Ловля щуки весною

Весна - найкраща пора року, для того щоб відправиться на риболовлю і спіймати трофейну щуку. Взимку щука зголодніла, і навесні хижак стає дуже активним в пошуках корму для прожитку.

У статті ви дізнаєтеся

У статті ви дізнаєтеся: коли краще клює щука і її поведінка, які снасті найкраще підійдуть для лову щуки, де знайти хижака навесні, кращі приманки для щуки навесні, і розберемо разом з вами, як залежить рибалка на щуку від часу доби і погоди.

 

Коли найкраще клює щука?


Ідеальний час для риболовлі на щуку - початок березня. Як тільки приходить весна, річки і невеликі струмки звільняються від льоду, вода починає наповнюватися киснем, до нересту щуки ще далеко.

Коли найкраще клює щука

У цей період хижак буде клювати практично на будь-яку приманку.

А також рибалці буде набагато зручніше рибалити, поки немає ще справжньої спеки, комарів і мошок, які часом дуже сильно відволікають від риболовлі.

Саме на початку березня щука буде клювати навіть на саму не якісну приманку, так як хижакові потрібно буде встигнути втамувати голод після довгої зими, перед початком нересту.

 

Спінінг - це кращий засіб для лову щуки навесні чи ні?


Саме в березні кожен рибалка поспішає зловити трофейну щуку, яка, як ніби, сама вистрибує з води одна за одною. Для того щоб зловити трофейну щуку в березні, потрібно буде знайти неглибокі місця в водоймі, які вже відтанули від льоду - в таких місцях з'являється дрібна рибка. Тому щука там точно буде шукати собі ніж поживитися.

риболовля щуки на спінінг

Можете також використовувати приманки зі спеціальними ароматизаторами, які тут же збільшують апетит хижака. Так у вас є успіх уже в перші дні березня зловити трофейну щуку.

Спінінг - хороший засіб для лову щуки, головне щоб приманка виглядала як можна більш природно, тоді щука швидко зверне свою увагу на прикорм. Але найбільш не сприятливий місяць для лову щуки на спінінг - це травень, тому що хижак встиг уже втамувати свій голод, риба стає мало активною і вже майже не реагує а приманку.

 

Де шукати трофейну щуку навесні?


Кожен рибалка знає, що рибалка на щуку навесні істотно відрізняється від місяця, погоди і навіть часу доби.

Де шукати трофейну щуку навесні

Так де ж шукати хижака навесні:

 1. Березень. Шукайте щуку в чистих водоймах там, де вже відтанула вода від льоду. Хижак саме там буде підстерігати дрібну рибку і вгамовувати свій голод після довгої зими.
 2. Квітень. У цьому місяці у щуки переважно нерест - тому шукайте хижака в місцях, де можна сховатися, наприклад в заростях, місцях з корчами і іншим укриття.
 3. Травень. Коли вода вже тепла, а щука не голодна - шукати хижака потрібно в чистих, що відбулися водоймах, затоках.

Кращі способи лову щуки навесні:

 • найкраще ловити хитрого і обережного хижака вранці, з 7:00 - 10:00 або вже під вечір, після 16:00;
 • розрізняйте озерних і річкових щук, як правило річкові щуки більш енергійні в проточній воді;
 • найсприятливіший час для риболовлі на щуку на початку березня.

 

Які весняні приманки найкраще використовувати при ловлі хижака.


Щука - жадібна, особливо голодна після зими, а навесні ще й не сильно обережна, тому хижих готовий клювати практично на будь-яку приманку.

1. Блешня, що коливається.

"Блешня,

Ця приманка здатна привернути увагу щуки своїм плавним, неквапливим двіженіем.Лучше всього робити закид в декількох метрах від передбачуваного місця знаходження хижака.

2. Ловля на живця.

"

Щука дуже любить живу рибу, можете легко вибирати не велику плотву, дрібного окуня і очікувати успіху. Головне, щоб приманка була ще свіжою і навіть живий, тоді ви моментально ловите щуку.

3. Воблери.

"Воблери.

Добре зарекомендували себе воблери в риболовлі на щуку навесні. Є також воблери, які мають народна назва "вбивці щук."

воблери - вбивці щук

Відео - "Кращі воблери на щуку. Топ воблерів для початківців "

 

Як час доби може вплинути на ловлю щуки навесні?


Кожен досвідчений рибалка знає, що навесні не тільки місце важливо для риболовлі на щуку, але і час доби.

Як час доби може вплинути на ловлю щуки навесні

Так кожен рибалка може підібрати оптимальний час для риболовлі на щуку навесні:

 • Вдалою буде рибалка вранці з 8:00 до 10:00.
 • Але якщо ви не встигли на ранкову риболовлю можете випробувати свою удачу в риболовлі на щуку навесні після 16:00. Вечірньої пори може бути таким же уловистим, як і рано вранці.
 • Дуже рано вранці до 7:00, так само як і пізнім вечором после 19:00 щука малоактивна, і майже не годується, так що спіймати її буде практично неможливо в цей час.

 

Як впливає погода для риболовлі на щуку?


Навесні також на ловлю хижака впливає погода. Так в різну погоду щука може бути дуже активною, або навпаки малорухомою.

Як впливає погода для риболовлі на щуку

 • Наприклад, при високому тиску щука активна, а при низькому - малорухливі. Тому краще всього ловити щуку в ясні, сонячні дні.
 • Також коли сильний, холодний вітер, різкі скачки тиску сильно погіршує шанси на піймання щуки. Ви можете повернуться додому в таку погоду і зовсім без улову.
 • У травні, коли вода вже досить тепла виростає ймовірність ловити щуку і в похмурі, але теплі дні. Навіть якщо буде накрапати теплий, дрібний дощик, щука буде дуже активна.

Спіймати щуку навесні - це не тільки ціла наука, а й майстерність, хитрість і кмітливість рибалки. Бажаємо вам зловити трофейну щуку! Відмінного улову!

Відео: "Ловля щуки на спінінг навесні. Вечірній улов. "

 

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 6362 times

Контакти