ловля щуки осінью

Осінь - красива пора, жовте листя, шалено красива природа. Можна нескінченно довго гуляти в парках, лісах, влаштовувати пікніки на природі і проводити найказковіші фотосесії. Але для будь-якого рибалки осінь - це час відправиться на риболовлю за хижою рибою. Так, наприклад, коли вода в річках стає холодною, відразу активізується щука.

Перед зимовими холодами найголовніше завдання щуки - якомога більше набрати калорій, щоб пережити холоди. Про цей фактор знає кожен досвідчений рибалка і з задоволенням користується. Кожен рибалка хоче зловити гарну, зубасту щуку і принести додому, похвалитися трофеєм перед друзями або зварити смачну юшку прямо на природі. Щуку жартома називають рибалки ще - прісноводним крокодилом, так як у хижака гострі зуби і риба не гребує будь-якою їжею.

риболовля на щуку

Зі статті ви дізнаєтесь: яким спінінгом краще ловити щуку, як правильно і на що краще ловити щуку з човна, які снасті знадобляться при ловіл щуки з берега, про які  маленькі лайфхаки варто знати при виборі спінінга і інші корисні рибальські секрети.

На який спінінг краще ловити щуку?

Для початку ви повинні визначитися, як саме збираєтеся ловити щуку: з берега або з човна? І тільки потім підібрати потрібний спінінг. Навіть новачок в риболовлі знає що ловля риби з берега і з човна відрізняється.

на який спінінг ловити щуку

Переваги ловлі щуки з берега:

 • Для ловлі щуки з берега рибалці знадобиться довге вудилище, яке підходить для далеких закидів.
 • Також для ловлі щуки з берега варто врахувати те, що вам потрібно буде не тільки закинути вудку далеко, але і витягти більшу рибу.
 • Пам'ятайте що вудка для далеких закидів повинна мати прекрасні в'язкі властивості.

При виборі вудки ви повинні знайти компроміс між міцністю і інформативністю, щоб вам легко було закинути вудку далеко, а потім і з легкістю дістати велику щуку.

ловля щуки з човна

Переваги риболовлі щуки з човна:

Навіть самий досвідчений рибалка підкаже вам, що якщо ви збираєтеся ловити щуку з човна, вам знадобиться як мінімум 2 різновиди спінінга. Ви повинні для початку підібрати зручний човен, з якого можна буде рибалити, а потім вже підібрати снасті. Найчастіше, коли ви відправляєтеся рибалити на якусь базу відпочинку, то там можна орендувати човен і потрібно буде підібрати тільки снасті.

 • Для початку, щоб ловити щуку з човна потрібно визначиться з типом котушки.
 • Для безинерціоної катушки підійде будь-яке вудилище довжиною до 2,4 метра.
 • Але більш перспективною для ловлі щуки буде застосування мультіплікаторной катушки.

лайфхаки ловлі щуки

Лайфхак при виборі спінінга:

 • Ви можете вибрати спінінг, виходячи з того які у вас приманки будуть по вазі.
 • Також вкрай важливо щоб робочі ваги приманок на щуку знаходилися посередині тесту спінінга, а не ближче до краю.
 • Вибирайте обов'язково гострі гачки.
 • Слід вибирати спінінг по його жорсткому балансу, так як щука це сильний противник і вона може вирватися з усіх сил.
 • Якщо ви відправляєтеся рибалити на щуку в нове місце, вам не відома територія водойми, обов'язково візьміть з собою кілька спінінгів.
 • Вам допоможе запасний спінінг зловити як дрібні трофеї, так більш велику щуку.
 • Як тільки ви почнете обловлювати нові місця з берега, обов'язково використовуйте найпотужніший спінінг і великі приманки.
 • Не купуйте найдорожчі снасті якщо ви новачок, в рибалці на щуку це не допоможе. Краще вибрати більш простий, але міцний спінінг, ніж дорогий, але крихкий;

Давайте відразу ж розберемо для новачків, що ж таке вудилище? І так, вудилище - це основний елемент, який використовує рибалка при ловлі щуки спінінговою снастю. За допомогою вудилища рибалка виконує більшу частину корисних функцій, таких як закид приманки, виконання проводки, підсікання і вилов риби.

