Заготовка живца для зимней ловли щуки

Сама живуча рибка, яка використовується в якості живця, - карась. Ця риба зустрічається практично у всіх зрошувальних каналах (канавах), які є майже у всіх селах і біля них на полях. Карась хороший тим, що його дуже просто ловити.

У канавах живуть невеликі карасі, причиною чому служить мізерна кормова база. Через високу плодючості зрошувальні канали і інші «калюжі» часто перенаселені. Тому ловля живця в них не представляє нічого складного.

Як Карасьової снасті краще використовувати поплавкову вудку. Вимоги до снасті:

  • 4-метрове вудилище.
  • Діаметр основної жилки - до 0,15 мм.
  • Вантажопідйомність поплавка - 1-1,5 м
  • Номер гачка - 14-16.

Завдяки тому, що такі водойми зовсім неглибокі - максимальна глибина в них становить 2-2,5 м - важкі оснащення не потрібні.

Врахуйте, оснащення, розглянута вище, не годиться для лову трофейної риби.

прикормка
Дикий карасик НЕ вибірковий в їжі - поїдає все, що може. Тому з підгодовуваннями мудрувати немає ніякого сенсу. Багато досвідчені рибалки кажуть, що деякі готові склади проганяють карася з точки лову.

Оптимальна доступна підгодовування, до якої карась ніколи не ставиться з обережністю, - розмочений чорний хліб. 1/2 буханки нарізається на скибки, які замочують водою протягом двох-трьох хвилин. Після вбирання хлібом води, виходить однорідна пухка маса, яка і використовується в якості прикормки.

Після підгодовування місця то тут, то там можна спостерігати бульбашки, що йдуть із глибини. Це карась зацікавився підгодовуванням і почав активно поглинати її. Тепер можна і вудку закинути.

 

Наживки і насадки


По суті своїй, карась-п'ятачок їсть все, що зможе поміститися у нього в роті. Але в той же час він вважає за краще такі насадки: мотиль, хліб, манна бовтанка, опариш, черв'як, перловка.

Дуже часто при лові карася попадається ротан. Далекосхідний гість не гребує ні рослинними, ні тваринами насадками, вважаючи за краще традиційних хробака, опариша і мотиля, не відмовляється ні від манної бовтанки, ні від перловіни на гачку. Найчастіше трапляються невеликі особини, але як живець ця рибка в рази поступається карасю. Чому? Ротан менш цікавий для щуки, ніж карась або плотвичка.

Нюанси лову. Обережністю карасик ніколи не відрізнявся: клює досить впевнено, тягне поплавець на дно або веде його в бік. Наловити живчиків не складає ніяких проблем. Єдина проблема, яка може виникнути при лові, - це температура води. Після перших хороших заморозків, коли ставки затягує шаром льоду, карасик стає пасивним і не відгукується ні на підгодовування, ні на ласу наживку. Що ж робити, якщо до заморозків не встигли наловити потрібну кількість живця? Відповідь проста: використовувати малявочнік! Довгу жердину, рясний прикорм хлібом - і потрібну кількість карася буде забезпечено.

Тактики лову карася малявочніком:

1. Активна.

2. Вичікувальна.

У першому випадку на одному місці довго не затримуються, переміщують малявочнік кожну хвилину, шукають активних п'ятачків.

У другому випадку місце загодовують хлібом і вичікують риба. Іноді карася доводиться довго чекати - до чверті години. Цей момент визначається ступенем активності риби. При такій тактиці розумно додатково використовувати вудку, на яку робиться основна ставка. Малявочнік перевіряється через кожні 10 хвилин.

Після риболовлі основною проблемою є підтримання життя карасиків до зими. До речі, живці прекрасно себе почувають у водопровідній воді. Головне її міняти якомога частіше.

Умови зберігання
У приміщенні підтримується невисока температура, так як її високе значення веде до нагрівання води в ємності і зниження концентрації кисню.

Неприпустимі і різкі перепади температури. Тому ставити живця де-небудь в сонячному місці категорично протипоказано.

Температурний оптимум - + 7 та нижче. Така температура характерна для підвалів, іноді сараїв.

Краща підгодовування - все той же розмочений чорний хліб.

Ємності для зберігання. Не можна перенаселяти ємність, так як це веде до загибелі риб. У цьому випадку навіть часта зміна води не допоможе. На літр води має припадати одна особина.

Утримувати карасиків краще в неглибоких ємностях з широкою площею контакту з повітрям (з широкою горловиною). Чи можливо застосувати різного роду ванночки. Бувалі рибалки використовують 50-літрові ванночки.

Помилковий підхід до збереження живців. Після розсадження живців по ємностей, останні відправляються в сарай і залишаються в спокої до зими і без зміни води. Це також веде до загибелі риби. Чому? Осінній карась, нагулюючи жирок перед зимою, активно харчується. Практично всі попадаються живці товсті, пузаті. І в тарі вони починають перетравлювати з'їдене і активно іспражніться. Через це вода миттєво каламутніє і втрачає кисень. Тому перші два-три тижні, поки шлунки карасиків його не будеш, воду необхідно міняти 2еженедельно по два рази.

Частоту зміни води можна визначати за кольором - після 4-5 перших замін вода перестає сильно мутнеть, а потім і зовсім стає прозорою. Це відбувається, як правило, до листопада. До цього часу шлунки карасів стають практично порожніми, температура води падає до + 4-5 градусів, в зв'язку з чим активність карасів сповільнюється - практично перестають рухатися, починають берегти енергію і менше споживати кисень. З цього моменту воду можна взагалі не міняти, головне, стежити за її станом.

Важливо не допускати заміну старої води теплої, так як це негативно позначається на життєдіяльності рибок. З метою профілактики загибелі карасиків нову воду слід витримувати протягом ночі поруч з живцями.

Вибір живця


Якщо поспостерігати за шанувальниками лову хижаків, стане очевидним, що хтось використовує в якості живця карася, а хтось окунька або пічкура. Інші вважають за краще ловити на дрібного Щуренко. Чимало рибалок взимку ловлять щуку на плотву.

Плотву як живця зберегти складніше, ніж карася. Вона більш вимоглива до якості води, яку доводиться міняти щодня. Це говорить про те, що в теплий період (вересень-жовтень) паралельно з Карасиком плотву зберегти навряд чи вдасться. Якщо тільки не тримати її в просторому коші де-небудь у водоймі. Але така можливість є далеко не у кожного.

Інша справа, якщо наловити плотву пізньої осені. Вода вже холодна, плотва пасивна і споживає мало кисню. Починаючи з кінця жовтня, коли середньодобова температура не перевищує + 8-10 градусів, зберегти її немає ніяких проблем.

При зберіганні плотви використовуються ті ж широкі ємності, що і при зберіганні карася. До речі, живців можна зберігати на заскленому балконі. 

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 185 times

Контакти