Як ловити щуку на жерлиці взимку

Зимова ловля щуки на жерлицю - це цікавий, і навіть азартний і результативний вид риболовлі при гарному клюванні. Крім фізичної витривалості самого любителя підлідного лову, вона тримається на трьох «китах».

Щоб стати володарем хоча б одного примірника цієї хижачки, потрібно знати:

 • коли і де конкретно її ловлять;
 • що собою являє знаряддя лову - жерлица, як на нього ловити і на що воно здатне;
 • як витягнути підводний трофей з лунки, якщо пощастило з поклевкой.

 

Коли ловити щуку взимку


Груднева щуча рибалка вважається однією з найвдаліших і в той же час відрізняється непостійністю клювання, залежить від погодних умов. В цей час дні, коли щука клює на всі різновиди приманок, що доставляються до місця лову з використанням самих різних снастей, часто змінюються періодами повної відсутності активності хижака.

У січні активність хижака знижується і рибу доводиться шукати, перекидаючи снасті в нові лунки з інтервалом близько години. Така тактика лову іноді приносить успіх, який, як правило, приходить до найбільш терплячим і вмілим рибалкам.

У лютому, готуючись до весняного нересту, частина щук починає інтенсивно харчуватися і клювання хижака ставати більш активним. Саме на цей місяць припадає найбільша кількість виловів великих екземплярів риби.

На початку зими водойми тільки-тільки затягуються першим льодком (не менше 5 см для безпечного пересування по ньому пішки - в середній смузі країни для цього десятиградусний мороз необхідно простояти хоча б дня три), але ще немає снігових заметів по пояс.

Настав благодатний період лову щуки на жерлиці взимку, хоча трапляється, що вона не клює, якщо погода нестійка, атмосферний тиск «скаче», а напрямок і сила вітру мінливі. Підводна хижачка досить активна протягом усього грудня. Проте, з Нового Року поступово стає складніше «умовити» її клюнути. Якщо ж морози невеликі, погода сіра, снігопади короткочасні, вітер не східний або стоїть безвітря - надія на клювання зростає. Можна розставляти жерлиці і в ясні дні. Правда, клювання буде занадто слабкий. Трапляється, що прожора бере наживку протягом всієї зими.

У добі 24 години, світловий день - короткий. На полювання за щукою краще виходити затемна, бо до світанку потрібно встигнути насверліл лунок і розставити знаряддя лову. На місці майбутньої риболовлі бажано побувати заздалегідь, щоб не потрапити в халепу. Тим більше, що лід ще відносно тонкий.

 

Де ловити щуку зимою


Зимовий лов щуки на жерлицу зазвичай починають в дрібних водоймах, на яких швидше інших намерзає міцний лід. Це річкові заплави, загати, ставки й озерця, затоки водосховищ. При їх передзимовому огляді досвідчені рибалки знайомляться з рельєфом берега і дна водойми, межами водних рослин, місцями впадання річок і струмків, ступенем заболоченості прибережного грунту (якщо така є). Все це стане в нагоді, коли прийде час риболовлі, і підвищить шанси на успіх.

Щука зазвичай тримається у заростей очерету або очерету, в закоряженних місцях або впали у воду дерев. Зголоднілий хижак часто припливає «в гості» до білої риби, вже скупчилася за зимівлю в підводних ямах і знаходиться в напівсонному стані. На практиці взимку часто буває, що більшість розставлених жерлиц стоять даремно, а та, яка розташована на щучому маршруті, спокушає хижачку, та не в однині.

Ще одна тонкість. Через два-три тижні після початку зими активність (у порівнянні з літньою) всієї риби падає в тій чи іншій мірі. Тому є сенс спробувати щастя на водоймах з проточною водою. У них щуку шукають в місцях, де перепадають глибини, на виходах з ям і якщо в цілому донний рельєф мінливий і аномальний.

 

Жерлиця - оригінальне знаряддя лову щуки взимку

Жерлица для зимової ловлі, як і більшість інших вудок, забезпечується

 • підставою,
 • котушкою,
 • оснащенням,
 • сигналізатором клювання.

У чому ж її оригінальність? У неї відсутня звична всім рибалкам вудилище, нехай навіть короткий.

Підстава. Їм служить дерев'яна або пластмасова (краще остання - вона легше при тій же площі і менше намерзає лід і сніг) кругла опорна майданчик, цілком закриває лунку. Він може також бути у вигляді триноги або стійки з ніжками з дюралю.

Котушка. На підставу жорстко кріпиться котушка (для зручності можна зробити знімною). Котушки досить найпростішої (вудлища-то немає) і дешевою. Вона споряджається волосінню діаметром від 0,3 до 0,4 мм і в довжину до 30 м.

Оснащення. Жерлица оснащується грузилом (20-40 г) і гачком (трійником) з металевим або кевраловим в м'якій оплетке повідцем, або флюорокарбоновую волосінню в ролі повідця.

