Ловля сома на квокВеликий екземпляр сома - вельми значущий трофей, яким можна похвалитися, а фото з ним повісити на стіну. Ця риба вже віднерестилася і ліниво набирає масу. Спекотна погода негативно впливає на його апетит, риба віддасть перевагу більш холодним ділянкам, тримаючись подалі від мілководь. У цьому місяці знаходить актуальність ловля цього річкового гіганта за допомогою квока з човна. У цій статті ми розповімо де краще шукати річкового гіганта, як і на що його краще ловити. Тепер по порядку.

Коли ловити сома на квок


Період травень-червень, вважаються кращими місяцями для лову сома. Із зростанням спеки, риба переміщається ближче до природних джерел, на відносно великій глибині. Глибина закидання в цьому місяці починається з 5 метрів. Днем шукати його не варто, звичайно сом у розпалі дня йде на велику глибину і перестає харчуватися. Найкраще виходити на риболовлю рано вранці або після заходу сонця. Ця риба часто залягає під корчами, які в першу чергу варто відвідати при наявності човна.

Використання такого нехитрого пристрою як квок, при лові сома значно підвищить шанси дістати велику особина. Його особливістю, фактично єдиною, є характерний плюхається звук, який виробляється при витягуванні квока з поверхні водойми. Якщо є час і вміння, можна зробити квок в домашніх умовах, але частіше його купують в магазинах. Там вони продаються в різних варіаціях, і настійно радимо випробувати його перед застосуванням.

До цих пір невідомо чим так привабливий для сома звук квока. Найпоширенішою теорією є те, що квок імітує звук, який видає ця риба. Інстинктивно вони тягнуться один до одного, що змушує особина плисти на почутий ним звук, який поширюється на велику відстань.

 

Приманка для ловлі сома


Сом добре відомий своїми уподобаннями, так що підібрати насадку для нього не складно. Середні екземпляри на початку червня відмінно клюють на п'явку, велику гусеницю або сарану. Вірною насадкою послужать раки, м'ясо птиці або тварини, але найчастіше беруть живу жабу, яка є улюбленими ласощами цієї риби.

Снасті для ловлі сома


Для лову цієї риби необхідна вкрай міцна снасть, яка напевно не обірветься в найвідповідальніший момент. Зацеп зазвичай відбувається відразу ж, але виведення часом займає не одну годину. Великі особини не рекомендується затягувати в човен, а неспішними ривками підтягти її ближче, а потім відбуксирувати до берега. Також не рекомендується ловити крупного сома поодинці, так як ця риба дуже сильна, і боротьба з ним вимагає занадто багато зусиль. Хоч це все стосується тільки трофейних екземплярів, краще, все ж, перестрахуватися.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1174 times

Контакти