Щука на блешню і на жерлицы в січніЛов риби в січні досить трудомістке і стомливе зайняття, уся риба в'яла, малорухома і як наслідок слабо клює. Усеце відноситься і до щуки, з небезпечного хижака вона перетворюється на неквапливу напівсонну рибу. Мабуть,єдиний плюс зимової риболовлі полягає в тому, що щукане особливо чинить опір і витягнути її куди легше чимвлітку.  Але для цього її треба упіймати, і ця статтядопоможе вам дізнатися яким чином краще це зробити.

Як і усі риби, щука залежить від кількості кисню у воді, а це у свою чергу залежить від типу водойми. У січні краще всього зосередитися на великих проточних водоймах, оскільки в них кисню буде більше. Але у відмінності від більшості риб, для щуки дуже важлива також і погода. Рибалці слід вибрати відповідні умови для лову. Найкраща погода, це похмурий, безвітряний день, бажано з невеликим снігом. У сонячні ж дні щука не любить показуватися, та і мороз їй не до душі, тому в такі дні краще пробувати удачу з іншою рибою, або зовсім залишитися.

Варто пам'ятати один важливий нюанс, який допоможе рибалці відшукати щуку, ця риба - хижак і тому взимку намагатиметься триматися біля своєї здобичі. Не секрет, що, знайшовши рибні місця щука намагається триматися в низинах, закрадаючись в ями або підводні яри і вибирається тільки тоді, коли її змушує голод. І для рибалки саме такі місця можуть послужити основним місцем для облову.

Щука я січні не бажаючи витрачати зайву енергію стає дуже виборчою до здобичі, тому рибалці слід ретельно підготуватися: так, наприклад, не варто сильно покладатися на штучні приманки, волосінь краще брати потовще, мінімум від 0,22 мм. Вудка правда тут не така важлива, підійде і найбільш проста, єдиний критерій, який важливий, - міцність, бо риба може виявитися не маленькою. 

 

Найбільш поширені методи лову щуки в січні: лов на блешню і на жерлицы.

Блеснение в січні цілком здійсненно, але як вже говорилося вище щука не в захваті від штучних приманок, тому треба засвоїти деякі хитрощі. В першу чергу важливо знати, що взимку щука намагається нападати на здобич побільше, щоб насититися, витративши менше енергії, тому рибалки використовують великі блешня, на них щука йде з більшим полюванням. Також не забувайте, що підсічка повинна відбуватися миттєво, оскільки, відчувши штучність здобичі, риба тут же спробує поплисти.

Ще один спосіб лову щуки - на жерлицы. Для такої риболовлі краще всього розставити декілька жерлиц. В якості сигналізатора того що щука клюнула, краще всього використати прапорці, оскільки вони найшвидше допомагають рибалці зорієнтуватися і зреагувати на клювання. Але встановивши жерлицы не думайте сидіти і чекати сигналу прапорця, адже зимова щука, як вже говорилося вище, малорухома і може просто стояти на місці заковтнувши наживку, або ж знаходитися біля неї, не реагуючи. Щоб уникнути таких ситуацій рекомендується час від часу повільно рухати волосінь, піднімаючи її приблизно на 30-50 см В середньому живець рекомендується опускати у воду так що б його відстань до дна була 10-100 см Для живця зазвичай використовують ту рибу якої живиться щука, це може бути окунь, йорж, піскун або ж плітка. Вага живця повинна досягати 15-40 грам.

Отже, підведемо підсумки: для найбільш оптимальної риболовлі на щуку в січні слід вибрати похмурий, безвітряний день. Найкращі місця для цієї риби - це ями або яри проточних водойм. Краще всього ловити щуку на жерлицы, або трохи менш ефективним методом - на блешню. У будь-якому випадку якщо ви будете терплячі, січнева риболовля на щуку принесе вам море задоволення і солідний трофей. Ловля щуки зимой.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1558 times

Контакти