Сигналізатор клювання - плоска, вузька і пружна металева пластинка. На кінці кріпиться яскравий непромокальний прапорець, помітний з великої відстані.

 

Спорядження і установка жерлиці для лову на живця


Ловля хижачки ведеться взимку одночасно на 10-15 жерлиц, лунки робляться до установки пристроїв, причому не відразу все, а по черзі, щоб уникнути їх передчасного замерзання. Частина жерлиц встановлюють на мілководді, частина - близько водоростей, частина - на глибині. Знаходяться вони на відстані 10-30 метрів один від одного.

На жерлиці насаджують живих рибок, проколюючи гачком тільце під спинним поплавком - рибка на деякий час залишається живою і не плавати вгору черевцем (жало гачка приховувати необов'язково). У ролі живця годиться будь-яка дрібниця (йоржі, плотва, окунькі), спіймана, бажано, тут же. Значить, крім жерлиц з собою на риболовлю потрібно брати і звичайну зимову вудку з блешнею або блешнею. Перед постановкою жерлиц доведеться позайматися ловом насадки. Дрібниця взимку клює скрізь або майже скрізь, якщо тільки просвердлити лунку на березі (буває і таке!) І дозволяє погода.

 

Способи закріплення живця при зимової ловлі щуки на жерлицю


Живець - найбільш уловиста приманка на зимовій щучої риболовлі. Існує кілька способів закріплення цієї приманки на гачку. Один з них закріплення живця за зяброву кришку.

Щоб закріпити рибку, що служить приманкою, за зяброву кришку, необхідно відчепити від повідця гачок, потім протягнути поводок під зябра і вивести його кінець через рот живця, після чого знову закріпити на повідку гачок.

При цьому способі кріплення живця використовують одинарні та подвійні гачки. Гачок з трьома жалами утруднює дихання рибки і вона швидко гине, втрачаючи привабливість для щуки.

Жерлицу з закріпленим за зяброву щілину живцем часто залишають на ніч. Щука заковтує здобич з голови. Проковтнувши живця з гачком в його передній частині, хижак міцно сяде на гачок і не зможе звільнитися від нього.

Важливу роль в риболовлі на жерлиці грає довжина повідка - при повному ковтанні живця щука може заковтнути і короткий поводок, перекусивши наступну за ним волосінь. У денний час і в такій ситуації є шанс зловити щуку, не давши їй зашкодити волосінь. Вночі ж хижак матиме набагато більше часу і можливостей для звільнення від снасті.

Закріплення живця під плавник

Закрепление живца под плавник

При цьому способі закріплення приманки гачок протягують під шкіру верхнього плавника, не зачіпаючи хребет рибки, щоб зберегти її рухливість. Закріплений так живець менше чіпляється за підводні рослини. Використання цього способу кріплення живця призводить до хорошого результату при лові в стоячій або малорухомої воді.

Більшість рибалок віддають перевагу живцеві, закріпленому під плавник. Приєднаний таким чином живець більш природний і привабливий
Крім того, при використанні цього виду кріплення приманки підсічку клюнули щуки можна робити негайно після клювання. Ловля щуки на жерлиці взимку.

Існують і інші варіанти закріплення приманки, наприклад, закріплення живця за допомогою нитки, обв'язаною навколо рибки, або кріплення малька за ніздрі, але два перерахованих способу набули найбільшого поширення при зимової ловлі щуки.

 

Установка жерлиці


 1. Споряджену рибкою оснащення жерлиці опускаємо в лунку і занурюємо до торкання важком дна;

 2. Змотуємо жилку на кілька оборотів для підняття оснастки над дном на 10-20 см.

 3. Фіксуємо котушку в положенні, коли пластина сигналізатора клювання напружиться (зігнеться), але не до межі.

 4.  

  Примітка: якщо підставою жерлиці служить тринога, або ніжки, воно встановлюється над лункою, а біля неї. В такому випадку лунка присипається снігом від яскравого сонячного світла.

 

Клювання і виведення щуки


Підводний хижак вистачає жертву зазвичай поперек, що не ковтаючи її відразу, і відходить в сторону. Котушка жерлиці починає крутитися, відпускаючи лісочку, платівка розпрямляється, прапорець піднімається. Потім, якщо підсічку не встигли зробити (багато жерлиц - багато справ), щука попливе геть, захопивши з собою живця, або станеться самоподсечку - волосінь натягнеться і знову зігне сигналізатор, тепер уже до упору (поки хороший трофей НЕ обірве її). До речі, відразу підсікати рибу не рекомендується. Слід почекати, поки зубаста не захопили живця більш надійно.

Підсікли, попалася? Стравити трохи волосінь, щоб послабити натяг, тепер обережно, без ривків, підтягуйте видобуток до лунки. Щука з лунки витягується багориком (все-таки зима на дворі, вірніше, на озері). А вже якщо обірветься, випийте з горя 100 г «корвалолу» ...

 

Відео: Ловля щуки взимку на жерлиці


ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1378 times

Контакти