Який має бути воблер для ловлі щуки

У літній період, коли щука нерідко відмовляється брати будь-яку наживку, вона прекрасно клює на воблер, натурально імітує поведінку живої рибки.

Існує три типи wobbler

  • плаваючий (float)
  • потопаючий
  • нейтральною плавучістю (suspender).  

воблер для ловлі щуки

Плаваючі моделі воблерів для щуки розрізняють за способом лову. На деякі з них ловлять хижачку біля самої поверхні води, є пірнаючий, є й такі, які йдуть глибоко в товщі води. Діапазон глибини проводки плаваючих воблеров знаходиться в межах від декількох десятків сантиметрів до п'яти - шести метрів, залежно від моделі. Плаваючий воблер при повільній проводці рухається під водою, а, завдяки язичку, встановленому під певним кутом, пірнає при підтягуванні. Якщо підмотку припинити, wobbler випливе на поверхню. Додатковий ефект для вдалої лову щуки надають воблеру металеві кульки, що знаходяться всередині. Вони врівноважують приманку і видають звук високої частоти, який привертає щуку.

Потопаючий тип приманки застосовують для лову хижака, що знаходиться на глибині біля самого дна. Проводку можна робити як рівномірної, так і «рваною», ступінчастою проводкою.

Воблер, що володіє нейтральною плавучістю, застосовують в тих випадках, коли треба спровокувати атаку щуки його хаотичними рухами. При його використанні застосовують, так звану, проводку «стрибками» за допомогою сіпань кінчика спінінга.

Колір воблера має важливе значення для результативності риболовлі. При їх виборі необхідно керуватися такими правилами:

  • У сонячний і ясний день при лові щуки на глибині перевага віддається воблерам блакитних кольорів;
  • У сонячний день при лові на мілководді в прозорій воді бажано використовувати блешні сріблястих блискучих кольорів і відтінків;
  • При лові щуки в похмурий день вибирають приманку золотистих відтінків;
  • У замутненої воді ловити бажано на яскраві, викликають кольори - червоні, жовті, помаранчеві світяться (флуоресцентні воблери);
  • При лові хижачки на глибині в похмурий день і слабкої освітленості найкраще підходять яскраво-жовті, золотисті флуоресцентні воблери.

Крім відтінків, імітуючих забарвлення реальної рибки, дуже часто при лові щуки використовують провокують забарвлення wobbler, наприклад, яскраво - червоні або сині. Вони дуже добре помітні у воді і при цьому, як показала практика, частіше провокують хижака на атаку.

 

На одному і тому ж водоймі щука, протягом доби, може реагувати на різну інтенсивність переміщення приманки, як на тривалу швидкісну проводку, так і на мляве, одиничне ворушіння воблера на поверхні, що супроводжується різними чути булькотіння, що викликаються приманкою. Однак, динамічні хижаки (судак, окунь, щука) більше воліють активну, на невеликих швидкостях, гру воблера. Для цього краще використовувати плаваючу модельпріманкі, що йде на глибині до 4,5 метрів. Після того, як приманка торкнеться поверхні води, вона починає повільно йти на глибину. У цей час треба починати рівномірно підмотувати її до берега або до човна. Заглиблення блешні можна контролювати так само становищем спінінга. Опускаючи кінчик максимально низько - заглубляя приманку і піднімаючи вгору, відповідно - підтягувати блешню до поверхні.

На неглибоких ділянках водойми (завглибшки 1,0 - 1,5 метра) найефективнішою вважається проводка наживки у верхніх шарах води з періодичним виходом його на поверхню. Для цієї мети підходять моделі, що мають глибину занурення до 1 метра з шумовими ефектами. Проводка в таких випадках здійснюється рівномірними посмикуваннями спінінга вгору і вниз з невеликою підмоткою волосіні декількома оборотами котушки. Щоб задати приманки необхідні ритм і амплітуду руху потрібно по експериментувати з грою штучної рибки. Кожна модель має свої геометричні характеристики і хід гри. Тому для ефективного використання кожної окремої блешні, їх потрібно вивчити.

Не існує такого строго поняття, як воблери на щуку. На цю приманку добре клюють і судак, і окунь, можна зловити навіть сома. Наприклад, судака більше цікавить дрібна рибка, як правило, уклейка. Якщо в поле його зору випадково попадається об'єкт, який своїми розмірами перевищує дрібну рибку, то судак на нього, звичайно, не реагує. Тому для лову цього хижака використовують, в основному, дрібні блискучі воблери, довжиною не більше 7 сантиметрів. На окуня вибирають wobbler мінімального розміру (2,5 - 5 см). Їх розфарбування залежить від погодних умов, водоймища, від того чим ця риба харчується. Дуже часто окунь любить провокують кольору: яскраво - жовтий і червоний.

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1005 times

Контакты