Ловля сома в жовтні. Секрети, рекомендації та корисні поради

 

Прийнято вважати, що сом - це один з найбільш теплолюбних хижаків, що населяють прісноводні водойми. Тому, коли приходять осінні похолодання, у багатьох пропадає бажання продовжувати рибалку і шукати таку гігантську видобуток. Але правильний підхід і дотримання декількох рекомендацій - це ключ до успішної ловлі сома навіть в жовтні.

 

Пошук сома в жовтні


У середніх широтах прихід жовтня є найбільш вираженою межею між літнім сезоном і зимовим. Залежно від регіональних і кліматичних особливостей, переваги хижака у виборі місця проживання можуть змінюватися. При цьому загальні принципи залишаються аналогічними для всіх регіонів.

Досвідчені рибалки стверджують, що до середини жовтня сом цілком непогано клює в тих місцях, що і влітку, але при прогресуючому зниженні температури він починає йти до зимувальних ямах та облаштовуватися на глибині. У такому випадку успіх лову буде залежати від обраної точки для закидання приманки.

Якщо вода продовжує бути теплою, хижака шукають в таких ділянках: звалити, Русловий бровки, Вири, Коряжник.

У нічну пору хижак стрімко переміщається до обмілинам, що супроводжується появою сильних сплесків на поверхні води. Часом створюється враження, що частина берега обвалилася в воду, при цьому, коли настає ранок, таке припущення виявляється помилковим.

рибалка на сома в жовтні

При зниженні температури води сом переміщається до глибоких ямах і вирах, особливо, якщо вони знаходяться нижче за течією. У річкових затоках рибу шукають біля обривистих берегів і в точках з рельєфним дном. Щоб не злякати хижака, який знаходиться у самого берега, необхідно дотримуватися тиші і обережність. Відомо, що риба переміщується до ям строго проти течії.

 

Ловля сома в жовтні на квок


Рибалки стверджують, що найбільш перспективною снастю для лову сома є квок. В цьому випадку необхідно задіяти плавальний засіб, бажано гумове або дерев'яне. Таке пристосування отримало свою назву з простої причини - воно створює специфічні звуки, які залучають прісноводного гіганта краще будь-якої приманки.

Створюють снасть зі звичайної зігнутої палиці, до якої прикріплюють копитце і рукоять. Потім її утримують в руці і роблять дотичні руху, щоб п'ята виявилася під водою, а потім виринула назовні і створила звук, що булькає.

І хоч пристрій квока може бути простим, тільки справжні майстри рибальського справи здатні створити привабливий для сома сплеск. Як тільки риба проявить мінімальну активність, їй необхідно надати наживку і змусити клюнути. Для цього потрібно задіяти снасть, що складається з наступних компонентів:

 • Дюралеве вудилище довжиною 2,1 метра.
 • Потужна котушка інерційного типу. Можна задіяти моделі типу «Невська».
 • Моноліска товщиною 0,5-1,0 мм, або плетений шнур, що витримує навантаження до 100 кг.
 • Найбільший гачок.
 • Додатковий вантаж масою 40-80 грамів.

На гачок потрібно помістити об'ємну наживку, а потім опустити оснащення в воду. При цьому робоча глибина занурення приманки повинна становити 0,5-2 метра від поверхні дна. Бланк встановлюють на борту плавального кошти, а котушку поміщають на тріскачку.

Ловля сома в жовтні на квок

Для успішної риболовлі із застосуванням квока необхідно рибалити удвох. Навіть при успішному виведенні, сом може виконати різкий ривок і перевернути човен.

 

Риболовля на сома в жовтні троллінгом


Якщо в човні присутній підвісний мотор, можна почати ловлю троллінгом, залучаючи сома великим і красивим воблером. Щоб досягти хороших результатів у ловлі таким методом, необхідно періодично прочісувати перспективну ділянку методичної технікою, проводячи воблер у самого дна. Якщо займатися троллинговой риболовлею, слід використовувати найбільш міцний спінінга бланк, довжиною 1,9-2,4 метра з тестової навантаженням до 150 грамів. Крім цього, на вудилище потрібно встановити наступні компоненти:

 • Мультіплікаторную котушку з лічильником метражу.
 • Волосінь-плетінку, товщиною 0,21-0,25 мм і довжиною до 150 метрів.
 • Міцний поводок.
 • Приманку.

Займаючись троллінгом, дозволяється відпускати воблер на відстань до 50 метрів від плавального кошти.

 

 

Ловля донними снастями


Якщо сом розташований на невеликій відстані від берега, можна обійтися класичними донними снастями, які активно впроваджуються в теплу пору. Головне, щоб обрана донка була максимально потужною і витримувала значну навантаження. Найчастіше саморобні снасті нагадують прив'язь для домашньої худоби, тому що вага і розміри прісноводного монстра бувають неймовірними.

Створюючи снасть, необхідно зробити з міцною дошки мотовило, а потім накрутити на нього потрібну кількість капронової мотузки. На кінці такої волосіні розташовується молоток без рукояті, що володіє вагою в 600 грамів. На відстані одного метра від грузила розміщують поводок - він складається з монолески діаметром перетину 0,8-1,0 мм. Також для лову сома використовується великий саморобний гачок і другий додатковий поводок.

Щоб виконати закид оснащення, необхідно застосувати палицю, а частину, що залишилася волосіні зафіксувати на нерухомій основі, наприклад, на дереві. Після завершення монтажу снасті залишається відправитися в тепле місце і дочекатися клювання.

Риболовля на сома в жовтні троллінгом

 

Ловля сома в жовтні спінінгом


Якщо рибалка здійснюється спінінговою снастю, то вона повинна бути максимально надійною і міцною. Такий спосіб лову підходить і для човнової риболовлі, і для берегової. Вибираючи снасть, важливо керуватися наступним принципом:

 • Довжина вудилища повинна становити 2,7-3.0 метра, а тест - до 60 грамів. Як бланка можна задіяти доступні за ціною моделі, створені зі склопластику.
 • Спінінг потрібно оснастити котушкою зі шпулею на 4000, бажано безинерціонной. Товщина використовуваної волосіні повинна скласти до 0,25 мм.
 • На завершення залишається оснастити вудку металевим повідцем і штучної приманкою.

Вибір техніки проводки визначається обловлюваних акваторією і приманкою. Якщо ловля відбувається за допомогою воблерів, то доцільно задіяти рівномірну підмотування. Якщо у воді опинилася джиговая приманка, можна обійтися ступінчастою технікою.

Ловля сома в жовтні спінінгом

Ловити сома в жовтні не менш цікаво, ніж в будь-яку іншу пору року. Але щоб отримати від такого проведення часу максимум користі і задоволення, важливо оцінити безліч моментів, зважити всі «за» і «проти», а також бути готовим діяти радикально і виважено.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 2428 times

Контакти