спінінга ловлять щуку (хижу рибу).

За допомогою спінінга ловлять щуку (хижу рибу). Приманкою служать: блешні (вертушки - колебалки), воблёри, снасточки з мертвої рибкою і джигові насадки - трістери, віброхвости, силіконові черв'яки і т.д.

Спінінг для ловлі хижої риби, складається з вудилища, котушки і волосіні як намотана на котушку.

 До складу спінінга для ловлі щуки (хижої риби) входить:

  • вудилище (2,1 - 3 м.);
  • котушка (найзручніші - безінеркційні);
  • волосінь (0,2 - 0,35 мм. в діаметрі);
  • приманка (блешні, гумові приманки, мушки).

 

Вибираємо вудилище спінінга

Найголовніша якість вудилища для ловлі хижої риби - міцність. Довжина вудилища підбирається залежно від того з човна або з берега відбуватиметься ловля. У будь-якому випадку до місць проживання щуки зазвичай рибалка підходить практично в щільну, а риба не боїться рибалки. Для берегового лову ідеальним буде вудилище 2.7 метра. Для лову з човна вам вистачить 2.1 метра. Тест спінінга залежить від застосовуваних вами приманок. Воблери не мають великої маси, тому тест для таких приманок може бути в межах 5-20 грам. Для джига або масивних блешень-колебалок краще підібрати спінінг з тестом до 40 грам. Лад вудилища при лові воблерами: швидкий, середній. При лові блешнями: повільний, середній. Суть в доданні приманки плавність руху або ж навпаки більш ривковой проводки (у першому випадку).

 

Котушка

котушка для спінінга

Найважливіше - це фрикційне гальмо. В іншому котушка повинна лише мати плавний хід, і дозволяти намотувати 50-70 метрів волосіні 0.25. Шмуль розміром 1500-2500 будуть ідеальним рішенням. Правильна волосінь - запорука успішного виведення Плетінка використовується в джігової ловлі, у всіх інших способах можна обійтися і якісної мононитки. Плетені волосінь практично не розтягується під час проводки, це допомагає отримувати чітку картину місцезнаходження вашої джігової приманки. При лові на блешні, воблери - ці моменти менш критичні, але до якості волосіні все-таки підійдіть не менше уважно. Відмінною торговою маркою є фірма Owner.

 

Принади для лову хижої риби

Принади для лову хижої риби.

Хиткі блешні - улюблена приманка і у багато що відповідає всім фізіологічним вимогам хижої риби. Якщо у водоймі щука є і тримається на глибині - то вона обов'язково клюне на колебалку. Щука любить великі приманки і володіють низькочастотної високоамплітудними грою (мають рідкісні, але розмашисті коливання). Тому колебалки підходять для щуки ідеально. Але в місцях, де занадто дрібно, багато рослинності, а колебалка швидко тоне - вона покаже себе гірше ніж воблер. 

Воблери мають велику різноманітність форм, величини заглиблення, а також три типи по плавучості:

  • спливаючий
  • суспендер (воблер без надання йому руху зависає в товщі води)
  • потопаючий.

Найбільш популярні спливаючий і суспендер, тому як потопаючий воблер можна замінити тими ж колебалки або джигом. Вибирайте моделі форми Minnow (довгі рибки) розміром від 7 см. Навіть маленька щучка охоче атакує досить велику приманку. А для трофейної щуки використовуйте воблери від 12 см завдовжки. Джигові приманки добре покажуть себе при лові щуки в жовтні, листопаді, березні та квітні. 

Твістери і віброхвости - завдяки своїм великим розмірам і варіативності у виборі квітів, є дуже популярною приманкою для лову глибоководної щуки (восени і в ранньою весною).

Вертушки (обертові блешні) - також здатні непогано ловити активну щуку. Але коли хижак пасивний - йому більше подобаються саме слабодвіжущіеся імітують хвору рибку воблери суспендери. 

Спіннербейти - приманка-коромисло, яка тисне відразу на кілька органів чуття хижачки і буквально змушує зробити атаку. Таку приманку можна пробувати як при неохоче клюванні, так і при жоре.

 

Оснастка спінінла для ловлі щуки


Кріплення котушки до спінінга. 

Перший крок - на спінінгової рукояті потрібно відкрутити кріплення, щоб рукоятка котушки змогла увійти в катушкотримач, потім закрутити кріплення. Намагайтеся закрутити щільніше, щоб котушка не вилетіла під час закидання. Але й перекручувати катушкотримач не слід, так ви можете зірвати пластикову різьбу.

Намотування волосіні на котушку. 

Візьміть кінець волосіні і протягніть через всі вільця вудилища до котушки, починаючи з найменшого, потім відкиньте ободок котушки і привяжіть волосінь на волосіньозберігач любим зручним вузлом який ви знаєте. Тепер поверніть ободок в початковий стан і притримуючи волосінь на кінчику вудилища рукою, щоб під час намотування створювався опір - мотайте ручку котушки. Таким чином волосінь буде намотується щільно і рівномірно. Для спиннингового закидання досить 80-100 метрів.

Монтаж приманки. 

При ловлі хижої риби обов'язково використовувати кевларовий, вольфрамовий, а краще сталевий повідець, він більш міцний і точно не буде перезризен гострими зубами риби.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1775 times

Контакти