликий сом - завжди бажаний трофей для риболова. Незважаючи на те, що зазвичай він водиться в просторих водоймах та річках, іноді цю рибу ловлять в найнесподіваніших місцях. Приміром, в ставках або озерах, трапляється, що він попадається в мережі, і перше що він бачить виходячи на світ божий, це здивовані очі, випадково зловив його, рибалки. У кожній водоймі у риби свої повадки, і особливості її лову змінюються. Давайте розглянемо ловлю сома в закритих водоймах.

Де шукати сома


Сома, у закритих водоймах, слід шукати в донних ямках, місцях з корчами, вирах та інших нерівностях дна. В озерах з рівним дном, можна створити нерівності штучно, накидавши туди, наприклад, каменів за тиждень до лову. Сом досить швидко обживає подібні укриття. Слід врахувати, що він навряд чи надовго там затримається, та й інші рибалки теж не дрімають. Також нерідко можна зустріти рибу в проході між заростями очерету, в так званих, рибальських тропах. Після зариблення водоймища, сом розбрідається по всіх його куточках. Частина тримається берега, частина середини водойми, де і досягає найбільших розмірів.

Наживка для ловлі


При виборі наживки, слід врахувати, що сом - риба всеїдна, але найкраще клює саме на живця. Для цієї риби в якості наживки найкраще підійдуть м'ясо молюсків, мальки, пучок черв'яків і жаби. В озерах і ставках сом рідко досягає величини річкового. Зазвичай не перевищують 10 кг, найчастіше ловиться особина вагою від 2 до 5 кг. У певному плані, ловля невеликих екземплярів, несе в собі навіть більший інтерес у деяких рибалок. Молодого сома можна ловити на блешню, твістери, воблери і віброхвости, за допомогою яких проходить активна, і тим, цікавіша риболовля. Ловля великих екземплярів зазвичай проходять донні снасті і квок, в цілому пасивні методи. Нічна прибережна ловля сома нерідко приносить результати. Тут треба знати, що сом - риба полохлива, і тому слід уникати найменшого шуму і без потреби не включати ліхтарик.

 

Коли і на яку снасть  ловити сома


Слід пам'ятати, що сом - це нічна риба, виходити на полювання він буде тільки в прохолодний час доби, весь день проводячи у своєму укритті, уникаючи спеки. Найчастіше сома ловлять, звичайно ж, на донку. До вудлищу повинна кріпитися безінерційна котушка з шпулею на 4000-5000. У виборі волосіні краще віддати перевагу плетінці, так як та витримує куди більші навантаження в порівнянні зі звичайною. Грузила тут можна брати не важкі, так як ми говоримо про водойми в яких відсутня течія. Деякі рибалки рекомендують «тирольскую паличку» в якості грузила, через її здатності тримати приманку в придонному шарі водойми. Гачок ж краще брати побільше і міцніше, благо паща сома велика.

У лові сома величезну перевагу отримують рибалки використовують квок для приманки риби. Практично безвідмовний засіб для лову сома з човна. При лові сома в закритих водоймах не слід чекати трофейних екземплярів. Однак ловля невеликих риб, це як мінімум вечерю. Сом спійманий в невеликих озерах іноді має характерний запах твані, але з цим легко і повністю впорається оцет або лимонний сік. Найкраще його готувати на вугіллі. Пам'ятайте, краща ловля сома проходить за допомогою квока або за допомогою нічної риболовлі.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 3629 times

Контакти