СомЛовля сома влітку дуже захоплююче заняття. Оскільки саме в цей час року він найкраще клює. Є кілька різних способів лову сома влітку. Найпоширеніший з них це ловля сома на донку. Такий спосіб простий і дуже ефективний. Щоб зловити сома влітку на донну вудку, перш за все знадобиться дуже надійна і міцна донка. Оскільки доведеться ловити не яку там рибку. А одну з найбільших у світі прісноводних риб. І крім своїх великих розмірів сом відрізняється і великою силою і витривалістю. Так що в підборі Уди для донного лову сома влітку треба поставитися серйозно. Це ж і відноситься до котушки. Вона повинна вміщати 120-200 метрів, товстої волосіні діаметром 0.5 - 0.7 мм. Або можна використовувати дуже міцні шнури, які в останні час дуже популярні. 

Сома влітку можна ловити на різних місцях. Він щас тримається як на глибині, так і заходить на мілині під перекат. Тому вибір місця лову сома в цей час року дуже великий і зловити його можна скрізь. Але основними місцями звичайно буду тихі вири, де і мешкають великі соми. Їх тут можна побачити під вечір як вони почнуть плавати біля поверхні води. Якщо яма така знайдена, то звичайно тут їх треба і ловити. 

Сом клює як і вранці, так і під вечір. Але найактивніше сом влітку ловиться в тихі теплі ночі. Улюбленою наживкою для сома вважається живець, або шматок риби, жаба, виповзки. Але в кожній річці він клює по різному. І тому з наживками треба експериментувати. 

 

Найкраще для цього підходить ловля кількома донними вудками. І на всі гачки поставити різні наживки. На жабу переважніше робити закид недалеко від берега. На живця і кожушка можна подалі. Виповзка можна зачепити на гачок і одного, але для великого сома така наживка буде дрібнувата, і на неї швидше за все клюне інша риба. Тому можна на великий гак, або трійник, чіпляти пучок виповзків (5-10 шт). Така наживка для лову сома влітку дуже підходить, і на неї найчастіше він може клюнути. Так і живця можна чіпляти живого, а можна половинку мертвої риби. 

Коли вже визначилися з місцем лову, закинули донки на різні наживки. Тоді можна вже чекати самої клювання сома. На вудки бажано зачепити сигналізатор клювання, дзвіночок або щось в цьому роді. Поклевка сома зазвичай різка потяжка без зупинки, і якщо за вудкою НЕ доглянути можна і без неї залишитися. За цим бажано на котушці після закидання попустити фрикціон. Або можна використовувати котушку з бейтранером, вона для лову сома дуже добре підходить. 

Ловля сома влітку донкою ведеться в основному з берега. Але якщо є човен тоді можна половити сома на квок. Такий спосіб лову сома вимагає деяких навичок, і до них треба призвичаїтися. Але якщо добре потренуватися, можна дуже успішно ловити сомів влітку на квок.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 3844 times

Контакти