Ловля щукиЛовля весняної щуки починається відразу ж після сходу останнього льоду. Щука, одна з перших риб наших водойм, яка рано нереститься, тому жор у щуки зазвичай припадає на березень. Коли зійшов лід, кращої снастю для лову щуки навесні є спінінг. 

Навесні не варто навіть пробувати ловити в водоймах з каламутною водою, результат буде нульовий, так як в брудній воді щука просто не бачить приманку. Обов'язково слід вибирати водойму з чистою водою. Вода зазвичай чиста відразу після льодоходу та потім на початку травня або наприкінці квітня, коли рівень води падає. 

Головне у весняній ловлі щуки - не пропустити її жор. Він відбувається зазвичай в кінці березня, частіше на початку квітня, через тиждень після повного очищення річки від льоду, коли вода трохи прогрівається. Описане вище стосується в основному озер і ставків. На невеликих річках навпаки, в той час, коли ще на озерах лід, на річці щука вже жирує. Кращі місця на таких річках це неглибокі заплави і місця зі слабким плином. Ловлять на річках ранньою весною відпускаючи блешню за течією з подальшою проводкою під берегом. Краща насадка в цей час це блискуча блешня або щучий воблер середніх розмірів. 

 

Наприкінці квітня, інколи спочатку травня, в той час коли річка постає чистою і повертається в своє русло, у щуки починається після нерестовий жор. 

Кращий орієнтир початку післянерестового жора щуки на річці - це поява молодого очерету. У цей час не варто шукати щуку на глибинах і далеко від берега, щука в цей час полює там де багато малька - на мілководді і перекатах. 

Слід звернути увагу початківців рибалок, що спочатку жор щуки настає на великих річках, потім на малих річечках, і тільки потім на водоймах зі стоячою водою. Найактивніший жор щуки навесні відбувається на проточних водоймах. 

Дуже успішно ловлять щуку ранньою весною на поплавочние вудки, на живця. Тому слід під час ловлі плотви ранньою весною, парочку вудок поставити на живця.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 4977 times

Контакти