ловля сома на донкуЛовля сома на донку напевно найпоширеніший спосіб лову цієї риби. Звичайно існують і інші особливості його лову, як наприклад на спінінг, або квок. Але саме донна ловля посіла перше місце, і швидше за все через свою доступність. Адже можна ловити як з човна, так і з берега, на різних річках, і будь-який час доби. Особливості, і успіх донного лову сома дуже багато залежать від обраного місця передбачуваної риболовлі. Сом, і особливо великий має свої укриття в яких проводить більшу частину свого часу. Такі місця завжди є біля опор мостів, під крутими берегами, де є досить великі ями, і в так званих "вирах". На полювання він виходить в основному ближче до вечора, і починає в першу чергу огляд своїй території. Часто піднімається до самої поверхні і робить не багато галасу перекидаючись у воді показуючи своє біле черево. Потім він ніби розчиняється у воді, і йде в пошуках здобичі. 

ловля сома донкойcом на донку 
Закидати донку на сома слід біля таких місць, але не в саму яму, а на виходах з неї, а іноді зовсім не далеко від берега. Він при полюванні часто підпливає до самого берега пошукати жаб, які з вечора приманювали його своїм кваканням. 

Донні вудки на сома використовують досить надійні, втім як і всю іншу оснастку, від гачка до волосіні. Багато сомятників використовують відразу декілька донок одночасно, так є більше шансів що він клюне хоч на одну з них. 

Гачки для лову сома на донку використовують як одинарні, так трійники. Вони повинні бути дуже міцні, і гострі. Їх розмір залежить від наживки на яку збираєтеся ловити, і від ваги передбачуваного сома. 

 

Лісочка підійде діаметром від 0.5 мм до 1 мм, а поводок може бути спеціальний, з міцного шнура. Такі продаються в магазинах, або з тієї ж волосіні, але діаметром товщі ніж основна. 

Як стверджують вчені про нюх сома - воно як у шукачі. І аромат наживки має достатньо велике значення. Деякі бувалі рибалки радять кожну наживку трохи прокоптить над димом від паленого пір'я. Цей запах, як кажуть, дуже подобається сому. І якщо з клюванням буває слабенько, можна перевірити і такий метод. 

Сама наживка може бути дуже різноманітною, це живець, жаба, черв'яки, молюск, капустянка, та ін Детальніше описано в статті наживки на сома. 

Поклевка сома, навіть не великого буває дуже сильною, і часто вудку зриває з підставки, (якщо ловите з берега) і він часто підсікає сам себе. Але підсічку все ж слід робити і досить різку, оскільки якщо гачок потрапить на тверду "зуби-щітку", він може погано засікти сома і він зійде. 

Виведення займає найприємніше місце в донної ловлі сома, і це відбувається завжди по різному. Головне щоб не зірвався з гачка.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1086 times

Контакти