Способи лову щуки ранньою осіннюРазом з вереснем приходить найкраща пора для спінінгової риболовлі на хижаків. Вода швидко остигає слідом за похолоданням повітря і почастішанням опадів. Щука, про яку піде мова в даній статті, починає активне полювання на невелику рибу. Якщо раніше подібне полювання велася із засідки біля кордонів водної рослинності, то зараз її межі розширюються на всю площу водойми. Отже, риболовля на цю хижачку стає легше, але варто докладніше розібрати її повадки і розповісти про найбільш популярних методах її лову.

Вересневі зміни в поведінці щуки безпосередньо пов'язані з зміна поведінки решті риби, яка в передчутті насувається похолодання збирається в зграї і розбрідається по всій водоймі. Щука ж женеться за нею слідом, нерідко запливаючи у верхні шари водойми, де її активність найбільш помітна. Передбачити місця її проживання стає складно. З настанням осіннього жора хижачка буде плавати по всій його площі, у тому числі нерідко підпливаючи до берега.

При лові з берега знадобиться вудилище спінінга довжиною близько 3 метрів, оснащене мультіплікаторною або, краще, безінерційною котушкою. При спінінговоій ловлі з човна довжина вудилища повинна бути значно коротшим. Середній тест вудилища повинен бути близько 15-45 грам. Товщина волосіні варіюється залежно від її типу. Так, діаметр монофильной волосіні повинен бути не менше 0.28-0.3 мм, у той час як діаметр більш дорогий, більш міцною і тонкої плетінки - 0.18-0.2 мм.

Найбільш результативною ж буде троллінговая ловля, яка дозволить в найкоротший час обловить найперспективніші ділянки. Кращими місцями на річках стануть бровки, русла і повороти течій, а також місця з різкими перепадами глибин. На озерах, ставках та водосховищах можна ловити по всій площі водойми, особливо в тих, що не перевищують глибиною 7 метрів. Вудилища знадобляться довжиною до 2 метрів, оснащені котушкою з міцною волосінню. Діаметр шнура підбирається залежно від умов від 1,8 до 2,6 мм.

 

В якості приманок для лову спінінга використовуються великі блешні, довжиною до 10 см, воблери і вертушки. Колір приманки - від жовтого і сріблястого, до отруйно-зеленого. Для троллинговой лову застосовуються спеціальні воблери класу мінноу. Для того, щоб швидко виявити відповідне місце, дуже знадобиться наявність ехолота, оскільки дозволить куди швидше виявити місця скупчення риби, бровки і ями.

Підіб'ємо підсумок. Передбачити, де буде мешкати щука у вересні досить складно, так як вона веде занадто активне полювання на рибу, ганяючись за не по всій площі водойми. Ловлять її спінінгом з берега, стрімких блесненіем з човна і троллінгом, на спеціалізовані воблери класу мінноу. У пошуку найбільш перспективного місця допоможе ехолот. Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі. Ні хвоста, ні луски!

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 1307 times

Контакти