вибір спінінга

При виборі спінінга рибалка повинен знати:

 1. Особливості анатомії та поведінку щуки. Щука - сильний хижак з твердою пащею і гострими зубами, тому щоб пробити пащу потрібно підсікання з міцним і жорстким спінінгом.
 2. Вага приманок, які застосовує рибалка.
 3. Також рибалка повинен знати умови ловлі щуки. Тому довжина вудилища повинна бути зручною і відповідати умовам при яких буде проходити рибалка, наприклад з берега або з човна.
 4. Рибак повинен підібрати матеріал вудилища і саму конструкцію правильно. Відмінно підійде вудилище з високомодульного графіту, яке оснащено корковою рукояткою, що створює комфортну і легку риболовлю при використанні спінінга.

Будь-то новачок або рибалка зі стажем, при виборі спінінга для щуки повинні обов'язково знати, що ж таке стрій, тест, яка повинна бути жорсткість спінінга, оптимальна дальність закидання спінінга. Тому зараз в статті ми все детально розберемо, а ви вже зможете орієнтуватися на інформацію зі статті і підібрати свій ідеальний, міцний спінінг для риболовлі на щуку.

Ці характеристики допоможуть вам підібрати правильний спінінг для лову щуки:

характеристки підбору спінінга

 • Жорсткість - дозволяє рибалці робити далекі кидки і швидко підсікати щуку.
 • Дальність закидання - за цю функцію відповідає багато факторів, наприклад, характеристика дальнобійності вудилища, потужність окоренкові частини, зміна товщини по довжині вудлища.

Класифікація найкращих вудилищ для щуки:

1. Клас Лайт St.Croix Legend Elite LES90MF2

1. Клас Лайт St.Croix Legend Elite LES90MF2

Штекерне двосекційний вудилище довжиною 274 см і тестом від 7,0 до 21,0 гр. Бланк виготовлений з двох марок високомодульного графіту: SC-VI (нижня комльовая частина), SC-V (хлист).

2. Graphiteleader VIVO GVOS-702L

2. Graphiteleader VIVO GVOS-702L

Коротке двосекційний лайтовое вудилище довжиною всього 213 см і тестом 1-12 гр. Бланк виконаний з високомодульного графіту.

3. Major Craft RIZER RZS-702ML

3. Major Craft RIZER RZS-702ML

Твічінговое двосекційний жорстке вудилище довжиною 213 см і тестом від 4 до 17 гр. Рукоять - зручна для ривковой проводки, рознесена, з високоякісної легкої пробки. Катушкодержатель гвинтовий.

4. Клас Медіум MAXIMUS WORKHORSE SWH27M

4. Клас Медіум MAXIMUS WORKHORSE SWH27M

Двосекційний штекерное вудилище довжиною 270 см і тестом від 7 до 35 гр. Бланк, зроблений з вуглеволокна марки IMF.

5. Norstream Dynamic F1 DYFS-772MH

5. Norstream Dynamic F1 DYFS-772MH

Двосекційний штекерное вудилище довжиною 231 см з тестом 10-38 гр. Бланк виготовлений з якісного високомодульного графіту компанії Mitsubishi.

6. ZEMEX Spider Pro 270

6. ZEMEX Spider Pro 270

Двосекційний штекерное вудилище довжиною 270 см і тестом 5-28 гр. Бланк виконаний з графіту марки IM7.

Застосовується ZEMEX Spider Pro 270 для лову щуки різноманітними приманками: від твистеров і виброхвостов до важких блешень і воблерів типу мінно.

7. Клас Хеві Black Holе INTERCEPTOR 210

7. Клас Хеві Black Holе INTERCEPTOR 210

Важкий троллінговая спінінг довжиною 210 см призначений для закидання приманок вагою понад 100 гр. Вудилище має дві секції виконані з високомодульного графіту.

8. Shimano OCEA BB Heavy Game

8. Shimano OCEA BB Heavy Game

Один з найбільш вдалих троллінговая спінінгів - при досить великій довжині в 2,39 см і швидкому ладі дозволяє закидати приманки вагою до 150 гр.

9. Shimano EXAGE AX STC TROLLING 30

9. Shimano EXAGE AX STC TROLLING 30

Найпотужніший спінінг своєму класі. Коротке вудилище довжиною всього 210 см., Здатне закидати приманки вагою понад 100 гр. Бланк складається з чотирьох секцій, стикувати між собою шпіготнимі сполуками. Матеріал виготовлення бланка - графіт ХТ30.

Цікаві відео:

 

 

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 4853 times

Контакти